تکنولوژی CPaaS در Ebay چیست؟

فهرست مطالب

تکنولوژی CPaaS در Ebay

CPaaS یکی از انواع تکنولوژی‌هایی است که شرکت eBay به‌عنوان یکی از مارکت پلیس‌های معتبر و برجسته دنیا، از آن در کنار فناوری‌های دیگر برای ارائه خدمات بهینه لجستیکی به کسب‌وکارهای مختلف استفاده می‌کند. اگر درباره Ebay چیزی نمی‌دانید، باید گفت که این شرکت از نام‌های پیشرو در تجارت الکترونیک است که نزدیک به 28 سال قبل، فعالیت خود را در کالیفرنیا آغاز کرد و پلتفرمی را در راستای کمک به کسب‌وکارهای کوچک و متوسط برای فروش بیشتر محصولات آن‌ها در کشورهای دیگر طرح‌ریزی نمود. به‌طوری‌که با استفاده از آن، موجب سهولت خریدوفروش آنلاین در نزدیک به دویست کشور دنیا شد و طبق آمار، تنها در سال 2021 توانست به این شرکت‌ها در دستیابی به بیش از 87 میلیارد دلار حجم ناخالص کمک کند. به همین دلیل برای خدمات‌رسانی بهتر به کسب‌وکارهای نه‌چندان بزرگ، تصمیم به استفاده از فناوری‌هایی گرفت که CPaaS یکی از شاخص‌ترین آن‌ها است و توانست تحولی عظیم را در این عرضه ایجاد نماید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه، از شما دعوت می‌شود با ما تا انتهای این نوشتار همراه باشید.

 

معرفی تکنولوژی تحویل بسته در eBay

در اکتبر سال 2022 شرکت eBay اعلام کرد از یک سرویس جدید باهدف ارسال سفارشات برون‌مرزی استفاده می‌کند که “CPaaS” نام دارد. این عبارت درواقع مخفف Cross Border Parcel Shipping Solution یا راهکاری برای حمل بسته‌های فرامرزی است که نوعی پلتفرم برای یکپارچه‌سازی و مدیریت تحویل بسته در خارج مرزها به‌حساب می‌آید. درواقع با این نرم‌افزار، ضمن ارائه خدمات انسجام‌یافته و سیستماتیک توسط فروشندگان، پردازش بهتر سفارشات و انعطاف در استفاده از روش‌های مختلف نیز امکان‌پذیر شده و باعث بهبود کارایی و فرآیند حمل‌ونقل در شرکت eBay می‌شود.

به عبارتی، فروشندگان می‌توانند کلیه موارد مهم در تحویل بسته‌های برون‌مرزی را به‌راحتی از طریق CPaaS پیگیری و مدیریت کنند. مواردی همچون تهیه صورتحساب‌ها و فاکتورهای ارسال هوایی مرسولات، محاسبه هزینه حمل‌ونقل و ردیابی سفارشات، درخواست تحویل مرسولات و یا به‌روزرسانی‌هایی در ارتباط با تحویل سفارش از آن جمله هستند. بنابراین می‌توان گفت که شرکت eBay این فناوری را به‌منظور مدیریت بهتر خدمات لجستیک و حمل کالاها ارائه نموده است. دسترسی به شرکت‌های لجستیکی و خدمات آن‌ها و همچنین چاپ برچسب‌های حمل‌ونقل و همچنین برنامه‌ریزی برای تحویل مرسوله نیز از دیگر امکانات این سیستم هستند. این در حالی است که امکان آپلود و پیگیری سفارشات اطلاعات مربوط به مرسوله نیز از این طریق وجود دارد.

  1. فروشندگان eBay به لطف این سرویس می‌توانند به ارائه‌دهندگان خدمات لجستیکی مختلف در زمینه‌‌های مختلف دسترسی داشته و حتی آن‌ها را باهم مقایسه کنند. همچنین علاوه بر مواردی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم، مدیریت تدارکات و همچنین پردازش تعداد زیادی از سفارشاتی که به‌طور هم‌زمان ثبت می‌شوند از طریق CPaaS قابل‌اجرا بوده و می‌توان با دسته‌بندی اطلاعات موجودی، در زمان لازم برای انجام برخی رویه‌های تکراری صرفه‌جویی کرد.

تکنولوژی CPaaS در Ebay

سایر امکانات و فناوری‌ها در eBay

با توجه به‌سرعت رشد تجارت الکترونیک به‌ویژه در عرصه بین‌المللی، بیشتر شرکت‌ها و فروشندگان آن‌ها به دنبال راهکارهایی برای بهتر کردن فرآیند پردازش سفارش‌ها هستند. به‌طوری‌که بتوانند در کمترین زمان، پاسخگوی تعداد زیادی از خریداران خود باشند. ضمن آنکه، وجود سرویس‌هایی کارآمد که به‌واسطه آن بتوان هزینه‌های لجستیک را تا حدودی کاهش داد نیز به یک ضرورت تبدیل شده است. به همین دلیل از تکنولوژی‌های مختلفی که در شرکت eBay به کار گرفته ‌شده‌اند استقبال زیادی شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

 

انبارداری خودکار

علاوه بر CPaaS ، یکی دیگر از فناوری‌های نوین مورد استفاده‌ در eBay، انبارداری خودکار است. درواقع این شرکت تمامی انبارهای خود را به کلیه سیستم‌های خودکار مانند ذخیره و بازیابی کالا تجهیز نموده و از ربات‌های متعدد برای ارتقاء و بهبود عملکرد خود در ثبت و ارسال سفارش بهره می‌برد. بنابراین استفاده از اتوماسیون انبار، باعث کاهش هزینه‌ها در بخش نیروی کار و همچنین خطاهای انسانی شده است.

 

سیستم مدیریت ناوگان یا TMS

تکنولوژی ارزشمند دیگری که eBay در انجام امور خود به‌ویژه در سیستم حمل‌ونقل از آن استفاده زیادی می‌کند، نرم‌افزار مدیریت ناوگان حمل‌ونقل یا (TMS) است. این فناوری نیز همانند CPaaS باعث صرفه‌جویی در وقت و افزایش کارایی مجموعه خواهد شد. علاوه بر آن، توسط TMS می‌توان تعداد پردازش‌های سفارشات را بیشتر کرد که این موضوع با دقت زیادی همراه است و نتیجه آن به‌صورت بهبود خدمات در عملیات لجستیکی مشخص می‌شود. چراکه این سیستم‌، فرآیند ارسال کالاها از انبار تا زمان تحویل به مشتری را بهینه می‌کند. به‌این‌ترتیب، eBay از سیستم‌ TMS برای اهداف مهمی مانند ردیابی سفارشات، انتخاب مسیرهای بهینه و همچنین اطمینان از تحویل صحیح و به‌موقع با ایجاد ارتباط با شرکت‌های حمل‌ونقل بهره می‌برد. از طرفی مشتریان شرکت eBay نیز می‌توانند از طریق TMS به اطلاعات سفارش خود برای ردیابی دقیق مکان و زمان تحویل دسترسی داشته باشند.

 

بهینه‌سازی فرآیند لجستیک با یادگیری ماشینی

یکی دیگر از فناوری‌های مورداستفاده در eBay، یادگیری ماشینی است که از آن برای تشخیص الگوریتم‌ها و نحوه‌ عملکرد سیستم‌های لجستیکی با کمک داده‌های تجربی استفاده می‌شود. همچنین از آنالیز داده‌های پیشرفته و تکنیک‌های این فناوری می‌توان برای بهینه‌سازی فرآیندهای لجستیکی بهره برد. درواقع همان‌طور که CPaaS در بهبود فرآیند تحویل بسته، تأثیر قابل‌توجهی دارد؛ از امکانی که به‌واسطه فناوری یادگیری ماشینی در اختیار eBay قرارگرفته، برای بهتر کردن کارایی لجستیک آن‌هم توسط اطلاعات منابعی همچون سنسورها، اینترنت اشیا و تراکنش‌های قبلی استفاده می‌شود. مثلاً توسط اطلاعات حسگرهای دما و رطوبت می‌توان به داده‌هایی از شرایط جوی برای ارسال بهینه کالا دست‌یافت. این در حالی است که امکان پیش‌بینی میزان تقاضا نیز از طریق الگوریتم‌های یادگیری ماشینی برای تنظیم موجودی انبار وجود دارد.

 

تکنولوژی RFID در لجستیک

از دیگر تکنولوژی‌های جدیدی که در عملیات لجستیکی شرکت eBay به کار گرفته‌شده، RFID است که راهکاری برای حذف اسکن‌های دستی محسوب می‌شود. از سویی، این فناوری به بهبود فرآیندهای لجستیکی و افزایش دقت در کنترل موجودی و همچنین ردیابی دقیق سفارشات کمک می‌کند. به‌این‌ترتیب می‌توانید علاوه بر CPaaS برای تحویل مناسب کالا در خارج از مرزها، از فناوری RFID نیز برای مدیریت بهتر موجودی و هوشمندسازی انبار خود استفاده نمایید. به این صورت که با نصب برچسب‌های RFID بر روی کالاهای مختلف، امکان اسکن آن‌ها در مراحل مختلف مانند خروج از انبار و ارسال برای مشتری، وجود دارد. به‌این‌ترتیب، ضمن انجام صحیح فرآیند ارسال سفارشات و مدیریت موجودی، ره‌گیری دقیق سفارشات از این طریق نیز ممکن خواهد شد.

تکنولوژی CPaaS در Ebay

مزایای فناوری تحویل بسته برای کسب‌وکارها

استفاده از پلتفرم CPaaS در eBay باهدف تحویل بسته‌های برون‌مرزی با مزایای زیر همراه است:

  • مدیریت یکپارچه: با کمک این پلتفرم، فروشندگان می‌توانند سفارشات چندین حساب را به‌صورت یکپارچه مدیریت کنند. به عبارتی تنها توسط یک اکانت امکان پردازش سفارشات تمامی اکانت‌ها را خواهند داشت.

 

  • سفارشی‌سازی خدمات لجستیک: استفاده از این فناوری فرصتی را در اختیار صاحبان کسب‌وکارها در eBay قرار داده که به‌واسطه آن بتوانند از میان ارائه‌دهندگان خدمات لجستیکی و متناسب با نیاز خود، بهترین گزینه را از لحاظ هزینه، سرعت، خدمات بهینه و… انتخاب کنند.

 

  • انتخاب انبوه سفارشات: انتخاب انبوه سفارشات نیز یکی دیگر از مزایای پلتفرم CPaaS است که فروشندگان می‌توانند با انتخاب این قابلیت، اقدامات موردنظرشان را روی تمامی سفارشات اجرا نمایند. مثلاً انتخاب می‌کنند که 100 سفارش را با DHL و مابقی را با یک شرکت لجستیکی دیگر ارسال نمایند.

 

  • ارسال خودکار اظهارنامه الکترونیکی: امکان ارسال خودکار اظهارنامه الکترونیکی گمرکی از طریق پلتفرم تحویل بسته بسیار ساده خواهد بود.

 

  • تسهیل مدیریت اطلاعات ارسال: از این طریق امکان مدیریت یا تغییر هم‌زمان اطلاعات گیرنده یا فرستنده و همچنین شرکت پستی چندین بسته، برای فروشندگان وجود دارد.

 

  • درج خودکار داده‌ها: فروشندگان با ذخیره‌سازی اطلاعات و سوابق حمل‌ونقل بسته‌های سفارش توسط CPaaS می‌توانند موارد تکراری مانند نشانی فرستنده یا گیرنده را به‌طور خودکار وارد کنند.

 

  • ارتقاء مدیریت موجودی: دسته‌بندی اطلاعات مربوط به موجودی سفارشات باعث انجام راحت‌تر فعالیت‌های مربوط به این پروسه خواهد شد.

 

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید