تکنیک‌های جذب مشتری برای افزایش فروش

فهرست مطالب

تکنیک‌های جذب مشتری برای افزایش فروش

تکنیک‌های جذب مشتری و آگاهی از شیوه‌های مؤثری که در این زمینه ارائه شده‌اند، از عوامل مهم برای پیشرفت و موفقیت هر کسب‌وکاری به‌حساب می‌آیند. در‌واقع تفاوتی ندارد که شما در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید؛ زیرا شما برای دوام در بازار و سبقت گرفتن از رقبای خود بایستی خود را به‌روز نگه‌دارید و از روش‌های جدید بازاریابی بهره ببرید. چرا‌که روش‌های قدیمی جذب مشتری تا حدی جوابگو هستند و پس از گذشت مدتی کارایی لازم را نخواهند داشت. لذا برای حفظ جایگاه و موقعیت خود در بازار، بهتر است از تکنیک‌هایی که امتحان خود را پس داده‌اند، استفاده کنید. به‌ این‌ ترتیب قادر خواهید بود طی زمان کوتاهی از رقبای خود پیشی گرفته و بازار را به دست بگیرید. با این مقدمه در ادامه به بررسی تکنیک‌های جذب مشتری خواهیم پرداخت تا با بهره‌گیری از آن‌ها بتوانید فروش خود را افزایش و به پیشرفت و درآمد موردنظر خود دست پیدا کنید.

حفظ مشتریان قدیمی

توصیه می‌شود بخشی از زمان لازم جهت بازاریابی و شناسایی مشتریان جدید را صرف خریداران قدیمی خود و حفظ آن‌ها نمایید. زیرا معمولاً نیمی از مشتریان هر کسب‌وکاری را افرادی تشکیل می‌دهند که دارای سابقه خرید هستند. بر این اساس می‌توانید برنامه‌های خاصی را طرح‌ریزی نموده که این مشتریان را جهت حضور مجدد در فروشگاه یا شرکت خود تشویق نمایید. مثلا قدردانی از خرید آنها توسط ایمیل یا پیامک و یا ارائه پیشنهادات و امتیاز‌های خاصی مانند کد تخفیف، ایده‌های خوبی خواهند بود.

تولید و انتشار محتوا برای جذب مشتری

امروزه تولید محتوا حرف اول را در بازاریابی می‌زند و می‌توان آن را یکی از تکنیک‌های جذب مشتری و رسیدن به سود بیشتر برای هر کسب‌وکاری دانست. به‌طوری‌که درصد موفقیت و بازدهی مشاغلی که از این شیوه برای بازاریابی استفاده می‌کنند، بسیار چشمگیر‌تر از کسب‌وکار‌هایی است که به انتشار محتوا توجهی ندارند. زیرا معمولاً مشتریانی که تصمیم به تهیه یک کالا یا خدمات می‌گیرند، ابتدا با جستجو در اینترنت، اطلاعات خود را در زمینه مورد‌نظر افزایش داده و سپس برای خرید اقدام می‌کنند. برای انجام این کار می‌توانید یک وبلاگ راه‌اندازی نموده و یا از طریق طراحی یک سایت حرفه‌ای، محتوای مرتبط با کسب‌وکار‌تان را به مخاطبان خود ارائه نمایید.

جذب مشتری با حضور فعال در سوشال مدیا

یکی دیگر از راهکار‌های مؤثری که می‌توان برای جذب مشتری و رسیدن به درآمد بیشتر پیشنهاد داد، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین و… است. در‌واقع با عضویت در بستر‌هایی که از طریق اینترنت فراهم گردیده است و از طریق تولید محتوا می‌توانید بر تعداد مشتریان خود بیفرایید. به‌ این‌ ترتیب علاوه‌بر حرکت در مسیر تکنولوژی، وجهه کسب‌وکار شما نیز حرفه‌ای‌تر شده و فرصتی نیز برای جذب مخاطبانی که در این فضا حضور دارند به دست می‌آورید. بنابراین یکی از تکنیک‌های جذب مشتری که این روز‌ها بسیار مورد‌توجه بوده فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است.

 جذب مشتری برای افزایش فروش

شناسایی نیاز‌های مشتریان

از دیگر راه‌هایی که به شما برای فروش بیشتر کمک زیادی می‌کند، شناخت نیاز مشتریان است. شما بایستی بدانید آن‌ها به‌ واسطه چه چیزی به کسب‌وکار شما مراجعه می‌کنند. برای این کار می‌توانید به اشکال مختلف از نظرات مشتریان خود اطلاع پیدا کنید و برای عرضه کالا یا خدمات خود برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید. مثلا از طریق برگزاری نظرسنجی در صفحات اجتماعی خود یا تعامل با مخاطبانتان پس از مراجعه برای خرید، امکانی جهت اطلاع از نیاز‌های آن‌ها به‌وجود می‌آید.

برگزاری جشنواره‌های فروش

جشنواره‌های فروش و یا آفر‌های پایان فصل نیز ازجمله روش‌های بسیار کارآمدی است که این روز‌ها مورد‌توجه اکثر مشاغل و فروشگاه‌ها بوده و مشتریان نیز استقبال زیادی از آن می‌کنند. در‌واقع این شیوه یکی از مؤثر‌ترین تکنیک‌های جذب مشتری به‌حساب می‌آید که معمولاً از طریق شبکه‌های اجتماعی و یا ابزار‌های دیگری مانند ایمیل یا پیامک قابل انجام است. به این صورت می‌توانید با ارائه تخفیف‌های قابل‌توجه به مشتریان خود، آن‌ها را برای خرید بیشتر ترغیب نمایید.

استفاده از تبلیغات آنلاین

تبلیغات اینترنتی نیز از تأثیرگذار‌ترین راهکار‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید به مشتری و فروش بیشتر دست پیدا کنید. طراحی سایت یا رپورتاژ آگهی و تعامل با وب‌سایت‌های پربازدید ازجمله پیشنهاداتی است که می‌توان در راستای افزایش درآمد و جلب‌توجه مشتریان اینترنتی ارائه نمود.

همکاری با سایر کسب‌وکار‌ها

شاید جالب باشد که بدانید یکی از راه‌هایی که در افزایش فروش و جذب مشتری بسیار مؤثر و نتیجه‌بخش است، همفکری و تعامل با افرادی باشد که در حوزه کاری شما فعالیت دارند. البته لزوماً این افراد یا شرکت‌ها نیازی نیست که رقیب کاری شما باشند؛ اما همسو بودن خط فکری و عملکرد شما و یا داشتن مشتریان مشابه می‌تواند به شما در دستیابی به ایده‌های جدید برای فروش بیشتر کمک زیادی کند. این تعامل و همکاری دوطرفه از طریق اینترنت و روش‌هایی مانند تبلیغات آنلاین، رپورتاژ و تبادل قابل انجام است و از تکنیک‌های جذب مشتری به شمار می‌رود.

افزایش آگاهی و اطلاعات

قرارگرفتن در مسیر پیشرفت، مستلزم یادگیری و بالا بردن سطح اطلاعات و یادگیری صاحبان کسب‌وکار‌ها است. بر این اساس سعی کنید همواره دانش و آگاهی خود را در حوزه کاری و تخصصی خود افزایش دهید و مطالعه داشته باشید. همچنین بهتر است اطلاعات خود را در زمینه شرایط بازار، ارزیابی رفتار مشتریان و همچنین عوامل مؤثر بر نوسانات قیمت‌ها نیز افزایش دهید. این کاری است که تمامی مدیران موفق و صاحبان برند‌های شناخته‌شده در دنیا به آن توجه دارند. به همین دلیل، روزبه‌روز شاهد پیشرفت و افزایش درآمد و فروش آن‌ها هستیم.

شرکت در نمایشگاه‌های مختلف

کسب‌وکار‌هایی که در همایش‌ها و نمایشگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند ، شانس بیشتری برای آشنایی با مشتریان جدید دارند. از همین‌رو شرکت در نمایشگاه یکی از بهترین تکنیک‌های جذب مشتری است که موجب برقراری ارتباطی مستقیم با طیف وسیع‌تری از مخاطبان می‌شود. این در حالی است که اجاره غرفه در نمایشگاه‌های مختلف علاوه‌بر برندسازی، موجب باز شدن مسیر‌های بیشتری پیش روی شما می‌شود که نفع آن در نهایت متوجه کسب‌وکار‌تان خواهد شد.

 جذب مشتری برای افزایش فروش

برگزاری کارگاه‌های آموزشی

یک راهکار ایدئال دیگر برای جلب نظر و توجه مخاطبان به بیزنس خود، برگزاری کلاس‌های آموزشی است. به این صورت که بخشی از دانش و تجربه خود را در زمینه نحوه راه‌اندازی تجارت یا روش مدیریت آن در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان خود قرار دهید و از آن‌ها بخواهید نظرات و پیشنهاداتشان را با شما به اشتراک بگذارند. این کار یک اقدام مؤثر در راستای برندسازی و جذب افراد بیشتر به حرفه شما است.

اسپانسرینگ و حمایت مالی

یکی از راه‌های دیده شدن در بازار و تکنیک‌های جذب مشتری این است که در رخداد‌های مختلف حضور به هم رسانده و نمای قدرتمندی از خود به مخاطبانتان ارائه دهید. به‌ عنوان مثال می‌توانید خود را به‌ عنوان حامی و اسپانسر شرکت‌های کوچک معرفی کنید و علاوه‌بر کمک به کسب‌وکار آن‌ها، فروش و درآمدزایی مجموعه خود را دوچندان کنید.

شرکت در امور خیریه

مشارکت در امور خیریه و رویداد‌های داوطلبانه، می‌تواند به شناخته شدن برند شما کمک کند. در‌واقع شما می‌توانید با اختصاص بخشی از درآمد خود به این امور، علاوه‌بر سهیم شدن در انجام آنها، توجهات زیادی را به کسب‌وکار خود جلب نمایید. این کار از آنجایی نتیجه‌بخش خواهد بود که معمولاً مردم به خرید و تعامل با برند‌هایی که حضور پررنگ و مؤثر‌تری در فرآیند‌های اجتماعی دارند، اهمیت بیشتری نشان می‌دهند.

باز گذاشتن راه‌های ارتباط با مشتریان

انتقال اطلاعات موثق، کامل و دقیق از کسب‌وکار‌تان، از دیگر تکنیک‌های جذب مشتری به‌حساب می‌آید. چرا‌که عدم دسترسی به این موارد، می‌تواند به منصرف شدن مشتریان برای خرید از شما منجر شود. از همین‌رو باید همواره به‌روز و در دسترس باشید و راه‌های تماس خریداران را باز بگذارید تا در هر لحظه بتوانند برای بهره‌مندی از خدمات و محصولات موردنیاز‌شان با شما ارتباط بگیرند. به‌روزرسانی وب‌سایت خود و ارائه صحیح اطلاعات، یکی از راه‌هایی است که باعث می‌شود مشتریان به‌ راحتی و تنها با یک جستجوی ساده شما را پیدا کنند.

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته و پیگیری مرسوله پستی در کنار سایر مزایای ارسالینو، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.