چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟

فهرست مطالب

چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟

 چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟ در صورتی‌که شما نیز از کاربران یا کسب‌وکار‌هایی باشید که در این شبکه اجتماعی به‌ طور حرفه‌ای فعالیت می‌کنید، قطعاً با چنین پرسشی مواجه شده و در پی اطلاع از نحوه فعال کردن این قابلیت هستید. همان‌طور که می‌دانید، اینستاگرام در حال حاضر به یکی از محبوب‌ترین ابزار‌ها در سوشال مدیا مبدل گردیده که میلیون‌ها کاربر آن را برای فعالیت و درآمد‌زایی انتخاب کرده‌اند. لذا با توجه به گرایش روزافزون کاربران به این شبکه اجتماعی، شاهد تغییرات و به‌روزرسانی‌های متعددی در این پلتفرم هستیم که یکی از آن‌ها بخشی به نام insights است. اینسایت ابزاری است که با کمک آن کاربران می‌توانند به آمار و ارقام مخاطبان خود برای ارزیابی بهتر نرخ تعامل آن‌ها دسترسی داشته باشند. به‌ این‌ ترتیب با افزایش شناخت و درک آن‌ها از دنبال کنندگانشان، امکان انتخاب بهترین استراتژی را خواهند داشت.به همین منظور در ادامه پاسخ مناسبی به این سؤال خواهیم داد که چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟

 

معرفی Insight در اینستاگرام

اینسایت را می‌توان قابلیتی دانست که اینستاگرام در اختیار دارندگان اکانت‌های بیزنس و حرفه ای قرار داده که با استفاده از آن می‌توانند به اطلاعاتی دقیق از پست‌های خود و نرخ درگیری مخاطبان با آن‌ها دست پیدا کنند. در‌واقع اینسایت یک ابزار بسیار مهم برای شناسایی سلایق مخاطبان است که به شما برای تحلیل وضعیت پیج، بهبود استراتژی خود در تولید محتوا، جذب مخاطب و رشد چشمگیر اکانت کمک زیادی می‌کند. مواردی مانند میزان بازدید از پست‌ها، ذخیره و به اشتراک‌گذاری آن‌ها، مشخصات کاربران مانند سن، جنسیت و لوکیشن ازجمله اطلاعات به‌ دست‌ آمده از طریق اینسایت هستند. بنابراین باوجود چنین داده‌هایی به‌راحتی می‌توان محتوایی تولید کرد که مورد‌پسند دنبال کنندگان بوده و تعامل بیشتری با آن‌ها خواهند داشت.

 

ضرورت استفاده از insight اینستاگرام

پیش از پرداختن به این موضوع که چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟ بهتر است در باب اهمیت استفاده از ابزار اینسایت توضیحی ارائه کنیم. یقیناً بهتر می‌دانید، لازمه موفقیت هر کسب‌وکاری، تغییر و حرکت رو به‌ جلو است که در این مسیر، به‌کارگیری ابزار‌هایی جهت اطلاع از نتایج و چندوچون برخی اقدامات، ضرورت زیادی دارد. در‌واقع شما بایستی هرازگاهی، میزان درآمدزایی و همچنین روند پیشرفت خود را به‌ واسطه اعمال برخی تغییرات، بررسی نمایید. بنابراین همان‌طور که در دنیای واقعی وجود برخی ابزار‌ها برای آنالیز و تحلیل عملکرد خود ضروری به نظر می‌رسد، کسب‌وکار‌های اینترنتی به‌ویژه در بستر اینستاگرام هم نیازمند چنین امکانی برای ارزیابی روند حرکتی خود در بازه‌های زمانی مشخص هستند. لذا insight اینستاگرام قادر به ارائه کلیه ملزومات مهم برای آنالیز مخاطبان و عملکرد بیزنس‌ها در این شبکه اجتماعی است.

چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟

چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟

در ابتدای این مطلب نیز اشاره‌ای به این نکته داشتیم که قابلیت Insights تنها مختص اکانت‌های کاری یا حرفه ای بوده و اینستاگرام چنین ابزاری را باهدف کمک به درآمد‌زایی این صفحات ارائه نموده است. بنابراین برای بهره‌مندی از امتیاز‌های این بخش و آنالیز اطلاعات به‌دست‌آمده از این طریق، بایستی اکانت خود را از حالت شخصی یا Personal Account به بیزنس Business Account تغییر دهید یا یک حساب کاری برای خود ایجاد نمایید. لذا پیش از بررسی مراحل و چگونگی استفاده از اینسایت، نحوه تبدیل اکانت شخصی به بیزنس را شرح خواهیم داد:

 

1- تغییر پروفایل از حالت خصوصی به عمومی

اولین کاری که بایستی انجام دهید این است که پروفایل خود را از حالت خصوصی یا Private خارج کرده و آن را روی حالت عمومی یا Public تنظیم کنید. زیرا این امکان وجود ندارد که اکانت‌های بسته یا خصوصی به‌عنوان یک صفحه کاری در اینستاگرام فعالیت کنند.

 

2- تغییر حساب به بیزنس یا پروفشنال

در ادامه تبدیل حساب شخصی خود به یک حساب کاری و باهدف پاسخ به این سؤال که چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟ وارد بخش تنظیمات یا Settings پروفایل خود شده و گزینه Switch To Business Account را انتخاب کنید.

 

3- اتصال فیس‌بوک به حساب اینستاگرام

در این مرحله، اینستاگرام از شما می‌خواهد تا حساب خود را به یک اکانت در فیس‌بوک (Facebook Page) متصل کنید. چنانچه در فیس‌بوک صفحه‌ای ندارید، بایستی یک اکانت جدید ایجاد کنید که برای این کار می‌توانید روی عبارت Creat a New Page بزنید. لازم به ذکر است ضرورتی ندارد که این حساب فیس‌بوک، اطلاعات یا ویژگی‌های خاصی داشته باشد. در‌واقع، تنها می‌بایست یک اکانت فیس‌بوک برای اتصال به اینستاگرام معرفی کنید.

 

4- درج مشخصات کسب‌وکار خود

اکنون کلیه اطلاعات خود و کسب‌وکار‌تان که می‌بایست در معرض دید کاربران باشد مانند شماره تماس، ایمیل، نشانی و… را درج نموده، سپس گزینه Done را بزنید. در این مرحله و به‌ محض تغییر ماهیت حساب خود به Business یا Professional، گزینه  Insightبرای شما قابل‌دسترسی خواهد شد.

چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟

نحوه دستیابی به آمار و اطلاعات در اینسایت

پس از پاسخ به این سؤال که چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟ نوبت به نحوه استفاده از داده‌ها و اطلاعات به‌دست‌آمده از طریق این ابزار می‌رسد. برای بهره‌گیری از امکانات  Insightsچند روش وجود دارد و اطلاعاتی از طریق هریک ارائه می‌شود که کلیات آنها مشابه بوده و تنها در جزئیات با یکدیگر متفاوت هستند. این دسته‌بندی‌ها را در ادامه شرح خواهیم داد:

 

1- آنالیز فعالیت‌ها یا Activity اینستاگرام

برای دستیابی به این اطلاعات وارد insight شده و از گزینه‌های موجود در بالای صفحه، فعالیت‌ها یا activity را مشاهده خواهید کرد. اکنون از طریق دو بخش Discovery و Interaction که در زیر آن قرارگرفته‌اند می‌توانید اطلاعات این بخش را که حاوی نکات زیر هستند را ارزیابی نمایید:

 

بخش Interaction:

 • Profile Visits: تعداد بازدیدکنندگان از پیج
 • Website Clicks: تعداد کلیک‌ها روی لینک درج‌شده در بیو
 • Email: آمار کلیک‌های ایمیل
 • Call: تعداد کلیک‌های کاربر روی شماره تماس

 

بخش Discovery:

این قسمت عملکرد کلی پیجتان را نشان می‌دهد:

 • Reach: آمار تمامی کاربرانی که پست‌هایتان را دیده‌اند.
 • Impressions: مجموع دفعاتی که از پست‌هایتان بازدید شده‌.

 

2- آنالیز محتوا یا Content در اینستاگرام

در این بخش از مقاله چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟ به آنالیز اطلاعات محتوا یا مطالبی که پست شده می‌رسیم. آمار محتوا نیز در چند بخش قابل‌بررسی است:

 

بخش Feed:

تمامی جزئیات پست‌ها از دو سال گذشته تاکنون در این بخش به شما ارائه می‌گردد. مواردی همچون:

 • Calls: تعداد کلیک‌ها روی دکمه CTA و تماس با شما.
 • Comments: آمار کامنت‌های هر پست
 • Emails: افرادی که توسط CAT ایمیل فرستاده‌اند.
 • Engagement: نرخ تعامل یا تعداد حساب‌هایی که با پست‌ها شما در تعامل بوده‌اند.
 • Follows: تعداد فالوور‌ها به‌ واسطه که یک محتوا
 • Get Directions: تعداد دایرکت‌های دریافتی از طریق پست
 • Impressions: تعداد دفعات بازدید از پست
 • Likes: لایک‌های پست
 • Profile Visits: تعداد بازدید از پروفایل
 • Reach: آمار کاربران مختلف که پست را دیده‌اند.
 • Saved: تعداد سیو‌های هر پست
 • Website Clicks: تعداد کلیک‌ها روی سایت به‌ واسطه یک پست

 

بخش stories:

با کمک این قسمت از مقاله چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟ به اطلاعات مربوط به استوری‌ها دست خواهید یافت. به‌ این‌ ترتیب بهتر می‌توانید برای استوری‌های بعدی خود برنامه‌ریزی کنید.

 • Impressions: تعداد کل بازدید‌های استوری
 • Reach: اکانت‌های مختلفی که استوری را دیده‌اند.
 • Exited: آمار دفعات خروج کاربر‌ها از استوری
 • Replies: اطلاعات مربوط به ریپلای هر استوری
 • Viewers: کاربرانی بازدیدکننده از استوری
 • Forward: تعداد اکانت‌هایی که استوری را رد کرده‌اند.
 • Backwards: تعداد افرادی که به استوری قبلی برگشته‌اند.
 • Next Story: آمار دفعات بازدید از استوری بعدی (در همان رشته استوری)

 

بخش Promotions:

در این بخش می‌توانید آمار و ارقام مربوط به تبلیغات خود در اینستاگرام را مشاهده کنید. این مورد تنها به تبلیغاتی که از طریق خود اینستاگرام روی پست‌هایتان انجام‌شده، مربوط می‌شود.

 • Profile visit: تعداد بازدید‌های پست
 • Impression: کل دفعات بازدید پست
 • Reach: تعداد اکانت‌های مختلف بازدیدکننده
 • Engagment: نرخ درگیری یا تعامل با پست

همچنین ارائه اطلاعات دیگری در مورد کاربران مانند سن، جنسیت و لوکیشن، آخرین نکاتی هستند که اشاره به آن‌ها در مقاله چگونه insights اینستاگرام را فعال کنیم؟ لازم به‌نظر می‌رسد.

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته ، پیگیری مرسوله پستی  و  خدمات پست آنلاین در کنار سایر مزایای ارسالینو ، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.