پست، تیپاکس یا اسنپ باکس کدام بهتر است؟

فهرست مطالب

پست، تیپاکس یا اسنپ باکس کدام بهتر است؟

امروزه روش‌های متعددی جهت ارسال محصولات مختلف به استان ها و شهرستانها و حتی روستاها وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ارسال کالا از طریق انواع شرکت‌های پستی خصوصی و دولتی از جمله تیپاکس، اسنپ باکس و پست اشاره کرد. از مهمترین علت‌های جذب افراد به خرید غیرحضوری، پیشرفت اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، بیشتر شدن اطلاعات و آگاهی افراد است که در نهایت باعث افزایش حجم سفارشات اینترنتی شده است . پست، تیپاکس و اسنپ باکس از جمله پلتفرم های محبوب و رایج در بین مردم برای ارسال کالا است که در این مقاله قصد داریم تفاوت آن‌ها و اینکه کدام یک بهتر است را برای شما عزیزان ذکر کنیم.

 

مهمترین دلیل انتخاب یک شیوه مناسب و اصولی جهت فرستادن کالا چیست؟

امروزه اکثر مشاغل به علت جذب افراد به خرید غیرحضوری، تصمیم به فعالیت و فروش محصولات خود به روش اینترنتی نموده اند. البته در این میان یک موضوع خیلی مهم برای تمامی این مشاغل مطرح شده که آن نحوه فرستادن کالا و کنترل کردن هزینه‌ها و مدت زمان ارسال کالا است.از مهمترین علت‌هایی که باعث شده تا افراد یک شیوه مناسب جهت ارسال کالاهای خود انتخاب نمایند این است که مرسولات پستی آن‌ها بدون آسیب و کاملا سالم و مطمئن به مقصد تحویل داده شود. از جمله بهترین شیوه‌های ارسال کالا استفاده از شرکت‌های پستی خصوصی و دولتی مانند تیپاکس، پست و اسنپ باکس است که هر کدام مزیت‌های مخصوص به خود را داشته و به صورت دقیق نمی‌توان گفت که کدام یک از این روش‌ها نسبت به دیگری بهتر است.پست، تیپاکس یا اسنپ باکس کدام بهتر است؟

تیپاکس چیست؟

نخستین شرکت خصوصی پست که به دو شکل درون کشوری و بین المللی مشغول به فعالیت است، شرکت تیپاکس است که به طور تقریبی می‌توان گفت بیشتر از ۱۰۰ شعبه فعال در شهرهای مختلف کشور ایران دارد. در این شرکت با تجربه و ماهرترین افراد فعالیت دارند که شما تنها با برقراری یک تماس از طرف مشتری در کمترین زمان ممکن به موقعیت فرستنده رجوع کرده و کالاهای مختلف را از شخص فرستنده دریافت و با دقت و توجه کامل و طبق قوانین و قواعد مخصوص شرکت با بهترین متریال بسته‌بندی کرده و به شخص گیرنده در هر نقطه از کشور ایران که باشد، ارسال می‌کنند.

در مدت زمانی که بسته پستی شما در حال رسیدن به گیرنده است، می‌توانید از طریق کد مخصوص و سایر روش ها، محموله خود را از نظر موقعیت مکانی و زمانی پیگیری نمایید. توجه داشته باشید که هزینه ارسال بسته از طریق تیپاکس با توجه به وزن کالای مورد نظر حساب می‌شود. از دیگر نکات جالب در رابطه با شرکت تیپاکس این است که در برخی مواقع هزینه تیپاکس در مقایسه با شرکت پست بسیار ارزان‌تر بوده و از سه تعرفه مختلف اعم از تعرفه شهرهای دور، نزدیک و حمل اکسپرس برخوردار است.

 

مهمترین تفاوت تیپاکس و پست در چیست؟

 • به منظور بررسی و آگاه شدن از وضعیت محموله تیپاکس خود این امکان برای شما فراهم شده است که بتوانید از راه سامانه رهگیری محموله‌های تیپاکس اقدامات لازم را انجام دهید. برای انجام این کار ابتدا باید کد رهگیری محموله تیپاکس خود را در بخش سامانه رهگیری وارد نمایید و سپس اطلاعات لازم در رابطه با فرستادن مرسولات خود را به دست آورید. از دیگر شیوه‌هایی که جهت پیگیری محمولات تیپاکس می‌توان استفاده کرد، بررسی و رهگیری محمولات پستی تیپاکس از راه فرستادن پیامک برای شما خواهد بود.
 • روش حساب کردن هزینه نهایی شرکت تیپاکس، به فاصله‌ی میان شهرها بستگی دارد. به عنوان مثال برای شهر تهران و دیگر شهرستان‌های مجاور به ازای ۶ کیلوگرم بار، ۷ هزار تومان محاسبه می‌شود و همچنین به اندازه هر یک کیلو وزن بیشتر که اغلب با عنوان اضافه بار معروف است، دو هزار تومان به مبلغ قبلی افزوده خواهد شد. همچنین برای شهرهای دورتر این هزینه افزایش یافته و حدودا ۱۶۵۰۰ محاسبه می‌شود. البته توجه داشته باشید که این قیمت ثابت نبوده و در سال و ماه‌های جدید تغییر می‌کند.
 • کارکنان فعال در شرکت تیپاکس با توجه زیاد و بر اساس قواعد و اصول خاص، محموله بسته‌بندی شده در در اسرع وقت به شخص گیرنده در هر مکان از کشور ایران که سکونت داشته باشد، تحویل می‌دهند.
 • از دیگر تفاوت‌های مهم شرکت پست و تیپاکس با یکدیگر، این مورد است که کالای پستی شما را خود ماموران پست به راحتی بسته‌بندی می‌نمایند، در صورتی که تیپاکس این کار را انجام نمی‌دهد و تنها طبق شرایط خاصی اقدام به بسته‌بندی مرسولات می‌کنند.
 • در شرکت تیپاکس به دلیل آنکه امکان ناپدید شدن بسته‌های بسیار کوچک وجود دارد، از قبول کردن جعبه با ابعاد کوچک خودداری می‌کنند و از این رو باید جعبه بسته‌بندی شما حداقل به اندازه یک جعبه کفش باشد. اما در شرکت پست عادی و حتی پیشتاز از تمامی جعبه‌ها در هر اندازه با توجه به وزن محصول استفاده می‌گردد.
 • از جمله تفاوت‌های دیگر این دو شرکت پست با یکدیگر این است که در شرکت تیپاکس به راحتی می‌توان مرسوله را به مامور بدون پرداخت هزینه تحویل داد و یک رسید دریافت کرد و تمامی هزینه ارسالی را در مقصد از شخص گیرنده دریافت شود. اما در شرکت پست معمولی اینگونه نخواهد بود و باید هنگام ارسال هزینه به صورت کامل پرداخت شود.
 • همانطور که می‌دانید تیپاکس یک شرکت پستی خصوصی بوده و با هیچ کدام از دفترهای خدمات ارتباطی همکاری نمی‌کند. در صورتی که شرکت پست معمولی به علت دولتی بودن با تمامی دفاتر خدمات ارتباطی، همکاری‌های متعددی دارد.

 

انواع خدمات ارسال بسته از طریق اسنپ باکس

از دیگر شرکت‌های پستی که امروزه فعالیت خود را به صورت رسمی و جدی آغاز کرده، شرکت اسنپ باکس است که انواع خدمات در رابطه با فرستادن کالا را انجام می‌دهد. در صورتی که شما قصد دارید سفارش خود را بسیار سریع تحویل بگیرید و یا بسته‌ای را به دوستان، خانواده و یا اداره ارسال نمایید، به راحتی می‌توانید از خدمات شرکت پستی اسنپ باکس بهره‌مند شوید؛ چرا که اسنپ باکس در کمترین زمان کالاهای خود را از مشتریان دریافت کرده و به گیرنده تحویل می‌دهد.سرعت زیاد برای فرستادن محموله از مهمترین ویژگی این شرکت پستی است که باعث شده نسبت به شرکت پست معمولی و تیپاکس اغلب برای ارسال محصولات عجله ای، استفاده شود. البته این شرکت از خدمات متنوع دیگری برخوردار است که از جمله آن‌ها می‌توان به پیگیری سریع و آسان اینترنتی محموله، وارد کردن انواع درخواست‌ها در زمان واحد، پرداخت هزینه در محل و گردآوری در محل، بت کردن درخواست‌های خود به شکل رفت و آمد اشاره کرد.پست، تیپاکس یا اسنپ باکس کدام بهتر است؟

شرکت پست و انواع محموله‌های پستی

در ابتدا لازم است بدانید که پست، خدمات ویژه و مختلفی را برای مشتریان خود ایجاد کرده که در صورت استفاده مناسب و صحیح از این خدمات و مزیت‌های مربوط به آن، این امکان برای شما فراهم است که بخش گسترده‌ای از کارها را به آسانی مدیریت نمایید. از جمله شیوه‌های فرستادن انواع پست درون کشوری می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • پست پیشتاز

  از جمله سرویس‌های پستی در کشور ایران که با سرعت بالایی فعالیت می‌کند، پست پیشتاز است که در حداقل زمان ممکن حدودا از ۲۴ تا ۴۸ ساعت، کالاهای مختلف و حتی نامه‌های شما را ارسال می‌کند. امروزه این نوع سرویس امکان استفاده از پست خارجی را نیز به وجود آورده و شخص می‌تواند در کمترین زمان ممکن، نتایج مطلوب خود را کسب نماید.

 • پست به شیوه سفارشی

  از محبوب‌ترین سرویس‌های پستی کشور ما، پست به روش سفارشی است که به راحتی از طریق آن امکان فرستادن کالا و حتی نامه وجود دارد. پست سریع محموله از جمله خصوصیت مهم این سرویس محسوب می‌شود. کارکنان پست موظف‌اند هنگام تحویل بار، از شخص گیرنده، تاییدیه نهایی را بگیرند و همچنین فرستنده قادر است با دارا بودن قبض فرستادن بار خویش، از روند ارسال و تحویل محموله به گیرنده مطلع شوند.

2.6/5 - (7 امتیاز)
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.