علل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات

فهرست مطالب

علل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات

برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات یکی از بهترین راهکار‌ها برای افزایش پاسخگویی به نیاز مشتریان است. این کار علاوه‌بر آنکه رضایت مشتریان را به دنبال دارد، باعث می‌گردد که از توانایی‌های افراد در راستای تخصص و مهارت آن‌ها بهره برده شود. همین امر دلیل مهمی است که این روز‌ها اکثر مشاغل و کسب‌وکار‌ها به برون‌سپاری برخی خدمات خود، روی آورده‌اند. ازجمله خدماتی که برون‌سپاری آن به بخش‌های تخصصی، با نتایج مثبت فراوانی همراه بوده، ارسال و تحویل کالا است. این کار به‌اندازه‌ای بااهمیت و مفید است که تمام کسب‌وکار‌ها با هر حجم فروش یا ارسالی می‌توانند از آن استفاده کنند. چرا‌که پس از برون‌سپاری خدمات ارسال سفارشات خود از طریق شرکت‌های حمل‌ونقل، متوجه کارایی این روش و تفاوتی که ازنظر سود‌دهی با پیش از آن دارد، خواهند شد. این در شرایطی است که یکی از چالش‌هایی که اکثر کسب‌وکار‌ها با آن دست به گریبانند، هزینه‌های هنگفت حمل‌ونقل و مدت‌زمانی است که صرف تدارکات و آماده‌سازی سفارشات برای ارسال می‌شود.

به همین منظور این مقاله را به بررسی برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری و علل انجام آن اختصاص داده‌ایم.

برون‌سپاری خدمات تحویل چیست؟

رشد سریع تکنولوژی و استفاده فراگیر از اینترنت موجب گردیده است، که تعداد کسب‌وکار‌های فعال در حوزه تجارت الکترونیک، روند رو به رشدی داشته باشند. بر همین اساس، تحویل سفارشات مشتریان نیز با رشد چندین برابری مواجه شده و این مسئله اهمیت ارسال به‌موقع کالا‌ها را بیش‌ازپیش کرده است. شاید فکر کنید در چنین مواقعی، برای پیاده‌سازی امکانات لازم جهت جابه‌جایی و حمل کالا، تصمیم‌گیری می‌شود. اما نگاه دقیق‌تر به این مسئله نشان می‌دهد که با این حجم از سفارشات و فشردگی تحویل آن‌ها، فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم برای انجام صفرتا صد پروسه تحویل کالا، عملاً غیرممکن بوده و باعث بروز مشکلات عدیده و حتی نابودی کسب‌وکار می‌شود. 

اما یک راهکار دیگر وجود دارد که با استقبال زیادی از طرف مشاغل آنلاین مواجه گردید و آن، استفاده از خدمات و تجربیات شرکت‌های باتجربه در زمینه لجستیک و حمل‌ونقل کالا است. در‌واقع شما به‌جای اینکه خود را درگیر پروسه دشوار و پر‌هزینه تهیه ناوگان حمل‌ونقل، استخدام نیروی انسانی و مدیریت آن‌ها کنید، می‌توانید این فرآیند را به شرکت‌های متخصص واگذار نمایید. به این فرآیند در اصطلاح برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات گفته می‌شود و شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات، از کلیه امکانات یا زیرساخت‌ها و نیروی موردنیاز جهت انجام این عملیات برخوردار هستند. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید وقت، انرژی و تمرکز خود را صرف نظارت و مدیریت بر سایر بخش‌ها کنید.

علل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات
علل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات

علل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات

در این بخش به بررسی برخی از مهم‌ترین دلایل برون‌سپاری خدمات ارسال و تحویل سفارشات خواهیم پرداخت:

کاهش هزینه‌های ناوگان حمل‌ونقل 

اولین و شاید اصلی‌ترین علت واگذاری فرآیند ارسال و تحویل کالا توسط شرکت‌های مربوطه، کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل است. یقیناً بهتر می‌دانید که خرید ناوگان حمل‌ونقل، نیازمند سرمایه هنگفتی است که قطعاً از عهده تمام کسب‌وکار‌ها خارج بوده و حتی شرکت‌های بزرگ نیز به‌سختی قادر به تهیه چنین امکاناتی هستند. این در حالی است که هزینه‌های جانبی دیگری مانند تعمیر، نگهداری، خرید قطعات و مواردی از این قبیل را نیز باید در نظر گرفت. از همین‌رو، همکاری با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارسال و تحویل کالا، باعث صرفه‌جویی و حذف این هزینه‌ها خواهد شد.

کاهش زیان‌های ناشی از آسیب به بسته‌ها

یک دلیل مهم دیگر برای برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات، به حداقل رساندن احتمال آسیب‌دیدگی بسته‌ها و زیان‌های ناشی از آن است. در‌واقع آماده‌سازی و تدارکات لازم برای حمل کالا و سفارشات، مستلزم دیدن آموزش‌های لازم در این زمینه است. بنابراین سپردن این کار به افراد تخصص دیده و باتجربه که از حساسیت‌های این فرآیند، آگاهی کاملی دارند از بروز مشکلاتی مانند صدمه به بسته‌های سفارشی و خرابی آن‌ها جلوگیری می‌کند. علاوه‌بر آن، ارائه‌دهندگان چنین خدماتی، عمدتاً برای اطمینان خاطر مشتریان و حتی صاحبان کسب‌وکار‌‌ها، کلیه سفارشات و مرسولات را بیمه می‌کنند.

تحویل سریع‌ و به‌موقع سفارشات

تحویل سریع و بدون تأخیر مرسولات، یک امتیاز مهم و ارزشمند برای هر کسب‌وکاری به‌حساب می‌آید. البته بد نیست بدانید، صرف‌نظر از اعتباری که نزد مشتریان خود به‌واسطه خوش‌قولی و ارسال به‌موقع، کسب می‌کنید، جریان نقدینگی شما نیز بیشتر و بهتر می‌شود.

بنابراین می‌توان دیگر دلیل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری را، تحویل سریع دانست. به‌این‌ترتیب شما به‌عنوان کسب‌وکار دریافت‌کننده این خدمات، می‌توانید مطمئن باشید که سود قابل‌توجهی از این بابت، سهم شرکت شما خواهد شد. چرا‌که شرکت‌های حمل‌ونقل معتبر به اهمیت تحویل به‌موقع و فوری مرسولات پستی آگاه هستند و این اطمینان را به مشتریان خود می‌دهند که با مدیریت صحیح، فرآیند ارسال سفارشات به افزایش فروش آن‌ها کمک کند.

استفاده از تجربه و مهارت در رفع مشکلات احتمالی 

وجود مشکلات پیش‌بینی‌نشده در پروسه تحویل و حمل‌ونقل کالا‌ها، امری بدیهی بوده و این موضوعی است که اکثر کسب‌وکار‌های نوپا در عرصه تجارت الکترونیک، از آن بی‌اطلاع هستند. به همین دلیل بهره‌گیری از تجربیات شرکت‌های حرفه‌ای و متخصص برای برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات، بهترین راهنما برای رفع این مشکلات خواهد بود. چرا‌که سابقه ارائه‌دهندگان این سرویس‌ها، به‌اندازه‌ای است که تجربه برخورد با چنین مشکلاتی را داشته و از راه‌حل‌های آن‌ها نیز آگاهی دارند.

علل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات
علل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات

ارائه خدمات پشتیبانی در صورت لزوم 

یکی از مزایای تحویل و ارسال سفارشات از طریق شرکت‌های فعال در این عرصه، بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی در مواقع لزوم و دریافت خدماتی مانند بسته‌بندی، ذخیره‌سازی و انبارداری محصولات است. نکته جالب‌توجه اینکه، خدمات مورداشاره، عمداً به‌صورت رایگان یا با هزینه‌ای بسیار اندک ارائه می‌گردند و این می‌تواند دلیل مهمی برای برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات باشد.

گفتنی است، درصورتی‌که شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارسال و تحویل کالا، از یک موقعیت مکانی مناسب در بخش لجستیک (PL3) نیز برخوردار باشد، قطعاً با مزایای بیشتری برای شما و کسب‌وکار‌تان همراه خواهد بود. از همین‌رو، برای دریافت بهترین خدمات در این راستا، باید به دنبال بهترین شرکت‌ها نیز باشید. 

صرفه‌جویی در وقت 

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، بخش حمل‌ونقل و تحویل سفارشات، نیازمند صرف زمان و توجه کافی برای انجام هرچه بهتر آن است. بنابراین با سپردن مسئولیت این بخش از خدمات خود به شرکت‌های متخصص، می‌توانید زمان و تمرکز خود را صرف رسیدگی به امور دیگری کنید. چرا‌که بهترین راهکار برای رسیدن به حداکثر کارایی در یک شرکت، واگذاری و سپردن اختیار به بخش‌های مختلف است. به‌این‌ترتیب، عملکرد و بازدهی مجموعه موردنظر، بیشتر و بهتر خواهد شد. بنابراین با انتخاب شرکت‌های معتبر و باسابقه برای برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری می‌توانید با خاطری آسوده به مدیریت بخش‌های دیگر کسب‌وکار خود اعم از توسعه محصولات، بازاریابی و فروش و یا گسترش روابط با مخاطبان بپردازید.

جلب اعتماد مشتریان

ازآنجایی‌که آخرین مرحله از ارتباط با مشتریان در زمان تحویل سفارشات شکل می‌گیرد، بهتر است یک تجربه عالی و به‌یادماندنی را برای آن‌ها رقم بزنید. این کار تنها با ارسال سریع و سالم سفارشات امکان‌پذیر خواهد بود و نتیجه‌ای جز اعتماد مشتری به کسب‌وکار شما، به دنبال نخواهد داشت. از همین‌رو توصیه می‌شود این فرآیند را به مجموعه‌ای با مدیریت عالی که درک زیادی از ارزش این موضوع دارد، واگذار کنید.

کمک به حفظ محیط‌زیست

امروزه نگرانی‌ها از مشکلات زیست‌محیطی به اندازه‌ای است که بیشتر نهاد‌ها و کسب‌وکار‌ها، فعالیت خود را حول موضوع محافظت و نگهداری از محیط پیرامون خود برنامه‌ریزی کرده‌اند. به‌طوری‌که قسمت عمده‌ای از این برنامه‌ریزی‌ها در راستای کاهش گرمایش زمین و ردپای کربن ناشی از ناوگان حمل‌ونقل ارائه می‌شوند. بر این مبنا، شرکت‌های معتبر و باتجربه‌ای که دغدغه کاهش آلایندگی‌های حاصل از وسایل نقلیه را دارند، با صرف بودجه لازم در تلاش برای اجرای استاندارد‌های مورد تائید سازمان‌های مربوطه هستند و این یکی از مهم‌ترین علل برون‌سپاری خدمات ارسال و دلیوری سفارشات است.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید