ربات دیجیت و تحویل بسته‌های پستی

فهرست مطالب

ربات دیجیت و تحویل بسته‌های پستی

 ربات دیجیت یک فناوری هوشمند برای سرعت دادن به روند ارسال‌های پستی و افرایش بهره‌وری است که می‌توان آن را یک گام بلند و مؤثر برای مکانیزه کردن پروسه ثبت و تحویل سفارشات به‌ویژه برای کسب‌وکارهای آنلاین دانست. چرا‌که در آینده‌ای نزدیک، کلیه فرآیند‌ها در حوزه لجستیک و توزیع سفارشات اینترنتی به‌صورت مکانیزه و توسط جدید‌ترین تکنولوژی‌ها در دنیا مانند ربات و پهباد صورت می‌گیرند. از همین‌رو طراحی این ربات دوپا، یک قدم بزرگ در مسیر دستیابی به چنین اهدافی محسوب می‌شود. Digit با ویژگی‌های ساختاری و فنی منحصربه‌فرد، ساخت شرکت فورد با همکاری کمپانی ربوتیک  Agility است و وظایف تعریف‌شده برای آن، در راستای جابه‌جایی بسته‌های پستی و جاسازی آن‌ها در خودروی حمل مرسولات است. به‌طوری‌که قادر است همانند یک نیروی کار، از خودرو پیاده شده و بسته مورد‌نظر را در مقابل درب به مشتری تحویل دهد.این تنها بخشی از توانایی‌های دیجیت بوده و پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌ها و قابلیت‌های ربات دیجیت با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

اهداف ساخت ربات کارگری دیجیت

دیمیون شلتون و جاناتان هرست، بنیان‌گذاران ربات دوپای دیجیت هستند و آن‌طور که گفتیم، توسطAgility Robotics اقدام به طراحی و ساخت چنین فناوری کارآمدی نمودند. اما این پایان کار سازندگان دیجیت نبود و آن‌ها همچنان در پی بهبود عملکرد و تکامل این ربات مانند افزودن سر و امکان انجام برخی محاسبات برای آن هستند.معرفی Digit در سال 2019 صورت پذیرفت و در این‌طور به نظر می‌رسید که به‌طور تخصصی برای یک‌عمر استفاده در زنجیره تأمین و تحویل بسته به مشتری طرح‌ریزی شده است. اما اخیراً یک استارتاپ آمریکایی تلاش خود را صرف این موضوع کرد که کاربرد دیجیت را به‌ عنوان یک پلتفرم برای انجام کار‌های عمومی مانند امور انبارداری یا بازکردن کامیون‌ها و جابه‌جایی بسته‌ها گسترش دهد.

در‌واقع چشم‌انداز طراحی ربات دیجیت را می‌توان تبدیل کارهای فیزیکی به یک ایده نرم‌افزاری دانست و شرکت  Agility دائماً به دنبال بهبود عملکرد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این فناوری است. چرا‌که در حال حاضر، این نسخه تا زمانی که بتواند همانند یک نیروی انسانی با سرعت و اطمینان بالا کار کند و به یک ابزار مؤثر و مورد اعتماد تبدیل شود، راه درازی در پیش دارد.

معرفی ویژگی‌های ربات دیجیت

تا به اینجا دانستیم که دیجیت نام رباتی است که برای انجام برخی امور و مسئولیت‌ها در سرویس خدمات پستی طراحی ‌شده و به‌طور ویژه تحویل بسته‌ها به صاحبان آن‌ها را عهده‌دار است. شاخص‌ترین ویژگی این ربات، ساختار انسان‌نمای آن است که با توجه به داشتن آناتومی خاص و طراحی منحصربه‌فرد، کارایی فوق‌العاده‌ای در انجام امور مورد‌نظر از خود نشان می‌دهد. البته این امور تنها در حوزه تعریف‌شده قابل انجام هستند و بر طبق گفته‌های سازندگان، کاربرد ربات دیجیت در محیط‌های صنعتی و امور سنگین فیزیکی همانند تخلیه یا بارگیری برخی محموله‌ها و یا مواردی ازاین‌دست، می‌تواند خطرساز باشد. در‌واقع این ربات تنها قادر به حمل بسته‌هایی با وزن 18 کیلوگرم و کار‌های سبک مناسب بوده و انجام اموری مانند تحویل بسته از ماشین تا درب محل را ساده‌تر می‌کند.

اگر‌چه دیجیت دارای دست‌وپا است؛ اما انگشت ندارد و کف پاهای آن نیز به‌صورت صاف طراحی‌شده و البته که نمی‌توان این ویژگی‌ها را نقطه‌ضعف قلمداد کرد، زیرا این ربات به‌ هیچ‌ عنوان از لحاظ توانایی و استقامت کم نمی‌آورد. اما ویژگی اصلی و مهم دیجیت، تجهیز آن به یک کامپیوتر برای اجرای صحیح وظایف محوله است، بدون اینکه به‌ جایی اتصال داشته باشد و کلیه امور و فعالیت‌های آن به خودران صورت می‌گیرند. بدنه دیجیت از فلز ساخته‌شده و دارای بازدهی بسیار مطلوبی است، به‌طوری‌که خیلی راحت می‌تواند خم شود و جعبه‌های پستی را از هر مسیری حتی مسیر‌های پله‌دار، حمل و به مقصد مورد‌نظر برساند.

ربات دیجیت و تحویل بسته‌های پستی

کارکرد اصلی ربات دیجیت

همیشه وجود یک نیروی انسانی برای تحویل بسته‌های پستی از ماشین تا محل تحویل، مورد‌نیاز بوده که این مسئولیت در اینجا برعهده ربات دوپای دیجیت است. به این صورت که ربات مورد‌بحث ما که توسط شرکت فورد ارائه‌شده، سفارش پستی را تا زمان تحویل به صاحبش حمل نموده و حتی از پله‌ها نیز بالا می‌آورد. همان‌طور که در بخش قبل نیز اشاره کردیم این ربات دو پا، قادر است مرسولاتی با وزن سبک و حداکثر ۱۸ کیلوگرم را به‌راحتی جابه‌جا کند و از موانع و سطوح ناهموار عبور کرده و بالا یا پایین بیاورد. به‌طوری‌که در طول مسیر به‌ هیچ‌ عنوان تعادل خود را از دست نمی‌دهد و آسیبی هم به بسته وارد نمی‌کند.

در مواردی که احتمال برخورد ربات دیجیت با یک مانع یا سطح غیر‌منتظره وجود دارد، یک پیغام حاوی هشدار به ماشین ارسال می‌نماید تا کمک یا راه‌حل‌های لازم را دریافت نماید. همچنین در هنگام سوارشدن در خودروی مورد‌نظر نیز به‌راحتی دست‌وپای دیجیت جمع می‌شود تا به این صورت، کمترین فضا را در حین جابه‌جایی اشغال کند. در نهایت باید گفت که، گرچه این ربات باهدف تسهیل و کمک به تحویل جعبه‌های پستی به مشتریان طراحی و توسعه داده شده، اما می‌توان قابلیت‌های دیگری مانند دریافت پول یا پرداخت هزینه از طریق کارت‌های اعتباری نیز را به آن افزود که از این طریق، امکان پرداخت در محل برای خریدهای اینترنتی هم امکان‌پذیر خواهد شد.

ربات دیجیت و تحویل بسته‌های پستی

سیستم کنترل حرکت دیجیت

سیستم کنترل حرکت ربات دیجیت را می‌توان تلفیقی از اندام‌های حرکتی رباتیک، به‌کارگیری هوش مصنوعی قدرتمند و قابلیت برنامه‌ریزی به همراه یک هسته برای تجزیه و تحلیل داده‌ها دانست که قرار گرفتن تمام آن‌ها در کنار هم، امکان انجام اقدامات حرکتی و رفتارهای پیچیده و هوشمند را میسر می‌کند. به‌ این‌ ترتیب توان تشخیص سطوح و انجام اموری مانند بالا و پایین رفتن از مسیر‌های پله‌دار را خواهد داشت. اگر‌چه ربات کارگر دیجیت برای حرکت بهتر از سنسور‌هایی به نام لیدار (LiDAR) و دوربین‌های استریو برخوردار است اما از داده‌های نقشه‌برداری به دست آمده توسط خودروی شرکت پست که به‌صورت وایرلس برای آن ارسال می‌گردد نیز استفاده می‌کند. همچنین گفتنی است، در این ربات، دو پردازنده چندهسته‌ای و یک ماژول برای نصب پردازنده خارجی در نظر گرفته شده که وجود آن‌ها درک اضافی و یادگیری برنامه‌ریزی‌شده را در ربات ساپورت می‌کند.

 

چشم‌انداز استفاده از دیجیت

زندگی در عصر حاضر به‌گونه‌ای است که تکنولوژی، تمام بخش‌های آن را در برگرفته و کسب‌وکارهای بزرگ در رقابت برای بهره‌گیری از جدیدترین امکانات باهدف افزایش بهره‌وری رفع نیازهای مشتریان خود هستند. بر این اساس می‌توان طراحی ربات دیجیت را یکی از بهترین اقدامات و اختراعاتی دانست که تأثیر قابل‌توجهی در افزایش سرعت و عملکرد بهتر شرکت‌های پستی برای ارسال مرسولات داشته است. به‌طوری‌که سرویس‌های پستی که در آمریکا از این ربات انسان‌نما بهره می‌برند، توانسته‌اند بیشتر از 6 میلیون بسته را به شکلی دقیق و موفقیت‌آمیز به دست صاحبانشان برسانند که این مقدار در مقایسه با ده سال قبل، افزایش دو برابری داشته است.

این موضوع از آنجایی حائز اهمیت است که سیستم حمل‌ونقل در جهان همواره در حال تغییر بوده و استفاده از فناوری خودران، یک تحول عظیم در این صنعت به وجود آورده است. به همین دلیل اکثر شرکت‌های لجستیک برای تحویل مرسولات پستی در پی استفاده از ربات دیجیت برای خدمات‌رسانی بهتر مجموعه خود هستند. تا آنجا ‌که در آینده‌ای نه‌چندان دور، دیدن این تصویر در کشورمان دور از انتظار نخواهد بود که، یک خودروی اداره پست درب خانه توقف می‌کند، سپس ربات دوپای فورد همانند یک انسان، بسته پستی را از پله‌های مجتمع بالا آورده و به شما تحویل می‌دهد.

نتیجه‌گیری

آن‌طور که در این مطلب نیز اشاره کردیم، امروزه گستردگی تکنولوژی به‌اندازه‌ای سریع شکل‌گرفته که باز شدن پای ربات‌های هوشمند به درون منازل نیز امری محتمل است. اما آنچه بیشتر مورد‌نیاز است، افزایش چشمگیر ربات‌های کارگر در بخش‌های مختلف صنعتی است که از آن جمله می‌توان به ربات دیجیت اشاره کرد. با این اوصاف اصلاً عجیب نیست که در آینده‌ شاهد بیکار شدن بخشی از کارگران و جایگزین شدن آن‌ها با ربات‌ها باشیم.

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته ، پیگیری مرسوله پستی  و  خدمات پست آنلاین در کنار سایر مزایای ارسالینو ، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.