چگونه از داشبورد اینستاگرام استفاده کنیم؟

فهرست مطالب

چگونه از داشبورد اینستاگرام استفاده کنیم؟

داشبورد اینستاگرام یکی از جدید‌ترین امکانات اینستاگرام است که برای کاربران و کسب‌وکارهایی که فعالیت حرفه‌ای دارند، یک قابلیت ارزشمند به‌حساب می‌آید. این ابزار یک پلتفرم برای مدیریت و آنالیز بهتر داده‌ها است که به‌واسطه آن دستیابی به اطلاعاتی مستند و دقیق امکان‌پذیر می‌شود. به‌طوری‌که یک نمای کلی از عملکرد و وضعیت حساب کاربری را برای بررسی‌های بیشتر ارائه می‌دهد و از این‌جهت می‌توان آن را یک ابزار بسیار مفید دانست که کاربران این شبکه اجتماعی به آن نیاز دارند. این در حالی است که کار با ابزار‌های مدیریت اینستاگرام نیز به‌ واسطه این قابلیت جدید، ساده‌تر می‌شود. ضمن اینکه با ارزیابی رفتار مخاطبان، امکانی برای فعالیت بیشتر در این رسانه و رسیدن به درآمد بالا‌تر نیز فراهم می‌گردد. به همین بهانه قصد داریم در ادامه این مطلب، علاوه‌بر معرفی داشبورد اینستاگرام به بررسی ویژگی‌ها و مزایای این قابلیت پرداخته و اطلاعات کامل و جامعی را دراین‌باره ارائه نماییم.

معرفی داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام 

یکی از اهداف مهم اینستاگرام در راستای توسعه پلتفرم خود، بهینه‌سازی منظم امکانات و افزودن ابزار‌هایی است که در جهت رفع نیاز کاربران طرح‌ریزی و ارائه می‌شوند. یکی از این امکانات، داشبورد حرفه‌ای یا Professional Dashboard است که برای ردیابی و تحلیل عملکرد اکانت اینستاگرام و استفاده از ابزار‌های پیشرفته و کاربردی تولید شده است. اطلاعاتی که از طریق داشبورد حرفه‌ای در اختیار افراد و صاحبان پیج قرار می‌گیرد و نتایجی که در کسب‌وکار آن‌ها به‌جا می‌گذارد، بسیار سودمند و قابل‌توجه خواهد بود.

اگر‌چه اکثر ویژگی‌های داشبورد اینستاگرام، پیش‌ از این نیز به کاربران ارائه می‌شده است، اما با استفاده از این قابلیت جدید و حرفه‌ای، کلیه امکانات به شکل یکپارچه در دسترس کاربران و ادمین پیج‌ها قرار میگیرد. در‌واقع داشبورد اینستاگرام با تسهیل آنالیز عملکرد پیج و به‌روزرسانی فعالیت حساب، موجب تشویق و ترغیب کسب‌وکار‌ها به فعالیت بیشتر در این پلتفرم و افزایش تعامل با مخاطبان می‌شود.

اهداف و امکانات داشبورد حرفه‌ای

امکانات و ابزار‌هایی که به‌واسطه داشبورد حرفه‌ای ارائه می‌گردد، در رشد و پیشرفت تمام حساب‌ها به‌ویژه اکانت‌های کاری اینستاگرام و سازندگان محتوا در این پلتفرم، تأثیر بسزایی دارند. این امکانات به‌اندازه‌ای کاربردی و سودمند هستند که می‌توان آن‌ها را جایگزین مناسبی برای ابزار‌ها و اپلیکیشن‌های دیجیتال مارکتینگ دانست. چرا‌که به‌واسطه آن اهداف زیر قابل‌دستیابی خواهند بود:

پیگیری عملکرد حساب اینستاگرام 

 با کمک داشبورد اینستاگرام، این امکان وجود دارد که اطلاعات جامع و دقیقی از سطح تعامل خود با کاربران و یا تغییرات رفتاری آن‌ها کسب نمود.

کمک به توسعه کسب‌وکار

داشبورد اینستاگرام به کاربران برای دسترسی بهتر و راحت‌تر به ابزار‌هایی که در بهینه‌سازی عملکرد آن‌ها مؤثر هستند، کمک زیادی می‌کند. در‌واقع آمار و اطلاعاتی که توسط این ویژگی جدید اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می‌گیرد در مدیریت بهتر پیج و رسیدن به بازدهی بیشتر، نقش پررنگ و حائز اهمیتی دارد.

دستیابی به اطلاعات آموزشی

 با بهره‌گیری از داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام، نحوه استفاده از برخی منابع آموزشی یا نکات، ترفند‌ها و راهنمایی‌های لازم را فرا خواهید گرفت. 

چگونه از داشبورد اینستاگرام استفاده کنیم؟
چگونه از داشبورد اینستاگرام استفاده کنیم؟

روش استفاده از داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام

آن‌طور که گفته شد، داشبورد اینستاگرام حاوی ابزار و امکاناتی است که کاربران با استفاده از آن‌ها، بهتر می‌توانند اکانت خود را مدیریت کنند و کسب‌وکارشان را توسعه ببخشند. اما لازمه دستیابی به چنین قابلیت ارزشمندی، تغییر حساب خود از حالت شخصی به حالت عمومی و حرفه‌ای است. بنابراین در صورتی‌که اکانت شما خصوصی است، نمی‌توانید از مزایای این سرویس جدید بهره ببرید. از همین‌رو اولین و مهم‌ترین اقدام برای دسترسی به داشبورد حرفه‌ای و اطلاعات حاصل از آن، تغییر حساب خود از حالت شخصی به یک اکانت بیزنس است که در ادامه به آموزش آن خواهیم پرداخت.

تبدیل حساب اینستاگرام به حالت بیزنس

برای استفاده از قابلیت‌های داشبورد اینستاگرام ابتدا وارد صفحه اینستاگرام خود شوید و سپس مراحل زیر را طی کنید:

  • سه خط واقع در سمت راست بالای صفحه را لمس کنید. 
  • وارد قسمت تنظیمات اکانت خود شوید.
  • اکانت را انتخاب نمایید.
  • در پایین این بخش، گزینه (Switch to Professional Account) را انتخاب کرده و روی (Continue) بزنید.
  • اکنون می‌توانید گزینه حساب موردنظر خود را انتخاب کرده و دایره کنار آن را انتخاب کنید.
  • اکنون روی (Done) و سپس گزینه (ok) بزنید.
  • برای انتخاب هریک از این گزینه‌ها، تنها کافیست دایره کنار هرکدام را لمس کرده و انتخاب کنید.
  • در این حالت، (Next) را بزنید و یکی از گزینه‌های “ذخیره تنظیمات” یا “فعلاً نه” را انتخاب نمایید.

با انجام این مراحل، شما موفق به تغییر حساب کاربری خود از حالت شخصی به حرفه‌ای یا بیزنس شده‌اید و می‌توانید دسترسی بیشتری به اطلاعات حساب خود داشته و از وضعیت آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. 

راه‌های دسترسی به امکانات داشبورد اینستاگرام

برای دسترسی به داشبورد حرفه‌ای و نمایش اطلاعات، امکانات و میزان تعامل اکانت خود، ابتدا وارد پروفایل حسابتان شده و روی گزینه «داشبورد حرفه‌ای» کلیک کنید. در ادامه از طریق Insights می‌توانید از تعداد دنبال کنندگان خود و یا اطلاعات دیگری در مورد تعداد حساب‌های کاربری و حتی محتوا‌هایی که پس از تبدیل حساب حرفه‌ای خود منتشر نموده‌اید، آگاهی پیدا کنید. برای دسترسی به اینسایت هر پست و به دست آوردن اطلاعات مربوط به محتواهای به اشتراک گذاشته، کافیست پست موردنظر را انتخاب کرده و روی گزینه  View insights کلیک کنید. به‌ این‌ ترتیب شما قادر خواهید بود آمار مربوط به پست مانند مقدار تعاملات محتوا، مراجعه کاربر به پروفایل شما پس از دیدن پست و یا تعداد اشتراک‌گذاری و ذخیره آن را مشاهده و بررسی نمایید. 

مزایای داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام

مزایا و قابلیت‌های داشبورد اینستاگرام برای بهینه‌سازی عملکرد اکانت‌های این شبکه اجتماعی، گسترده و متنوع است. چرا‌که به این واسطه، صاحبان کسب‌وکار‌های فعال در این عرصه می‌توانند به آنالیز عملکرد مخاطبان خود پرداخته و به اطلاعات آماری مفیدی دست پیدا کنند. 

چگونه از داشبورد اینستاگرام استفاده کنیم؟
چگونه از داشبورد اینستاگرام استفاده کنیم؟

برخی از این مزایا به شرح زیر است:

کسب اطلاعات دقیق از اکانت

اولین بخشی که پس از ورود به داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام با آن روبرو می‌شوید، track your performance instagram است که ازجمله قسمت‌های بسیار مهم برای برند‌ها و مدیران آن‌ها به‌حساب می‌آید. چرا‌که از این طریق داده‌های آماری کامل و دقیقی، از حساب‌هایی که پست‌های آن‌ها را طی 30 روز گذشته برای اولین بار مشاهده نموده‌اند، قابل‌دستیابی خواهد بود. در حالی‌ که می‌توان از کاهش یا افزایش آمار اکانت خود نیز اطلاع پیدا کرد و حتی به این وسیله مشخص می‌شود که میزان تعامل کدام محتوا‌ها بیشتر هستند. 

استفاده از قابلیت تبلیغات

امتیاز دیگر داشبورد حرفه‌ای اینستاگرام، دسترسی به بخش تبلیغات یا (promotions) است که نقش آن، نمایش محتوای تولیدشده به تعداد بیشتری از کاربران است. 

پاسخ به دایرکت‌ها توسط متون آماده

همان‌طور که می‌دانید، فضای اینستاگرام یک بستر مناسب برای طراحی کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار‌های مختلف است. لذا در این مواقع حجم دایرکت و نظراتی که از سوی کاربران به صفحه روانه می‌شوند، بسیار زیاد می‌شود. معمولاً این پیام‌ها از نظر متن و محتوا یکسان هستند و قطعاً باید پاسخ مناسب و درستی به آن‌ها داده شود. با استفاده از داشبورد اینستاگرام می‌توان یک متن ثابت برای دایرکت‌های دریافتی آماده نمود و به‌راحتی پاسخ تمام مخاطبان را داد. این کار علاوه‌بر آنکه تأثیر زیادی در موفقیت کمپین موردنظر دارد، از اتلاف وقت نیز جلوگیری می‌کند. 

دسترسی به جدیدترین اطلاعات 

استفاده از داشبورد حرفه‌ای به شما کمک می‌کند که در هر لحظه به محتوا و پست‌های آموزشی موردنظر خود دسترسی داشته باشید. این محتوا و پست‌ها متناسب با پیج و فعالیت شما در اینستاگرام متغیر هستند و اطلاعات مفیدی در مورد نحوه خلق محتوا، مدیریت حساب خود و همچنین استفاده از قابلیت فروشگاه در این پلتفرم ارائه می‌دهند.

معرفی شرکای تجاری 

اما آخرین مزیتی که به‌واسطه داشبورد اینستاگرام قابل‌دستیابی خواهد بود، امکان تعریف شرکای تجاری به‌ حساب خود در این شبکه اجتماعی است. این امکان توسط بخشی با عنوان (brande content) در اختیار شما قرار می‌گیرد و به این وسیله شرکای شما نیز قادر به مشاهده و ارزیابی اطلاعات مربوط به پیج و پست‌های شما خواهند بود.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید