روش استفاده از دایرکت گروهی اینستاگرام؟

فهرست مطالب

روش استفاده از دایرکت گروهی اینستاگرام؟

دایرکت گروهی اینستاگرام یک فرصت عالی برای تعامل بیشتر با تعداد زیادی از دنبال کنندگان خود در این رسانه است و می‌توان از آن برای اهداف تجاری و بازاریابی کسب‌وکار خود نیز بهره برد. چرا‌که ارسال پیام در اینستاگرام برای تعداد زیادی از افراد، کاری دشوار و زمان‌بر است و با وجود اینکه منافع زیادی در بردارد، از حوصله و توان افراد خارج است. البته پیش‌بینی‌ها و راهکار‌هایی به همین منظور لحاظ گردیده است و امکان ارسال پیام‌های انبوه برای تعداد زیادی از مخاطبان وجود دارد. در همین راستا ابزار‌ها و برنامه‌هایی نیز ارائه گردیده‌اند که به شما در ساده‌تر شدن این فرآیند، کمک زیادی می‌کند. 

از این‌رو در ادامه، ضمن آموزش ارسال دایرکت گروهی اینستاگرام و بیان نکات مهم در این رابطه، اپلیکیشن مناسب انجام این عملیات را نیز معرفی خواهیم کرد. گفتنی است؛ یادگیری ارسال دایرکت ‌مسیج گروهی، نه‌تنها برای کسب‌وکار‌ها و جذب مشتری از میان فالوور‌ها مؤثر بوده، بلکه برای همه افرادی که به‌نوعی در این فضا فعالیت دارند نیز بهتر است با این فرآیند آشنایی داشته و مراحل انجام آن را فرابگیرند. بنابراین از شما دعوت می‌کنیم که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. 

تعریف دایرکت گروهی در اینستاگرام 

همان‌طور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، ارسال پیام انبوه آن‌هم برای اکانت‌هایی که به‌واسطه کسب‌وکار و یا تعداد بالای دنبال‌کنندگانشان، فعالیت بیشتری در اینستاگرام دارند یک ضرورت به‌حساب می‌آید و این در حالی است که عملاً نمی‌توان روزانه صدها پیام یا بیشتر را برای حساب‌های مختلف کاربری ارسال نمود. به همین دلیل، با استفاده از اینستاگرام و برنامه‌های بین پلتفرمی، امکانی فراهم گردیده است که بتوانید روزانه دایرکت ‌مسیج‌های زیادی را برای فالوور‌هایتان ارسال نمایید. این قابلیت دایرکت گروهی اینستاگرام نام دارد و به معنای فرستادن تعداد معینی پیام به‌صورت یکپارچه برای اکانت‌های مختلف است. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که این قابلیت نیز محدودیت‌های خاص خود را دارد و شما به‌صورت روزانه،‌ تنها قادر به ارسال تعداد مشخصی دایرکت هستید.

مزایای ارسال دایرکت انبوه در اینستاگرام 

به‌طورکلی استفاده از قابلیت ارزشمند ارسال گروهی دایرکت در اینستاگرام برای افرادی با تعداد دنبال کنندگان بالا مانند اینفلوئنسر‌ها و یا پیج‌های کاری اهمیت بسزایی دارد. در این صورت می‌توانند از مزایای زیر بهره‌مند گردند:

 • کمک به جذب مشتریان بیشتر و فروش بالا‌تر
 • بهبود سطح ارتباط و تعامل با دنبال کنندگان
 • دستیابی به افراد و مخاطبان جدید 
 • افزایش آگاهی کاربران از پروفایل و برند تجاری شما

در‌واقع تنها کافیست نحوه ارسال دایرکت گروهی اینستاگرام را یاد بگیرید تا از این مزایا برای پیشرفت هرچه بهتر کسب‌وکار یا فعالیت سود‌آور خود در این فضا بهره بگیرید.

روش استفاده از دایرکت گروهی اینستاگرام؟
روش استفاده از دایرکت گروهی اینستاگرام؟

راه‌های ارسال دایرکت مسیج گروهی

اساساً دو راهکار کلی برای ارسال دایرکت انبوه در اینستاگرام وجود دارد. به این صورت که می‌توانید از ابزار‌های پیام‌رسان برای این کار استفاده کنید و یا اینکه بدون نصب چنین برنامه‌هایی، ارسال دایرکت گروهی را طبق روش‌هایی که در ادامه شرح خواهیم داد به انجام برسانید. در ادامه هریک از این‌ روش‌ها را با جزئیات کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد:

ارسال دایرکت گروهی اینستاگرام بدون ابزار

یک روش برای فرستادن حجم بالایی از پیام، بدون اینکه از ابزار خاصی استفاده کنید، به‌صورت دستی و از طریق پیام‌رسان یا همان دایرکت اینستاگرام است. این روش به‌رغم اینکه بهترین و کوتاه‌ترین راه برای ارسال انبوه پیام به‌حساب می‌آید، پروسه‌ای بسیار خسته‌کننده و طولانی می‌باشد. چرا‌که واقعاً این امکان وجود ندارد که بتوانید یک پیام خاص را برای تک‌تک مخاطبان و دنبال کنندگان خود بفرستید. در‌واقع زمانی که صرف انجام این کار می‌شود به اندازه‌ای زیاد و کسل‌کننده است که هرچقدر هم نتیجه‌بخش باشد، ارزش این‌همه زحمت را ندارد. چرا‌که می‌توانید این زمان را به شکل بهینه‌تر، صرف انجام کار‌های مهم‌تر کنید.

اما برای اطلاع شما از تمام راهکار‌های موجود جهت ارسال دایرکت گروهی اینستاگرام در ادامه، روش انجام این فرآیند بدون نیاز به ابزار‌های پیام‌رسان را شرح خواهیم داد:

1- به‌صورت دستی و جداگانه

 • ابتدا روی آیکون ورود به دایرکت اینستاگرام بزنید که در گوشه سمت راست، بالای صفحه قرار دارد.
 • در این مرحله با لمس علامت قلم در بالا و سمت راست، می‌توانید یک کاربر یا مکالمه‌ را برای ارسال متن موردنظر انتخاب کنید و پیام خود را بفرستید.
 • در ادامه اگر قصد دارید این پیام را برای تعداد بیشتری از کاربران ارسال کنید، می‌توانید متن موردنظر را کپی کنید و به‌صورت جداگانه برای اکانت‌های دیگر ارسال نمایید.

2- تشکیل گروه در اینستاگرام

یک روش دیگر برای ارسال دایرکت گروهی اینستاگرام می‌تواند از طریق ایجاد و تشکیل یک گروه باشد. در این صورت نیز می‌توانید مراحل زیر را برای ساخت یک گروه انجام دهید:

 • ابتدا وارد بخش دایرکت مسیج‌های خود شوید که نماد آن در گوشه سمت راست، بالای صفحه قرار دارد.
 • در ادامه بر روی علامت + که نماد ساخت گروه جدید است؛ ضربه بزنید تا فهرستی از مخاطبان و افراد پیشنهادی برای شما نمایان گردد. 
 • اکنون می‌توانید با ضربه زدن روی گوی‌هایی که در کنار اسامی دنبال کنندگان شما قرارگرفته است، آن‌ها را به گروه خود اضافه نمایید.
 • پس از انتخاب و تهیه لیست اعضای گروه، گزینه «چت» در سمت راست، بالای صفحه را انتخاب و پیام مورد‌نظر خود را ارسال نمایید. دقت داشته باشید که به‌محض ارسال اولین پیام، گروه ایجاد می‌شود.
روش استفاده از دایرکت گروهی اینستاگرام؟
روش استفاده از دایرکت گروهی اینستاگرام؟

مشکلات ارسال دایرکت بدون استفاده از پیام‌رسان

ارسال دایرکت گروهی اینستاگرام بدون اینکه از برنامه‌های جانبی استفاده کنید با معضلات و چالش‌هایی همراه است. این یک حقیقت تلخ است که افزودن رندوم مخاطبین به لیست گروه، می‌تواند باعث عصبانیت و ایجاد حس ناخوشایند گردد. تا آنجا که ممکن است پیام‌های شما را به‌عنوان یک هرزنامه گزارش دهند و همین می‌تواند مشکلات عمده‌ای را برای شما ایجاد نماید. از طرفی، با توجه به اعمال محدودیت‌ها از جانب اینستاگرام برای ارسال و فوروارد پیام در تعداد انبوه، عملاً این کار نیز امکان‌پذیر نیست که شما ساعت‌های طولانی از روز خود را برای فرستادن پیام به دایرکت مخاطبان خود صرف کنید. بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید بدون استفاده از سرویس‌هایی که به همین منظور طراحی و ارائه‌شده‌اند، دایرکت گروهی بفرستید. البته توصیه می‌شود از یک پیام‌رسان قدرتمند‌تر از اینستاگرام برای این کار استفاده کنید.

ارسال دایرکت گروهی با استفاده از اپلیکیشن

با توجه به وجود مشکلاتی که در فرستادن انبوه دایرکت به مخاطبان وجود دارد، بهترین راه استفاده از یک پیام‌رسان مطمئن برای ارسال گروهی دایرکت اینستاگرام است. امروزه برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های متنوعی برای انجام این فرآیند در مارکت‌های مختلف ارائه می‌شوند که تمامی آن‌ها قابل‌اعتماد نیستند. به همین دلیل بهتر است در استفاده از ربات‌های اینستاگرامی نهایت دقت را به خرج داده و ابزارهایی مناسب و مرتبط باهدف خود را انتخاب نمایید.

یک ابزار پیام‌رسان در میان پلتفرم‌های ارائه‌شده در این راستا، Direct Message یا DM است که در نسخه 2022 این اپ و با توجه به افزودن قابلیت‌های خاص به آن، با عنوان DMproشناخته می‌شود. این ابزار اینستاگرامی بسیار قابل‌اعتماد بوده و با کمک آن می‌توانید دایرکت‌های گروهی را برای کاربران انبوه ارسال نمایید. این اپلیکیشن، در میان انواع پیام‌رسان‌ها دارای ویژگی‌های ممتاز و منحصربه‌فردی است که آن را از میان نمونه‌های مشابه، متمایز می‌کند. به‌طوری‌که علاوه بر اینکه کاملاً رایگان است، قابلیت ارسال دایرکت گروهی اینستاگرام به ایمیل افراد و یا بالعکس را دارا است.

مزایای استفاده از سیستم DMpro

 • امکان برنامه‌ریزی برای ارسال پیام‌ها
 • دارای فیلتر‌هایی جهت مرتب‌سازی پیام‌های ورودی
 • ارسال مستقیم دایرکت به‌ حساب‌های کاربری معین یا کاربرانی که از هشتک‌های خاص استفاده می‌کنند
 • قابلیت پاسخ‌دهی خودکار توسط متن‌های آماده 
 • ارتباط و پیوند تمام حساب‌های اینستاگرام با دایرکت مسیج 
 • امکان به اشتراک‌گذاری اکانت DMpro با سایر افراد جهت تبادل و همکاری
 • خواندن کلیه پیام‌های ورودی از طریق ایمیل بدون سین خوردن

به‌این‌ترتیب و با توجه به مزایای فوق، ارسال دایرکت گروهی اینستاگرام به‌ راحتی و بدون هرگونه مشکل امکان‌پذیر خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.