چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم

فهرست مطالب

پیج اینستاگرام هک شده

چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم و آیا راهی برای جلوگیری از بروز دوباره چنین مسئله‌ای وجود دارد؟ در پاسخ این پرسش‌ها باید گفت که نگران نباشید زیرا این موارد به‌واسطه برخی اقدامات قابل‌رفع و پیشگیری هستند. هک یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که به دلیل امنیت ضعیف حساب اینستاگرام پیش می‌آید و به دنبال آن دسترسی شما به اکانت‌تان قطع می‌شود. در چنین مواقعی می‌بایست هرچه سریع‌تر برای بازیابی حساب هک شده اقدام نمود. چرا‌که احتمال انجام هرکاری از طریق پیج شما توسط فرد هکر وجود دارد که این موضوع می‌تواند برای شما مشکل‌آفرین باشد.با رعایت نکاتی همچون فعال‌سازی تائید هویت دومرحله‌ای ،تغییر رمز ورود اینستاگرام و ایمیل خود ،تغییر حساب خود به ایمیل و شماره تلفن و … می توانید به راحتی از هک شدن پیج اینستاگرام خود جلوگیری کنید. به همین منظور در ادامه ضمن پاسخ به این سؤال که چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم به نکات مهمی در رابطه با امنیت آن نیز اشاره خواهیم داشت.

عوض کردن رمز عبور برای جلوگیری از هک شدن

اولین و مهم‌ترین کاری که می‌توانید بعد از هک پیج خود انجام دهید، عوض کردن پسورد است. برای این کار از بخش تنظیمات، وارد Security شده و روی New Password کلیک کنید. پیش از انتخاب رمز جدید، اینستاگرام از شما می‌خواهد گذرواژه قبلی خود را وارد کنید تا پس از احراز هویت، به شما اجازه تغییر رمز داده شود.

دقت داشته باشید تغییر رمز، از آنجایی حائز اهمیت بوده و به‌ عنوان اولین راهکار برای بازگرداندن پیج اینستاگرام شناخته می‌شود که در اکثر اوقات، هکر‌ها با کرک کردن پسورد، اقدام به قطع دسترسی شما از حسابتان می‌کنند. این کار ممکن است از طریق ابزار و برنامه‌های به‌خصوص و یا با حدس زدن انجام بگیرد. لذا در صورتی‌که یک گذرواژه قوی برای حساب خود در نظر بگیرید، احتمال دستیابی آن کاهش می‌یابد.

استفاده از ایمیل برای بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام

یک راهکار عالی که به ما یاد می‌دهد چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم این است که از ایمیل معرفی شده برای حساب خود استفاده کنیم. در واقع اگر از قبل فکر چنین روزهایی باشیم، حتماً یک ایمیل یا اکانت فیس‌بوک را برای مواقع اضطراری در پیج خود ثبت خواهیم کرد. به‌ این‌ ترتیب، بازگردانی حساب به‌ راحتی امکان‌پذیر می‌شود.

برای این کار وارد ایمیل خود شده و آخرین پیغام دریافتی از اینستاگرام را باز می‌کنیم. در‌واقع محتوای این ایمیل، تغییر ایمیل قبل به نشانی جدید است. اما این به معنای اتمام کار نبوده و با مراجعه به انتهای ایمیل و کلیک روی عبارت  revert this changeوارد صفحه دیگری خواهیم شد که پس از تائید و اطمینان از صحت اطلاعات هویتی مربوط به‌ حساب خود، می‌توان سایر مراحل تغییر ایمیل و بازیابی پیج را طی نمود.

در ادامه بررسی این موضوع که با کمک ایمیل چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم از شما سؤال می‌شود که آیا تغییر ایمیل توسط شخص شما صورت گرفته و یا اینکه از طرف شما نبوده است! در این حالت بایستی گزینه دوم را انتخاب نمود تا بتوان در مرحله بعد، رمز جدید را وارد کرد. اکنون با درج پسورد جدید و طی مراحل تائید آن، گزینه submit را انتخاب کنید تا مراحل تغییر رمز به اتمام برسد.

بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده

استفاده از فیس‌بوک برای بازگردانی پیج هک شده

افرادی که از اینستاگرام برای درآمدزایی و توسعه تجارت خود بهره می‌برند، بهتر است حتماً حسابشان را به اکانت فیس‌بوک خود متصل کنند. این کار علاوه‌بر کمک به رشد و پیشرفت کسب‌وکار آن‌ها، موجب افزایش امنیت پیج نیز خواهد شد. به‌ این‌ ترتیب در صورت بروز هر اتفاقی مانند هک پیج، امکان بازگردانی آن از طریق حساب فیس‌بوک وجود دارد.

اینکه توسط فیس‌بوک چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم به این صورت است که ابتدا وارد اینستاگرام شده و log in را انتخاب و سپس روی گزینه  log in with Facebookکلیک کنید. در این مرحله صفحه جدیدی برای شما گشوده می‌شود که بایستی اطلاعات فیس‌بوک متصل به پیج خود را وارد نموده و مجدداً دکمه log in را بزنید. در این مرحله از شما یا درخواست پسورد جدید می‌شود و یا اینکه برای تغییر رمز و یا برخی اطلاعات دیگر به‌طور مستقیم به edit profile هدایت خواهید شد.

بازیابی پیج ایسنتاگرام توسط سایت و پشتیبانی

در صورتی‌که از طریق روش‌های قبل امکان بازگرداندن حساب هک شده وجود نداشت، می‌توانید از تیم پشتیبانی اینستاگرام کمک بگیرید. در‌واقع این در شرایطی است که شما هیچ ایمیلی را برای حساب خود ثبت نکرده‌اید و یا اکانت شما به فیس‌بوک متصل نیست. البته ارتباط با پشتیبان اینستاگرام نیز شرایط خاص خود را دارد و می‌بایست به خاطر داشته باشید که توسط چه شماره تماس یا ایمیلی، اکانت خود را در اینستاگرام ایجاد کرده‌اید.

اگر می‌پرسید با داشتن این اطلاعات چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم و چه مراحلی را طی کنیم، باید بگوییم که تنها کافیست وارد اینستاگرام شوید و روی گزینه  log inکلیک کرده ولی این بار  get help singing in را انتخاب کنید. در ادامه وارد صفحه‌ای خواهید شد که از شما تقاضا می‌شود اطلاعات موردنیاز مانند نام پیج، شماره تماس یا ایمیل را وارد کنید. اکنون روی فلش موجود در قسمت سمت راست و بالای صفحه زده تا یک صفحه جدید برای شما باز شود.

 برای ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام و بیان مشکل خود به ترتیب گزینه‌های  need more help و در ادامه personal account with my photosرا انتخاب نمایید. البته در دنباله آن می‌توانید توضیحانی را در کادر مربوطه ارائه نمایید که بیانگر مشکل به وجود آمده برای اکانت شما است. در پایان نیز submit request را بزنید تا اینستاگرام پس از بررسی‌های لازم، ایمیلی حاوی یک لینک برای شما ارسال نماید. این لینک باهدف امنیت اکانت شما ارسال می‌شود و شما به دنبال دریافت آن می‌توانید یک گذرواژه جدید وارد نمایید.

بازگردانی پیج اینستاگرام هک شده

اقدامات امنیتی برای جلوگیری از هک اینستاگرام

پس‌ از آنکه یاد گرفتیم چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم به برخی راهکار‌ها نیز برای تقویت امنیت مروری خواهیم داشت:

  • فعال‌سازی تائید هویت دومرحله‌ای

برای فعال نمودن احراز هویت دومرحله‌ای، کافیست طبق موارد زیر عمل کنید:

1- وارد اینستاگرام و پروفایل خود شوید.

2- روی سه خط بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید.

3- اکنون به تنظیمات یا Settings بروید.

4- Security یا امنیت را انتخاب کنید.

5- در صفحه‌ی جدید، روی گزینه احراز هویت دومرحله‌ای یا Two-Factor Authentication بزنید.

6- در صفحه‌ پیش‌رو، دو راهکار برای فعال‌سازی تائید دوعاملی ارائه می‌شود و بایستی از آن میان Text Message یا پیامک را انتخاب نموده و منتظر دریافت آن بمانید.

  • تغییر حساب خود به ایمیل و شماره تلفن

پیش از آنکه به فکر این باشید که چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم بهتر است شماره تلفن و نشانی ایمیل خود را برای کاهش خطرات احتمالی، تغییر دهید. چرا‌که معمولاً هکر‌ها از این طریق برای از بین بردن دسترسی به اکانت استفاده می‌کنند.

  • تغییر رمز ورود اینستاگرام و ایمیل خود

انتخاب یک پسورد قوی نیز در مراقبت از پیج اینستاگرام تأثیر زیادی دارد. دقت داشته باشید که رمز شما بایستی متفاوت از تمام پسورد‌هایی باشد که تاکنون در اینترنت استفاده کرده‌اید. سعی کنید این کار را هرچند وقت یک‌بار انجام داده و از امنیت پیج و ایمیل خود مطمئن شوید.

  • توجه به اعلان‌های اینستاگرام

توصیه‌ها و هشدار‌های اینستاگرام را برای تغییر رمز خود جدی بگیرید و در صورت دریافت چنین اعلانی، آن را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که به‌ هیچ‌ عنوان روی هر لینکی که برای تغییر رمز ارسال می‌شود کلیک نکنید و برای انجام آن مستقیماً به اینستاگرام مراجعه نمایید.

  • قطع دسترسی اکانت به اپ‌های جانبی

در پایان این مطلب با عنوان چطور پیج اینستاگرام هک شده را برگردانیم و در آخرین نکته قابل اشاره باهدف بهبود امنیت پیج، توصیه می‌شود دسترسی اکانت خود را به برخی برنامه‌ها قطع کرده و تمامی راه‌های پیش روی هکر‌ها را ببندید. اغلب برنامه‌ها اعم از اپ ویرایش، بازی، آنفالویاب و… که پیج اینستای خود را به‌ عنوان اکانت مجاز برای ورود معرفی نموده‌اید از آن جمله هستند. در‌واقع به‌محض دستیابی هکر‌ها به دیتابیس این برنامه‌ها، اطلاعات حساب شما نیز فاش می‌شود.

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته ، پیگیری مرسوله پستی  و خدمات پست آنلاین در کنار سایر مزایای ارسالینو، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.