چگونه فالوور فعال اینستاگرام را افزایش دهیم؟

فهرست مطالب

چگونه فالوور فعال اینستاگرام را افزایش دهیم؟

افزایش فالوور فعال اینستاگرام یکی از دغدغه‌های مهم اکثر افرادی است که از این شبکه اجتماعی به‌ منظور درآمدزایی و توسعه کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند. اگر‌چه این تصور درست نیست که برای پیشرفت پیج کاری و دستیابی به فروش و سود‌دهی بیشتر، الزاماً بایستی تعداد دنبال کنندگان بالایی داشته باشید؛ اما این موضوع برای پیج‌های فروشگاهی و افرادی که در این فضا به‌طور حرفه‌ای فعالیت می‌کنند، فوق‌العاده بااهمیت است. همین مسئله موجب گردیده است که عده‌ای برای بالا بردن فالوور‌های خود، اقدام به خرید اکانت‌هایی کنند که عمدتاً غیرفعال و فیک هستند. این کار علاوه‌بر تحمیل هزینه‌های نسبتاً بالا، صدمات جبران‌ناپذیری هم به صفحه مورد‌نظر وارد می‌کنند. بنابراین جذب فالوور توسط روش‌های ارگانیک گرچه کمی زمان‌بر است، اما می‌توانید مطمئن باشید که دنبال کنندگان شما همگی اکانت‌های واقعی و مشتریان بالقوه‌ای هستند که احتمال تبدیل‌شدن آن‌ها به مشتریان فعلی‌تان بسیار زیاد است.

با این مقدمه در ادامه به بررسی راه‌های افزایش فالوور فعال اینستاگرام خواهیم پرداخت.

شناخت الگوریتم‌های اینستاگرام 

آشنایی کافی با کلیه قواعد و دستورالعمل‌های اینستاگرام باعث می‌شود بدانید چه ‌کار‌هایی به شما برای افزایش فالوور کمک می‌کند و کدام اقدامات به زیان پیج‌تان خواهد بود. به‌ عنوان‌ مثال، اینستاگرام تأکید خاصی بر عدم استفاده از فالوور فیک دارد. لذا همان‌طور که در مقدمه نیز اشاره شد، در صورت اطلاع از چنین موضوعی، به شکل سخت‌گیرانه‌ای با پیج مورد‌نظر برخورد می‌کند. در‌واقع این الگوریتم‌ها به شما می‌گوید که در این فضا عملکرد طبیعی شما ارزش و اهمیت بیشتری داشته است و بایستی مطابق با اصول تعیین‌شده فعالیت کنید تا اثرگذاری کافی بر روی مخاطبانتان داشته باشید.

تعیین یک برنامه محتوایی 

داشتن یک برنامه برای تولید محتوا در افزایش فالوور فعال اینستاگرام نقش پررنگ و بسزایی دارد. بنابراین بهتر است استفاده بهینه و مؤثری از این فضایی که در اختیار شماست، داشته باشید. به این صورت که علاوه‌بر ارائه و نمایش مهارت‌های خود، از مطالب و موضوعات مورد‌علاقه کاربران نیز استفاده کنید و به نوشتن کپشن حرفه‌ای توجه داشته باشید. از طرفی می‌توانید موضوعات مختلفی را متناسب با نوع فعالیت خود تعیین کرده و هر بار از آن‌ها به‌ عنوان یک ایده برای ساخت محتوای جدید استفاده کنید. در ادامه می‌بایست، برای انتخاب بهترین زمان جهت انتشار پست نیز  برنامه‌ریزی داشته باشید. به این صورت که کدام محتوا در چه روزی و چه زمانی در صفحه شما بارگزاری شود. توجه به این موارد باعث افزایش فالوور فعال اینستاگرام خواهد شد. 

چگونه فالوور فعال اینستاگرام را افزایش دهیم؟
چگونه فالوور فعال اینستاگرام را افزایش دهیم؟

بهینه‌سازی پروفایل پیج

پروفایل را می‌توان نمای کلی یا ویترین هر پیج دانست که مخاطب با دیدن آن برای دنبال کردن یا نکردن صفحه مورد‌نظر تصمیم‌گیری می‌کند. لذا دقت داشته باشید کلیه اطلاعاتی که در بیوی پیج قرار می‌دهید متناسب با نوع فعالیت شما باشد. زیرا بخش عمده‌ای از اعتبار هر پیج از طریق پروفایل منتقل می‌شود و مخاطب باید در همان نگاه اول، اطلاعاتی از نوع عملکرد و اهداف کسب‌وکار شما به دست آورد. به‌ این‌ ترتیب می‌تواند مطمئن باشد که با دنبال کردن پیج شما، مطالب و محتوای موردعلاقه خود را دریافت می‌کند.

استفاده مناسب از هشتگ 

هشتگ برای اینستاگرام به همان اندازه‌ای بااهمیت است که کلیدواژه برای موتور‌های جستجو! به این معنی که با سرچ یک هشتگ می‌توان به‌راحتی به هر نوع محتوایی دسترسی پیدا کرد و این می‌تواند عامل مهمی برای افرایش فالوور فعال اینستاگرام باشد. اما نوع هشتگ گذاری نیز در این رابطه بی‌تأثیر نیست و بایستی با قواعد انجام این کار آشنایی داشته باشید. به‌ عنوان‌ مثال گذاشتن هشتگ‌های زیاد برای هر پست اصلاً خوب نیست و حتی دارای تأثیر منفی نیز هست. زیرا چنین پست‌هایی ازنظر اینستاگرام به‌عنوان اسپم شناخته می‌شوند.

بر این اساس باید هشتگ‌های تخصصی که کاربران بیشتر آن‌ها را جستجو می‌کنند را شناسایی کنید و در پست‌های خود به کار ببرید. البته نه به این معنا که هشتگ‌ها را برای تمام محتوا‌های خود استفاده کنید! زیرا این کار نیز از نظر اینستاگرام اشتباه بوده و اسپم محسوب می‌شود. لذا هر محتوایی که منتشر می‌کنید به 2 الی 3 هشتگ تخصصی به همراه 5 الی 6 هشتگ مرتبط دیگر به‌ صورت متغیر نیاز دارد و بیشتر از این تعداد، برای پیج و پست‌های شما بی‌تأثیر خواهد بود.

راه‌اندازی سایت در کنار اینستاگرام

اگر‌چه افزایش فالوور فعال اینستاگرام یک راهکار مؤثر در رسیدن به درآمد و سود دلخواه است، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که تمام مخاطبان شما در این فضا حضور ندارند. در‌واقع بخش عمده‌ای از جامعه هدف شما از طریق جستجو در گوگل به دنبال دستیابی به سایت و خدمات مورد‌نظر خود هستند. لذا بهترین اقدام این است که هم‌راستا با فعالیت حرفه‌ای در اینستاگرام، یک وب‌سایت نیز راه‌اندازی کرده تا بتوانید به آن دسته از کاربرانی که از طریق موتور‌های جستجو به دنبال سایت مورد‌نظر خود هستند نیز دسترسی پیدا کنید و به اینستاگرام خود بکشانید. مطمئن باشید که این روش نتیجه‌بخشی بهتری دارد و تمایل این کاربران برای ماندن در پیج شما بیشتر از سایرین خواهد بود.

تولید و انتشار محتوای مفید و جذاب 

اگر بتوانید محتوای مفید، خاص و مخاطب پسند تولید کنید، به‌ راحتی می‌توانید شاهد افرایش فالوور فعال اینستاگرام خود باشید. زیرا معمولاً محتوا‌های این‌چنینی توسط خود کاربران به‌ طور گسترده منتشر می‌شود. به این صورت که هر فرد پس از دیدن یک ویدئوی کاربردی یا جذاب، آن را برای دوستان و اطرافیان خود نیز ارسال می‌کند. ضمن آنکه اینستاگرام با دیدن استقبال و توجه کاربران، آن را از طریق اکپسلور برای سایر افراد نیز به نمایش می‌گذارد. بنابراین پست شما به‌راحتی در دسترس تعداد زیادی از افراد قرار می‌گیرد و این احتمال هست که آنها با دیدن پیج و سایر پست‌هایتان، به فالوور فعال و دائمی شما تبدیل شوند.

چگونه فالوور فعال اینستاگرام را افزایش دهیم؟
چگونه فالوور فعال اینستاگرام را افزایش دهیم؟

برگزاری مسابقات اینستاگرامی

یکی از روش‌های بسیار خوبی که این روز‌ها نیز بسیار رایج شده و تأثیر چشمگیری در افزایش فالوور فعال اینستاگرام دارد، برگزاری مسابقه است. این کار یک جریان تازه‌ برای هدایت افراد بیشتر به صفحه شما بوده و در صورتی‌که طبق برنامه و الگوریتم‌های اینستاگرام فعالیت کنید، به مشتریان دائمی شما تبدیل خواهند شد. معمولاً برای اجرای مسابقات اینستاگرامی از کاربران خواسته می‌شود که در قبال جوایز به‌خصوص، دوستان خود را منشن کنند یا پست و استوری آنها به اشتراک گذاشته شود. در‌واقع این به خلاقیت خود شما و ایده‌هایی که در ذهن دارید بستگی دارد که چطور دنبال کنندگانتان را برای فعالیت بیشتر و جذب کاربران جدید، ترغیب کنید.

شناسایی مخاطبان هدف‌

یکی از اقدامات مؤثر برای افزایش فالوور فعال اینستاگرام این است که به‌ صورت کاملاً هدفمند اقدام به جذب مخاطب کنید. به این معنی که افرادی که با کسب‌وکار شما مرتبط هستند و احتمال بیشتری وجود دارد که به مشتری بالفعل شما تبدیل شوند را به صفحه خود بکشانید. برای این کار می‌توانید هشتگ‌های مرتبط با فعالیت خود را سرچ کرده و دنبال‌کنندگان آن‌ها را به دیدن پیج خود دعوت کنید. همچنین می‌توانید سری به صفحات و پیج‌های رقبای خود بزنید و لایک کنندگان پست‌های مرتبط را شناسایی کنید. پس از آن، با فالو کردن صفحاتشان، تعامل خود را با آن‌ها افزایش داده و پس از مدتی می‌توانید برخی از آن‌ها را آنفالو کنید. البته توجه داشته باشید که این کار باید به‌مرور و طی یک مدت‌زمان خاص انجام شود. زیرا در صورت انجام یک‌باره، اینستاگرام شما را جریمه‌ می‌کند.

تبلیغات در پیج‌های مرتبط

استفاده از تبلیغات یکی از بهترین، مطمئن‌ترین و البته نتیجه‌بخش‌ترین روش‌ها برای افزایش فالوور فعال اینستاگرام است. این مسئله زمانی تأثیر بیشتری دارد که بدانید از چه افراد و صفحاتی برای این کار استفاده می‌کنید. مثلاً با سپردن تبلیغ پیج خود به پیج‌های بزرگ و پرفالوور مانند بلاگر‌ها، اینفلوئنسر‌ها یا سلبریتی‌های معروف به‌طور حتم تعداد بیشتری فالوور فعال و واقعی به صفحه شما افزوده می‌شود تا اینکه از پیج‌های ناشناخته برای این کار استفاده کنید. دقت داشته باشید که پیج مورد‌نظر با فعالیت شما مرتبط باشد. زیرا به‌ غیر از هزینه و زیان مالی، نتیجه دیگری به‌ همراه نخواهد داشت.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.