نحوه ارسال ارزان کالا و بسته

فهرست مطالب

نحوه ارسال ارزان کالا و بسته

ارسال ارزان کالا به‌طور حتم بهترین روشی است که از آن طریق می‌توان به فروش بالا و موفقیت‌آمیز دست‌یافت و این در حالی است که رضایتمندی مشتریان را نیز به دنبال خواهد داشت. امروزه کمتر کسب‌وکاری را می‌توان یافت که به اهمیت ارسال مناسب کالا واقف نباشد. لذا یکی از بخش‌های بسیار مهم در هر تجارت و همچنین عامل موثر در رشد و پیشرفت کسب‌وکارها از مشاغل کوچک و نوپا گرفته تا کمپانی‌های بزرگ و بین‌المللی، ارسال مطمئن و مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. این موضوع زمانی شکل جدی‌تری به خود می‌گیرد که در این سال‌ها استقبال مردم از خریدهای آنلاین و غیرحضوری به‌طور چشمگیری افزایش‌یافته و به همین دلیل انتخاب بهترین روش ارسال برای تحویل به‌موقع و ارزان سفارش‌ مشتریان، نیازمند دقت و تحقیق بیشتر خواهد بود. البته همگام با رشد کسب‌وکارهای آنلاین، روش‌های ارسال بسته و سفارش‌ها نیز به‌روزتر شده‌اند و فروشگاه‌های اینترنتی، گزینه‌های انتخابی زیادی برای ارسال ارزان کالا پیش رو دارند. بر این اساس درنظر داریم که ادامه این محتوا را به بررسی چگونگی ارسال کالا به‌صورت ارزان و مقرون‌به‌صرفه اختصاص دهیم.

 

بهترین روش‌ برای ارسال کالا

به‌طور حتم نمی‌توان یک روش ارسال را برای تمامی کسب‌وکارها مناسب دانست. چراکه هر بیزنس دارای شرایط به خصوصی است و عوامل مختلفی را برای ارسال سفارش‌ها مشتریان خود در نظر می‌گیرد. از طرفی، بهترین روش ارسال لزوماً نمی‌تواند مناسب و ارزان نیز باشد. بنابراین هر کسب‌وکار با توجه به نوع محصولات و نیاز مشتریان خود می‌تواند از میان روش‌های مختلف، بهترین گزینه را برای ارسال انتخاب کند. به‌عنوان‌مثال، روش ارسال فروشگاه‌هایی که اقلام آن‌ها عمدتاً شکستنی هستند با یک فروشگاه پوشاک و لباس، قطعاً متفاوت خواهد بود. چراکه ارسال مرسولاتی که احتمال آسیب ‌دیدن آن‌ها بیشتر است، مستلزم بیمه و پرداخت هزینه‌های بالاتر خواهد بود. بااین‌حال انتخاب یک روش ارزان برای ارسال کالا نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر است. چراکه بسیاری از شرکت‌های لجستیک برای پوشش دادن نیازهای تمام مشتریان خود روش‌های مختلفی برای ارسال سفارش‌ها پستی دارند که از طریق آن‌ها می‌توان بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کرد.

 

نحوه ارسال ارزان کالا و بسته

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین روش برای ارسال کالا، موضوع بسیار مهمی است و به کسب‌وکارهای اینترنتی کمک می‌کند تا به بهترین شکل و با حداقل هزینه، سفارش‌های مشتریان خود را به دستشان برسانند. این کار علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و سود بیشتر، به رضایت مشتریان و فروش بالاتر نیز منتهی خواهد شد. به همین منظور در ادامه به معرفی برخی روش‌های ارسال خواهیم پرداخت که فروشگاه‌های آنلاین می‌توانند متناسب با نیاز خود و مشتری‌هایشان از آن‌ها استفاده کنند:

نحوه ارسال ارزان کالا و بسته

1- ارسال کالا توسط اداره پست

متداول‌ترین روش برای ارسال مطمئن کالا که هزینه پستی بسیار مناسبی هم دارد، خدمات شرکت پست است. این شرکت نیز همانند تمام ارگان‌های دولتی، یک تعرفه مشخص برای خدمات خود ارائه می‌نماید که خوشبختانه دائماً در حال تغییر و افزایش هم نیست و از همین رو برای مراکز فروش یا کسب‌وکارهای آنلاین یک روش ارسال ارزان کالا به‌حساب می‌آید. درواقع هریک از مرسولات پستی متناسب با مسافت مقصد و وزن و نوع کالا، دارای یک هزینه پست استاندارد و مشخص هستند که به‌صورت سالانه از سوی همین شرکت اعلام می‌شود. از طرفی ارسال مطمئن و به‌موقع کالا نیز مزیت دیگری است که موجب اعتماد شرکت‌ها برای سپردن سفارش‌های مشتریان خود به این ارگان شده است.

البته لازم به اشاره است که این شرکت نیز همانند هر سازمان یا نهادی، دارای قوانین و دستورالعمل‌های به خصوصی است که بر اساس آن‌ها می‌توان اقدام به ارسال و تحویل مرسولات خود به هر نقطه‌ای نمود.

 

  • امکان پرداخت در محل

یکی از خدمات شرکت پست که فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند از آن برای راحتی و اطمینان خریداران خود استفاده کنند، امکان پرداخت وجه در محل است. درواقع مراکزی که خواهان استفاده از چنین حالتی برای تحویل مرسولات خود هستند، باید قراردادی با شرکت پست منعقد کنند که به‌واسطه آن بتوانند وجه سفارش‌ها خود را از طریق مأمور پست و در محل مورد نظر اخذ نمایند. به این صورت که مأمور پست با دریافت بسته از فروشگاه و تحویل آن به مشتری در محل، می‌تواند وجه درج‌شده در فاکتور سفارش را دریافت نماید.  این کار علاوه بر آنکه یک روش ارسال ارزان کالا محسوب می‌شود، بهترین راه برای اعتمادسازی نزد مشتریان نیز بوده که از طریق آن، فروشنده می‌تواند با صرف کمترین هزینه و با همکاری شرکت پست خدمات بهتری به خریداران خود ارائه دهد.

 

2- ارسال کالا و بسته با پست ویژه

یکی از سرویس‌های پستی که فروشگاه‌های زیادی از آن برای فرستادن سفارش‌های مشتریان خود استفاده می‌کنند، پست ویژه است. درواقع به این روش می‌توان حداکثر طرف 10 روز کاری، مرسولات پستی را به دست صاحبانشان رساند. آن‌طور که گفته می‌شود شرکت پست، امکانات و مزایای زیادی را در این روش برای مشتریان خود که اکثراً فروشگاه‌های آنلاین هستند درنظر گرفته، اما شاید بتوان مزیت برتر این سرویس را ارسال ارزان کالا و بسته دانست. علاوه بر آن، بیمه مرسولات نیز امکان مهم دیگری است که به‌واسطه آن می‌توان از تحویل صحیح و سالم مرسوله اطمینان خاطر داشت.

 

3- پست پیشتاز برای ارسال سفارش‌ها

روش دیگری که هم از سرعت بالایی برخوردار است و هم ازجمله روش‌های مناسب ارسال بسته‌های پستی و سفارش‌های اینترنتی به شمار می‌رود، پست پیشتاز است. شاخص‌ترین ویژگی این روش، توزیع سریع و تحویل به‌موقع کالاها به مشتریان است و معمولاً برای مسافت‌های مختلف یک بازه زمانی مشخص جهت تحویل سفارش درنظر گرفته می‌شود که دقیقاً طبق زمان‌بندی تعیین‎شده، بسته به دست مشتری خواهد رسید.

اگرچه پست پیشتاز یک روش ارسال ارزان کالا شناخته می‌شود اما معمولاً عوامل متعددی در هزینه ارسال بسته‌ها توسط این سرویس دخیل هستند. مثلاً مسافت و فاصله میان شهر مبدأ و مقصد یکی از آن‌ها است. مورد مهم بعدی، وزن مرسوله است و طبعاً هرچه بسته سنگین‌تر باشد، هزینه‌های پستی نیز بالاتر خواهند بود.

فاکتور بعدی، نشانی و کدپستی درج‌شده بر روی مرسوله است که معمولاً در صورت وجود نقص در یکی از این موارد، جریمه‌هایی برای آن تعیین‌شده که بر روی هزینه پست محاسبه و دریافت می‌شود. یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در نرخ کرایه پست پیشتاز، بیمه است که معمولاً برای بسته‌های ارزشمند و حاوی اقلام قیمتی و یا سفارش‌هایی که احتمال آسیب دیدن آن‌ها وجود دارد در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر تمام این‌ها، ارسال پیامک تحویل برای فرستنده نیز یک عامل موثر در هزینه پست خواهد بود که از طریق آن، از تحویل صحیح و سالم کالا به دست مشتری اطمینان حاصل می‌شود.

نحوه ارسال ارزان کالا و بسته

4- ارسال بسته‌ها از طریق پست سفارشی

اگر تنها به دنبال راهی برای ارسال ارزان کالا هستید، این سرویس پست سفارشی چندان مطابقتی با نیاز شما ندارد؛ هرچند پرداخت وجه در این روش نیز بر عهده مشتری خواهد بود. اما به‌طورکلی پست پیشتاز برای مواقعی کاربرد بیشتری دارد که در رساندن سریع سفارش به دست مشتری، عجله دارید. سفارشی بودن این روش بدین‌صورت خواهد بود که ارسال مرسولات به شهرهای اطراف یا داخل استان، حداکثر یک روز زمان می‌برد. چراکه از انواع وسایل نقلیه برای ارسال سریع و به‌موقع کالا بهره برده می‌شود. نکته دیگری که این سرویس را از سایر روش‌ها متمایز می‌کند، ارائه رسید قبض به گیرنده بسته و دریافت امضاء در هنگام تحویل است. بنابراین فروشگاه‌هایی که می‌خواهند سرویس تحویل سریع را در کنار ارسال ارزان به مشتریان خود، ارائه دهند می‌توانند از پست پیشتاز استفاده کنند.

 

5- استفاده از باربری برای ارسال بسته

آخرین راهکاری که می‌توان برای ارسال ارزان کالا و بسته پیشنهاد داد، استفاده از شرکت‌های باربری است. این سرویس در مواقعی بیشتر به کار می‌رود که ارسال بسته از طریق پست امکان‌پذیر نباشد و یا اینکه مشتری درخواست تحویل بسته به باربری را دارد. در این روش معمولاً هزینه و مدت‌زمان تحویل سفارش بر اساس فاصله مبدأ و مقصد محاسبه می‌شود، اما همواره یکی از روش‌های ارزان ارسال کالا به‌حساب می‌آید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید