نکات مهم برای سالم رسیدن بسته ارسالی

فهرست مطالب

سالم رسیدن بسته ارسالی

 سالم رسیدن بسته و نکات مهمی که در این رابطه نقش دارند، از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه داشت و این موضوع برای فروشگاه‌های آنلاین و کسب‌وکارهایی که روزانه اقلام بسیاری را به نقاط مختلف ارسال می‌کنند، اهمیت بیشتری دارد. چرا‌که عدم دقت در ارسال سالم سفارشات، به اعتبار آن‌ها خدشه وارد می کند. در‌واقع این کسب‌وکارها بایستی تمامی ابزار‌ها و امکانات لازم برای تحویل صحیح و سالم مرسولات را در اختیار داشته باشند. ضمن آنکه مواردی همچون بسته‌بندی مطمئن، انتخاب جعبه مناسب، قابلیت پیگیری و همچنین بیمه کردن اقلام ارسالی و بهره‌گیری از فناوری روز دنیا برای ارسال مطمئن و سریع محموله‌ها نیز اقداماتی هستند که رعایت آنها ضروری است. به همین منظور در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که انجام آن‌ها برای سالم رسیدن بسته ارسالی بسیار با‌اهمیت خواهند بود.

 

راهکار‌های سالم رسیدن بسته‌های ارسالی

همان‌گونه که تمامی مشاغل در بخش‌های مختلف صنعتی و غیره دارای حساسیت‌ها و ملاحظاتی هستند، شرکت‌های لجستیک و مشاغل اینترنتی نیز دارای دغدغه‌های خاصی به‌ویژه در مرحله ارسال سفارشات هستند. این حساسیت، به تحویل صحیح و سالم بسته‌ها و انجام اقداماتی مربوط می‌شود که در حمل مطمئن مرسولات با‌اهمیت هستند. البته این نگرانی‌ها در ارسال اقلام شکستنی در مقایسه با کالا‌های دیگر بیشتر بوده و از همین‌رو نیازمند مراقبت و به‌کارگیری روش‌هایی برای آماده‌سازی هر‌چه بهتر بسته، پیش از ارسال است. از همین‌رو در ادامه به ارائه نکات و مواردی می‌پردازیم که با انجام آن‌ها می‌توانید از سالم رسیدن بسته ارسالی مطمئن باشید.

بسته‌بندی مطمئن و مناسب

نخستین قدمی که بایستی برای ارسال صحیح بسته‌ها برداشته شود، بسته‌بندی مناسب و انتخاب بهترین جعبه برای کالای مورد‌نظر است. اگر خود محصول بسته‌بندی خوبی دارد که کار شما ساده‌تر می‌شود؛ در غیر این صورت باید به فکر انتخاب یک جعبه مناسب برای محصول مورد‌نظر باشید. برای این کار می‌توانید از جعبه‌های استاندارد شرکت‌های پستی استفاده نموده و یا با کمک پوشش‌های محافظ مانند پلاستیک حباب‌دار، ضربه‌گیر، کاغذ کرافت و غیره آن را پک کنید. در‌واقع به ‌این‌ وسیله، دوام بسته‌بندی در برابر ضربات احتمالی افزایش‌یافته و در صورت جابه‌جایی و اتفاقات پیش‌بینی‌نشده، هیچ مشکلی برای محموله و اقلام داخل آن به وجود نمی‌آید.در این راستا توجه به برخی نکات برای سالم رسیدن بسته الزامی است که در ادامه به آن‌ها مروری خواهیم داشت:

  • ابعاد بسته‌بندی

جعبه‌ای که برای بسته‌بندی سفارشات در نظر می‌گیرید باید به‌گونه‌ای باشد که اقلام به‌ راحتی و بدون فشار در داخل آن جای بگیرند. در‌واقع متناسب با اندازه کالا، ابعاد جعبه نیز نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشند. چرا‌که بزرگ بودن جعبه نیز می‌تواند عاملی باشد که موجب صدمه دیدن اقلام درون آن در حین جابه‌جایی گردد. لذا انتخاب یک جعبه که محصول بدون تا شدن، خمیدگی و یا حرکت آزادانه در آن قرار بگیرد، در ارسال صحیح و مطمئن آن بسیار مهم است.

  • نوع سفارش یا اقلام داخل بسته

توجه به نوع سفارش برای انتخاب بهترین جعبه و سالم رسیدن بسته نیز نکته مهم دیگری است که باید در ارسال سفارشات مشتریان به خاطر داشت. چرا‌که برخی کالا‌ها، نیازمند بسته‌بندی خاصی هستند که این کار مانع از آسیب دیدن آن‌ها می‌شود. مثلاً کالا‌های شکستنی و یا با وزن بالا، ازجمله مواردی هستند که بایستی برای حمل آن‌ها جعبه‌های مقاومی انتخاب کرد.

  • بسته‌بندی سفارشی

اگر‌چه ترجیح بسیاری از کسب‌وکار‌ها و حتی مشتریان بر این است که برای کاهش هزینه‌های خود از بسته‌بندی رایگان استفاده کنند؛ اما در مواردی بهتر است برای ارسال صحیح محصولات از بسته‌بندی سفارشی استفاده شود. این کار تأثیر فوق‌العاده‌ای در برندسازی و همچنین جلب رضایت مشتری خواهد داشت. بسته‌بندی‌هایی که علاوه‌بر مقاومت و استحکام بیشتر، دارای آرم اختصاصی برندتان نیز باشد.

سالم رسیدن بسته ارسالی

انتخاب یک شرکت پستی معتبر

پس از رعایت اصول مربوط به بسته‌بندی سفارشات، نوبت به انتخاب یک شرکت پستی یا لجستیکی معتبر می‌رسد. در‌واقع چنانچه شما تمام نکات مربوط به پک کردن استاندارد یک محصول را مورد‌توجه قرار دهید اما شرکت با‌سابقه‌ای را برای تحویل آن‌ها انتخاب نکنید، نمی‌توانید از سالم رسیدن بسته به دست مشتری مطمئن باشید. شما با دقت در انتخاب یک شرکت پستی مطرح، خیال خود را بابت ارسال صحیح محموله‌ها راحت می‌کنید و این موضوعی است که اهمیت آن برای تمام کسب‌وکارها به‌ویژه در حوزه آنلاین، اثبات‌شده و روشن است. به همین منظور می‌توانید با بررسی و مقایسه خدمات شرکت‌های مختلف، بهترین گزینه را برای ارسال سفارشات خود برگزیده و سپس برای ثبت قرارداد با آن‌ها اقدام کنید.

آگاهی از قوانین و محدودیت‌های حمل کالا

همان‌طور که می‌دانید، ارسال برخی از کالا‌ها بسته به قوانین و دستورالعمل‌های اعلام‌شده، با محدودیت‌هایی همراه است که عمدتاً شامل اقلام دارویی، مخدر‌ها، اسلحه و مهمات و موارد بسیار دیگر هستند. البته این ممنوعیت‌ها، بسته به قوانین هر کشور متفاوت بوده و برای اطمینان از سالم رسیدن بسته و جلوگیری از برخورد با چنین مشکلاتی، بهتر است از فهرست کالا‌هایی که ارسال آن‌ها ممنوع هستند، اطلاع داشته باشید. به عبارتی شما بایستی پیش از ارسال بسته خود، اقلامی که جابه‌جایی آن‌ها محدودیت دارند را جستجو کرده تا گرفتار مسائل و مشکلات ناشی از عدم آشنایی با قوانین ارسال بسته نشوید.

امکان ره‌گیری مرسوله توسط مشتری

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گستردگی خریدوفروش در بستر اینترنت، سطح توقعات مشتریان نیز بالا‌تر رفته و درصد زیادی از خریداران به دنبال دریافت اطلاعاتی از بسته‌های سفارش خود برای ردیابی و پیگیری‌های بیشتر هستند. بنابراین، شما به‌عنوان یک کسب‌وکار در حوزه تجارت الکترونیک با ارائه کد ره‌گیری، به مشتریان خود برای سالم رسیدن بسته اطمینان می‌دهید. به این صورت آن‌ها می‌توانند روی تمام مراحل حمل بسته خود تا زمان تحویل، نظارت داشته و با صبوری بیشتری منتظر دریافت آن باشند.

البته اطلاع از جزئیات مربوط به هر بسته، تنها در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که از خدمات یک شرکت معتبر لجستیکی استفاده کنید. به‌طوری‌که هر مشتری می‌تواند با یک کد ره‌گیری که از طریق پیامک یا ایمیل دریافت می‌کند، کلیه مراحل و اطلاعات مربوط به ارسال و تحویل بسته خود را توسط صفحه مربوطه رصد نماید. چنین اقدامات به‌ظاهر ساده‌ای، تأثیر چشمگیری در جلب اعتماد خریداران و همچنین اعتبار برند‌تان دارد. چرا‌که ارسال حرفه‌ای کالا به اطمینان خاطر خریداران و درعین‌حال برجسته کردن برند شما کمک زیادی می‌کند.

سالم رسیدن بسته ارسالی

بیمه کردن مرسولات پستی

یکی دیگر از اقداماتی. البته این مورد مستقیماً به دو عامل خواست مشتری و نوع کالای ارسال که در سالم رسیدن بسته ارسالی نقش مهمی دارد، بیمه کردن مرسولات پستی استی بستگی دارد. بیمه محصولات پستی از آنجایی حائز اهمیت است که همه‌روزه در جریان حمل‌ونقل و به دلیل زیاد بودن حجم محموله‌های در حال توزیع، احتمال مفقود شدن یا آسیب دیدن برخی بسته‌ها وجود دارد. به همین دلیل با بیمه مرسولات می‌توان زیان‌های ناشی از چنین اتفاقاتی را کاهش داد. همچنین بیمه ازجمله خدماتی است که در ارتباط مشتریان با برند نیز تأثیر قابل‌توجهی داشته و باعث تداوم خرید آن‌ها می‌شود.معمولاً خدمات بیمه شرکت‌ها، دارای سقف خاصی است اما برای اطمینان از سالم رسیدن بسته‌هایی که ارزش مادی بیشتری دارند، طرح‌های بیمه‌ای ویژه‌ای در نظر گرفته‌شده است که در صورت لزوم می‌توان از آن‌ها استفاده نمود.

برچسب زدن روی اقلام شکستنی

یک راهکار دیگر برای سالم رسیدن بسته به‌ویژه اگر حاوی اقلام شکستنی باشد، استفاده از برچسب روی جعبه است. چرا‌که معمولاً شرکت‌های پستی در حین حمل بسته‌های پستی، رفتار ملایمی ندارند و احتمال تخریب محتویات داخل جعبه‌ها بسیار زیاد است. به همین دلیل در هنگام فرستادن یک بسته، حتماً مأمور پست را از اقلام داخل بسته‌بندی مطلع کرده و از آن‌ها بخواهید در حمل و جابه‌جایی آن دقت زیادی به خرج دهند. از طرفی همان‌طور که گفتیم می‌توانید پیش از تحویل بسته خود به پیک یا مأمور پست، از یک برچسب هشدار یا احتیاط حمل کالای شکننده، بر روی جعبه و در محلی که دید بیشتری دارد، استفاده کنید.

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته ، پیگیری مرسوله پستی  و  خدمات پست آنلاین در کنار سایر مزایای ارسالینو ، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.