بهترین روش‌ ورود به اکسپلور اینستاگرام

فهرست مطالب

ورود به اکسپلور اینستاگرام

بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام به اقداماتی گفته می‌شود که صاحبان صفحات و کسب‌وکار‌ها باید در این فضا برای بیشتر دیده شدن انجام ‌دهند. همان‌طور که می‌دانید هدف اصلی تمام افرادی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، افزایش بازدیدکنندگان فعال و درآمد بیشتر است که یکی از راه‌های رسیدن به این اهداف، ورود به صفحه اکسپلور است. اکسپلور اینستاگرام را می‌توان فضایی دانست که تقریباً تمام فعالان این شبکه اجتماعی برای دیده شدن در آن تلاش می‌کنند. البته راهی شدن به این بخش اصلاً اتفاقی نیست و به‌ هیچ‌ عنوان یک شبه رخ نمی‌دهد. ولی این به معنای پیچیده یا غیرممکن بودن مراحل هدایت به این صفحه نیست و لازمه رسیدن به اکسپلور، رعایت برخی نکات و دستورالعمل‌ها و شناخت راهکار‌هایی است که در این رابطه مؤثر هستند. به همین منظور در ادامه مروری بر بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام خواهیم داشت.

مزایای ورود به اکسپلور اینستاگرام

قبل از معرفی روش‌های حضور در صفحه اکسپلور اینستاگرام، بهتر دیدیم ابتدا به بررسی مزایای آن بپردازیم تا بدانید در صورتی‌که محتوای شما به این بخش راه پیدا کند چه امتیازاتی به شما و حسابتان تعلق می‌گیرد. به‌ طورکلی با ورود به اکسپلور، علاوه‌بر آنکه بیشتر در معرض بازدید کاربران قرار می‌گیرید، مزایای دیگری نیز شامل حالتان می‌شود که عبارتند از:

  • افزایش نرخ تعامل و بازدید از محتوایی که به اکسپلور راه پیدا کرده است.
  • رشد مخاطبان شما به این صورت‌که پس از دیدن پست‌هایتان و بررسی سایر محتوا‌ها، تصمیم به دنبال کردن صفحه می‌گیرند.
  • بهبود سطح تعامل اکانت با فالوور‌هایی که تازه به پیج شما وارد شده‌اند.
  • برخورداری از بالا‌ترین نرخ تبدیل، البته در صورتی‌که بتوانید بازدیدکنندگان جدید را متقاعد کنید.
  • فروش و درآمد بالا‌تر با کمک ابزار‌ها و تکنیک‌های این پلتفرم که برای فروش در اختیارتان قرارگرفته است.

بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام

در ادامه به معرفی برخی از راهکار‌هایی خواهیم پرداخت که تأثیر فوق‌العاده‌ای در هدایت یک پست به اینستاگرام دارند:

1- بررسی سلایق مخاطبان خود

یکی از اولین اقداماتی که بایستی برای ورود به اکسپلور انجام دهید، شناخت مخاطبان خود و بررسی سلایق آن‌ها است. در‌واقع هرچقدر به دنبال کنندگانتان توجه نشان دهید و مطابق با نظرات آن‌ها فعالیت کنید، نتایج بهتری را دریافت خواهید کرد. به‌این‌ترتیب می‌توانید محتوای مورد علاقه مخاطبان خود را تولید کرده تا بتوانید با جلب‌ توجه آن‌ها و ایجاد تعامل مطلوب، به اکسپلور راه پیدا کنید.

2- تحلیل صفحات و پست‌های موفق

یکی دیگر از بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام این است که پیج‌های موفق را مورد‌بررسی قرار دهید و میزان بازدید پست‌های آن‌ها را ارزیابی کنید. با این اقدام، درخواهید یافت که کدام مطالب و پست‌ها، بازخورد بهتری دارند و چه ویژگی‌هایی در محتوای آن‌ها برای مخاطبانشان جذاب‌تر است. بنابراین می‌توانید با الگو قرار دادن عملکرد آن‌ها و هدایت پست‌ها به اکسپلور، مسیر موفقیت را پیش بگیرید.

ورود به اکسپلور اینستاگرام

3- توجه به هشتگ زنی

اگر از دستورالعمل‌های کلی اینستاگرام برای فعالیت در این بستر اطلاع داشته باشید، به‌ خوبی می‌دانید که استفاده درست از هشتگ‌ها در ارسال پست‌هایتان به اکسپلور، تأثیر بسیار زیادی دارد. این کار یکی از روش‌های مؤثر برای بازاریابی در این فضا به‌ حساب می‌آید. چرا‌که با این قابلیت می‌توانید به دیده شدن محتوای خود در میان میلیون‌ها پستی که روزانه منتشر می‌شوند، کمک کنید.

بنابراین به‌ طور قطع می‌توان زدن هشتگ مرتبط و درست زیر پست‌ها را ازجمله بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام دانست. چرا‌که در سرازیر شدن تعداد زیادی از بازدیدکنندگان به پیج مورد‌نظر تأثیر چشمگیری دارد. البته این در صورتی‌که است که بتوانید از هشتگ‌های مناسب که با محتوا و موضوع آن در ارتباط هستند، استفاده کرده تا با مثبت شدن نرخ تعامل پیج، مخاطبانی هدفمند جذب کنید.

4- بهبود تعامل مخاطبان با پیج

برای جلب نظرات دنبال کنندگان خود و ترغیب آن‌ها به تعامل با محتوا و پیج، بایستی به آن‌ها القاء کنید که برایتان با‌اهمیت هستند. به‌ این‌ ترتیب نیازی نیست از آن‌ها تقاضا کنید که پست‌هایتان را لایک کنند یا نظراتشان را با شما به اشتراک بگذارند. زیرا آن‌ها به‌صورت خود‌جوش و به‌ واسطه توجهی که از شما دریافت می‌کنند، تمایل دارند با پست‌هایتان در ارتباط باشند. به‌ این‌ ترتیب، هرچه تعداد لایک، کامنت، ذخیره پست‌ها و یا اشتراک‌گذاری آن‌ها توسط مخاطبانتان بالا‌تر باشد، احتمال ورود محتوای شما به اکسپلور نیز بیشتر خواهد شد.

5- تولید محتوای جذاب و باکیفیت

تولید محتوا نیز از بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام شناخته می‌شود و شاید بتوان گفت که اهمیت این مورد، بیشتر از سایر راهکار‌ها نیز هست. شما بایستی علاوه‌بر آنکه از ایده‌های ناب و خلاقانه برای تولید پست و استوری استفاده می‌کنید، به ویژگی‌های فنی آن نیز توجه داشته باشید. در‌واقع آشنایی با قالب استاندارد برای ساخت محتوای تصویری اعم از عکس یا ویدئو و همچنین توجه به کیفیت بالای آن، به اینستاگرام این پیغام را می‌دهد که پست شما لیاقت ورود به اکسپلور را دارد. البته به این شکل، برای مخاطب خود نیز ارزش قائل شده و به آن‌ها نشان می‌دهید برای ارائه محتوای ارزشمند و با‌کیفیت تلاش می‌کنید.

6- درج کپشن خواندنی برای پست

یک‌ راه دیگر برای هدایت پست خود به صفحه اکسپلور، نوشتن کپشن‌هایی جالب، خواندنی و در مواردی چالش‌برانگیز است. اگر بتوانید توانایی خود را در این بخش تقویت کرده و عباراتی بنویسید که مخاطب را درگیر کند و آن‌ها را وادار به ارائه نظر در بخش کامنت‌ها نماید، موفق خواهید شد.

7- تعامل بیشتر در ساعات اولیه انتشار پست

پیشنهاد بعدی که از بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام نیز محسوب می‌شود، افزایش فعالیت خود در ساعات اولیه ارسال پست است. به این صورت‌که با جواب دادن به کامنت مخاطبان، نرخ تعامل پست را بالا‌تر برده و اینستاگرام را برای انتقال آن به اکسپلور متقاعد نمایید. همچنین شما می‌توانید از دنبال کنندگانتان بخواهید که پست‌هایتان را برای دوستانشان بفرستند یا در استوری منتشر کنند. حتی می‌توانید با استفاده از طرح‌های تشویقی، مخاطبانتان را برای انجام این کار‌ها ترغیب کنید. چرا‌که علاوه‌بر لایک و کامنت، share و save کردن محتوا نیز تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای در ارسال یک پست به اکسپلور دارد.

دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

8- شناخت بهترین زمان برای انتشار پست

همان‌طور که می‌دانید و در پاراگراف‌های قبل نیز بیان کردیم، مهم‌ترین معیار برای ورود پست‌ها به صفحه اکسپلور، استقبال زیاد مخاطبان از آن‌ها و دریافت بیشترین نرخ تعامل با محتوای انتشاریافته است. بر این اساس بهتر است زمان‌هایی را برای منتشر نمودن پست‌هایتان در نظر بگیرید که کاربران بیشتری در اینستاگرام فعال هستند. این شیوه نیز از بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور اینستاگرام است و درصورت شناخت بهترین زمان، بازخورد پست‌هایتان نیز بهبود می‌یابد. مثلاً بدیهی است که نیمه‌های شب و حتی اوایل صبح اصلاً زمان مناسبی برای پست گذاشتن نیست و به‌طور حتم استقبال چندانی از محتوای شما نمی‌شود.

9- انتشار پست‌ها در استوری خود

قواعد اینستاگرام برای نمایش پست در قسمت تایم لاین، تابع زمان نیست و ممکن است پس از انتشار پست، بسیاری از کاربران نتوانند آن را مشاهده کنند. از همین‌رو بهتر است پس از آپلود نمودن محتوا، آن را در استوری خود نیز منتشر نموده و به بخش عمده از دنبال کنندگانتان اطلاع دهید که پست جدید شما را مشاهده کنند.

10- تگ کردن افراد و پیج‌های مرتبط

تگ کردن صفحات و پیج‌های همکار یا مرتبط هم ازجمله بهترین روش‌ها برای ورود به اکسپلور شناخته می‌شود. در‌واقع به این صورت نرخ بازدید از پست‌های خود را بیشتر می‌کنید و همین مسئله منجر به دریافت لایک و کامنت بیشتر خواهد شد که تأثیر عمده‌ای بر ارسال پست در اکسپلور دارد.

11- استفاده از لوکیشن

استفاده از لوکیشن، راهکار دیگری است که موجب می‌شود کاربران بیشتری به پست شما دسترسی پیدا کنند. چرا‌که تب places، بخشی است که از آن طریق می‌توان پست‌های مربوط به یک محدوده جغرافیایی خاص را پیدا کرد. به این صورت احتمال ورود پست‌هایتان به اکسپلور نیز افزایش می‌یابد.

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته ، پیگیری مرسوله پستی  و خدمات پست آنلاین در کنار سایر مزایای ارسالینو، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.