4 روش ارزان و ساده برای ارسال سفارش مشتری

فهرست مطالب

ارسال سفارش مشتری

 ارسال سفارش آن‌هم به روشی ساده و ارزان یکی از چالش‌هایی است که اکثر فروشگاه‌ها به‌ویژه کسب‌وکارهای اینترنتی با آن مواجه هستند. چراکه تحویل مناسب بسته‌های سفارش جزء شروط اولیه و مهم هر مشتری برای انتخاب فروشگاه موردنظر خود به‌حساب می‌آید. به‌طوری‌که بتوانند با هزینه‌هایی مناسب و البته امنیت بالا از خدمات و محصولات یک برند استفاده کنند. این دقیقاً یکی از همان چیزهایی است که هر کسب‌وکار برای پیشرفت و موفقیت نیاز دارد و هر راهکاری را برای رسیدن به آن امتحان می‌کند. درواقع به همان اندازه‌ای که کیفیت محصول، قیمت مناسب و ارزان و خدمات متنوع فروشگاه‌های آنلاین برای مشتریان مهم است، بحث ارسال سریع، بدون نقص و ارزان سفارش‌ها نیز برای آن‌ها اهمیت داشته و ملاکی برای تداوم خرید محسوب می‌شود. بنابراین اگر نمی‌خواهید مشتریانی که با هزار زحمت و راه و روش بازاریابی به دست آورده‌اید را از دست بدهید، به کیفیت ارسال سفارش ارزان نیز توجه زیادی نشان دهید. چراکه این کار مطمئناً به خریدهای بیشتر مشتریان و موفقیت و درآمدزایی شما منجر خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا 4 روش ارزان و ساده برای ارسال سفارش‌های مشتری را به شما معرفی کنیم.

 

انواع تحویل سفارشات مشتریان

معمولاً سفارشات در داخل کشور به دو صورت درون‌شهری و برون‌شهری به مشتریان تحویل داده می‌شود. مثلاً در سطح تهران، ظرف کمتر از یک روز تمامی سفارشات برای صاحبانشان ارسال می‌گردد و در این راستا سرویس‌های مختلفی با قیمت و کیفت گوناگون برای مراکز و فروشگاه‌های آنلاین وجود دارد. اما برای شهرستان‌ها، عوامل مختلفی در زمان و هزینه ارسال سفارشات دخیل هستند که از آن جمله می‌توان به مسافت میان مبدأ و مقصد اشاره کرد. به‌این‌ترتیب می‌توان با انتخاب بهترین شرکت پستی، از خدمات بهینه آن‌ها برای ارسال سریع و قیمت‌های مناسبشان بهره برد.

 

فاکتورهای مهم در ارسال سفارش مشتریان

پیش از تصمیم‌گیری برای انتخاب یک شرکت پستی مناسب، بهتر است بدانید که مشتریان به کدام فاکتورها در ارسال ارزان و تحویل سفارشات خود اهمیت بیشتری نشان می‌دهند. به‌این‌ترتیب می‌توانید با اولویت‌بندی و درنظر گرفتن مهم‌ترین فاکتورها، بهترین شرکت را تحویل به‌موقع و مناسب بسته‌های خود انتخاب نمایید. البته بدیهی است که اولویت‌ هر فروشگاه متناسب با خدمات و ماهیت کالایی که برای مشتریان خود ارسال می‌کنند متفاوت خواهد بود. اما بااین‌حال در ادامه تمامی معیارهای مورد انتظار مشتریان را در ارسال سفارش‌هایشان بررسی خواهیم کرد:

 

  • ارسال مقرون‌به‌صرفه

به‌طور حتم هزینه ارسال سفارش اولین و مهم‌ترین فاکتوری است که هر فروشگاه بایستی آن را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد. چراکه این مورد برای مشتریان فوق‌العاده بااهمیت بوده و می‌تواند عاملی برای خریدهای بیشتر از مجموعه موردنظر باشد. از همین رو انتخاب شرکت یا پلتفرم پستی باید بر مبنای مناسب بودن هزینه ارسال صورت بگیرد. درواقع تفاوتی ندارد که این هزینه را مشتری می‌پردازد یا اینکه شما با رایگان کردن ارسال خود، آن را تقبل می‌کنید؛ چراکه درهرصورت این فاکتور برای شما و مشتری‌هایتان اهمیت زیادی دارد و باید به آن توجه داشته باشید.

ارسال سفارش مشتری

  • ارسال سریع سفارشات

از دیگر پارامترهای تعیین‌کننده اعتبار یک کسب‌وکار که تأثیر زیادی در موفقیت و درآمدزایی بیشتر دارد، زمان ارسال سفارش و تحویل به‌موقع است. اگر خود را به‌جای مشتری قرار دهید، متوجه می‌شوید که این فاکتور چقدر بااهمیت بوده و تلاش می‌کنید که آن را در اولویت برنامه‌های خود بگذارید. درواقع یکی از دلایلی که اشخاص تمایل بیشتری به خریدهای آنلاین دارند، صرفه‌جویی در وقت و دریافت سریع محصول موردنظرشان  است. بنابراین طول کشیدن این پروسه قطعاً روی تصمیم آن‌ها برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتی تأثیرگذار خواهد بود. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که برخی کالاها دارای تاریخ‌مصرف مشخصی هستند و تأخیر در ارسال، می‌تواند منجر به منقضی شدن زمان استفاده از آن گردد. از همین رو باید یکی از اولویت‌ها در انتخاب شرکت پستی، زمان ارسال کالا باشد.

 

  • پرداخت در محل

یکی از کارهای مهم در ارسال سفارش که موجب اعتماد بیشتر مشتریان به فروشگاه‌های اینترنتی می‌شود، سرویس پرداخت در محل است. درواقع باوجود برخی افراد سودجو که از اعتماد کاربران برای خریدهای اینترنتی سوءاستفاده می‌کنند، این کار یک اقدام ارزشمند به‌حساب می‌آید. به‌طوری‌که با انجام آن کلیه شک و شبهه‌ها برای خرید از یک فروشگاه برطرف می‌شود. بنابراین می‌توانید با راه‌اندازی این سرویس برای سفارشات ارسالی مشتریان، اعتبار مجموعه خود را ارتقاء داده و در راستای ایجاد شناخت و اطمینان بیشتر نزد مخاطبانتان تلاش کنید.

 

  • ارسال به نقاط مختلف

کسب‌وکارهایی که گستره فعالیت آن‌ها محدود به شهر محل اقامتشان نمی‌شود و سفارش‌های زیادی از شهرهای دور و نزدیک دارند؛ بایستی با ایجاد زیرساخت‌های لازم پاسخگوی مشتریان خود از تمام شهرها باشند. ارسال سفارش به اقصی نقاط کشور، مستلزم آن است که با شرکت‌های معتبر در عرصه پست و لجستیک همکاری داشته تا تمامی پیش‌شرط‌ها و اقدامات لازم به‌درستی صورت بگیرند. برای مثال، ارسال کالای شکستنی به شهرستان‌ها، نیازمند درنظرگرفتن برخی فرآیندها برای بسته‌بندی و آماده‌سازی سفارشات است که درصورت نداشتن چنین امکانی باید از ثبت سفارش شهرستان امتناع کنید.

 

  • حفظ ارزش محصول

امنیت ارسال ارزان نیز از دیگر فاکتورهایی است که هم برای مشتریان و هم فروشگاه‌هایی که به دنبال یک شرکت پست معتبر هستند، حائز اهمیت فراوان است. یقیناً ارسال کالاهای لوکس و ارزشمند، نیازمند درنظرگرفتن سرویس‌هایی است که به‌واسطه آن، سلامت و ارزش کالا در طول مسیر تأمین گردد. از همین رو باید پلتفرم یا سرویسی را انتخاب نمایید که اقلام ارسالی را بیمه کند.

 

  • تحویل سالم سفارش مشتریان

اگر در ارسال سفارش مشتری به سالم رسیدن بسته اهمیتی داده نشود، یک ذهنیت بد و ناخوشایند از فروشگاه در مشتری ایجاد می‌شود که نشان‌دهنده از دست دادن اعتبار فروشگاه مربوطه خواهد بود. این موضوع به‌ویژه برای فروشندگان کالاهای حساس و دیجیتالی اهمیت بیشتری دارد.  ارسال ارزان این قبیل محصولات که در مقابل ضربه، فشار، پرتاب و… آسیب‌پذیر هستند، با چالش بیشتری نسبت به کالاهای پوشیدنی هم رچراکهاه خواهد بود. درواقع برخی کالاها نیازمند دقت و رعایت نکات بیشتری هستند تا بدین‌صورت از بروز مشکلات احتمالی برای آن‌ها پیشگیری شود. بنابراین توصیه می‌شود در انتخاب روش ارسال سفارشات مشتریان خود، این نکته را حتماً نیز لحاظ کنید.

ارسال سفارش مشتری

روش های ارزان برای ارسال سفارشات

در ادامه این بخش برخی روش‌های ارسال که عمدتاً دارای ویژگی‌های فوق هستند را معرفی خواهیم کرد:

 

1- پیک موتوری

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها ارسال ارزان سفارش درون‌شهری، پیک موتوری است که در سریع‌ترین زمان ممکن، بسته‌های مشتریان را به دست آن‌ها می‌رساند. این درصورتی است که سفارش‌های آن‌ها نهایتاً تا ظهر به ثبت رسیده باشد تا ارسال بسته طی همان روز صورت بگیرد. گفتنی است که هزینه ارسال در این روش، برعهده مشتری است و با توجه به سرعت و سهولت در فرستادن کالا، یکی از بهترین روش‌ها شناخته می‌شود.

 

۲- پست پیشتاز

این سرویس نیز از روش‌های پرطرفدار و بسیار عالی در ارسال ارزان سفارش‌ها به تمام نقاط ایران است. البته استفاده از این روش، نیازمند رعایت برخی قواعد است که از سوی شرکت پست، اعلام می‌گردد. ازجمله اینکه، هزینه ارسال سفارش از این طریق، بر اساس نرخ نامه آنلاین پست محاسبه می‌گردد و حداکثر وزن قابل‌قبول در این سرویس ۳۰ کیلوگرم است. سفارش‌های درون‌شهری توسط پست پیشتاز، یک روز و برای شهرستان‌ها معمولاً ۲ تا ۵ روز به طول می‌انجامد.

 

۳- تیپاکس

از دیگر روش‌های بسیار راحت و سریع برای ارسال ارزان بسته‌های پستی فروشگاه‌ها، تیپاکس است. این سرویس به‌واسطه ویژگی‌های برجسته‌ای مشهور است که مهم‌ترین آن‌ها، دریافت بسته از درب فروشگاه، پرداخت وجه به‌صورت پس‌کرایه یا درب محل و همچنین سرعت در ارسال سفارش و تحویل آن است.

 

۴- باربری

چهارمین روشی که ازجمله ساده‌ترین و به‌صرفه‌ترین روش‌های ارسال ارزان سفارشات مشتریان به‌حساب می‌آید، باربری است. این روش به‌ویژه مناسب ارسال بسته‌هایی با وزن بیشتر از ۱۵ کیلوگرم بوده و هزینه نسبتاً مناسبی نیز در قبال آن دریافت می‌شود. گفتنی است که پرداخت وجه از این طریق نیز به‌صورت پس‌کرایه خواهد بود و معمولاً  بر عهده مشتری است.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید