چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم

فهرست مطالب

چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم

چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم و این کار چه نتایجی به دنبال دارد؟ برای پاسخ به این سؤال، باید معایب انجام این کار و صدماتی که ممکن است به کسب‌وکار مورد‌نظر در این پلتفرم وارد شود را مورد بررسی قرار داد. در‌واقع اگر تصمیم دارید یک پیج را برای اهداف به خصوصی خریداری کنید، باید چالش‌ها و مشکلات آن را نیز پذیرا باشید. چرا‌که خریدوفروش پیج از نظر اینستاگرام، یک اقدام قانونی محسوب نمی‌شود و در صورت بروز مشکلات احتمالی، امکان پیگیری برای برطرف کردن آن‌ها توسط اینستاگرام وجود ندارد. به همین منظور در ادامه این مطلب ضمن بررسی علل گرایش افراد به این پدیده، درباره اینکه چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم نیز صحبت خواهیم کرد.

 

دلایل خرید پیج اینستاگرام چیست؟

افرادی که در فکر خرید پیج اینستاگرام هستند، معمولاً دلایل مشخصی برای خود دارند. در‌واقع با توجه به اینکه رشد و بالا آمدن یک حساب در اینستاگرام مستلزم تلاش و صرف زمان زیادی است، برخی ترجیح می‌دهند خیلی زود و بدون دغدغه یک پیج حاضر و آماده را برای فعالیت خود تهیه کنند. در‌واقع مراحلی مانند ایجاد اکانت، جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری برای این افراد حذف می‌شود و بدون اینکه برای هریک از مراحل فوق، وقت بگذارند. البته این گروه از افراد، تصور می‌کنند که با حذف این مراحل در وقت خود صرفه‌جویی کرده‌اند، درحالی‌که راه‌اندازی یک کسب‌وکار بدون شروع از مرحله ابتدایی خود با چالش‌های خاصی همراه است. آن‌ها نمی‌دانند که اگر از همان ابتدا تمام تمرکز و تلاش خود را برای رشد یک پیج صرف کنند، از مزایای بیشتری در این بستر بهره‌مند خواهند شد.

 

چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم

اگر‌چه برخی اشخاص با خرید پیج اینستاگرام توانسته‌اند به اهداف و درآمد مورد‌نظر خود دست پیدا کنند و نمی‌توان مطلقاً این کار را اشتباه دانست؛ اما انجام این کار با خطرات و مشکلاتی نیز همراه است که ما در مطلب پیش رو تنها به بررسی این وجه از مسئله پرداخته‌ایم. بنابراین برای پیشگیری از زیان‌های احتمالی ناشی از این پدیده، در ادامه برخی از دلایل مخالفت اینستاگرام با خرید پیج را شرح خواهیم داد:

خرید پیج اینستاگرام

1- خطر فروش پیج‌های هک شده

در موارد بسیاری، برخی افراد سودجو و کلاهبردار اقدام به فروش پیج اینستاگرامی هک شده می‌کنند. لذا این احتمال وجود دارد که صاحب اکانت از طریق مختلف اقدام به بازگردانی پیج فروخته‌شده نماید. در این صورت، پیج شما از دسترس خارج و تمام هزینه‌هایتان بر باد می‌رود. علاوه‌بر خسارت مالی، زمان و تلاشی که برای جذب فالوور صرف نموده‌اید نیز دلیل دیگری است در تائید این موضوع که، چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم و یا اینکه از هک نبودن آن اطمینان پیدا کنیم.

در وهله نخست، توصیه ما این است که از خرید پیج‌های آماده اجتناب کنید. اما در صورتی‌که به دلایل خاصی اصرار به انجام این کار دارید، بهتر است پیج را از طریق فروشندگان معتبر خریداری کنید. همچنین با بررسی فعالیت پیج و نوع دستگاه مورد‌نظر برای ورود به آن نیز می‌توانید متوجه شوید که حساب مورد‌نظر هک شده است یا نه! به این صورت که اگر در طول زمان فعالیت، تنها از یک دستگاه استفاده ‌شده باشد، این احتمال هست که پیج هک نشده و می‌توانید آن را خریداری کنید. برای این کار وارد بخش Security شده و با انتخاب گزینه Login Activity کلیه ورود و خروج‌ها به پیج را مشاهده نمایید.

 

2- تأثیر منفی سابقه پیج بر اعتبار شما

محتوایی که قبلاً در یک پیج منتشرشده نیز مورد دیگری است که می‌تواند تأثیر منفی بر عملکرد و اعتبار شما داشته باشد. مثلاً یک پیج که به‌منظور انتشار محتوای طنز و یا مطالب نامناسب ساخته‌شده است، برای شما که قصد مدیریت یک کسب‌وکار را دارید، نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و باعث از دست دادن اعتبار خود نزد مشتریانتان نیز می‌شود. همین مسئله می‌تواند ثابت کند که چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم و اگر هم قصد انجام آن را داریم، سوابق پیج را به‌دقت موردبررسی قرار بدهیم.برای مشاهده سوابق قبلی پیج، ابتدا از سه نقطه بالای پیج گزینه about this account، سپسformer username را انتخاب نمایید. به این صورت اطلاعات مربوط به نام قبلی پیج قابل‌ استخراج خواهد بود.

 

3- احتمال کاهش تعامل مخاطبان با پیج

خطر دیگری که خرید پیج اینستاگرام به دنبال دارد، کاهش تعامل مخاطبان است. این موضوع به الگوریتم‌های اینستاگرام و هشتگ‌هایی که با توجه به محتوای پیج، استفاده‌ شده و حتی مطالبی که در اکسپلور این صفحات مشاهده می‌شوند، ارتباط دارد. در‌واقع اینکه چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم در نتایج فعالیت‌های شما نیز مؤثر خواهد بود. به این معنی که در حالت عادی و زمانی که یک پیج از همان ابتدا توسط خود شما توسعه‌یافته است، به ازای هر تعداد دنبال کننده‌ای که دارید؛ بازدید، لایک، کامنت یا اشتراک‌گذاری مشخصی دریافت می‌کنید. این مؤلفه‌ها کمک می‌کند پست شما ضمن نمایش در صدر تمام پست‌ها، به اکسپلور نیز راه پیدا کند و یا یکی از تاپ هشتگ‌ها باشد. بنابراین در صورتی‌که فالوور‌های قدیمی پیج، از پست‌های شما استقبال نکنند باعث کاهش نرخ تعاملات کاربران می‌شود.

مثلاً اگر در پیجی که قبلاً محتوای مخصوص خانم‌ها را ارائه می‌داده است، یک پست مربوط به محصولات آقایان منتشر شود، قطعاً تعداد لایک، کامنت، ذخیره و یا اشتراک‌گذاری آن به‌طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

چرا پیج اینستاگرام نخریم

4- فیک بودن دنبال کنندگان پیج

دلیل مهم دیگری که به ما می‌گوید چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم این است که احتمال دارد فالوور‌های پیج مورد‌نظر فیک باشند. اگر‌چه در این سالها، سخت‌گیری‌هایی از جانب اینستاگرام برای مقابله با این موضوع اعمال‌شده است اما باز هم پدیده خریدوفروش فالوور و اکانت‌های فیک و غیر‌واقعی همچنان وجود دارد. بنابراین ممکن است پیجی با ده‌ها یا صد‌ها هزار فالوور به‌ عنوان یک اکانت معتبر به شما فروخته شود و شما از فیک بودن کاربران آن بی‌اطلاع باشید. لذا قبل از خرید پیج باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید.به‌طورکلی راهکار دقیق و مشخصی برای شناسایی مخاطبان فیک از واقعی وجود ندارد اما برخی بررسی‌ها به شما برای شناسایی آن‌ها کمک زیادی می‌کند که شامل موارد زیر هستند:

●       معمولاً اکانت‌های فیک فاقد تصویر هستند و اطلاعات درج‌شده در بیوی آن‌ها نامشخص و با آیدی  نامفهوم هستند. ضمن اینکه پست‌های منتشرشده آن‌ها نیز بی‌کیفیت هستند.

●       اگر‌چه راهکار قبل برای پاسخ به این سؤال که چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم کافی است، اما نرخ مشارکت کاربران و میزان لایک‌های هر پست نیز می‌تواند نشان‌دهنده فیک بودن یا نبودن فالوور‌ها باشد.

●       تعداد نظرات یا کامنت‌های درج‌شده برای هر پست نیز دلیل خوبی برای تشخیص پیج‌هایی با فالوور فیک است. هرچند خطر غیر‌واقعی بودن کامنت‌ها نیز کم نیست. معمولاً کامنت‌هایی با مضامین یکنواخت و مشابه مانند “عالی”، “خوب بود” و یا ایموجی و فیک هستند.

 

5- خطر ریزش فالوورها

ریزش فالوور، ریسک دیگری است که خرید پیج‌های آماده به دنبال دارد. زیرا این اتفاق می‌تواند کلیه اهداف و استراتژی‌های شما را در این پلتفرم تحت تأثیر قرار دهد و به هم بریزد. معمولاً ریزش فالوور یا ترک صفحه توسط دنبال کنندگان به دلایل مهمی مانند انتشار محتوای نامربوط با سلایق مخاطبان پیج و یا خرید فالوور رخ می‌دهد. همین مسئله یکی دیگر از خطراتی است که به ما گوشزد می‌کند چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم و از فعالیت در صفحاتی با کاربران بی‌ربط به نوع فعالیت خود اجتناب نماییم.

 

6- حذف شدن پیج توسط اینستاگرام

در نهایت آنچه موجب می‌شود به افرادی که قصد خرید پیج دارند، هشدار جدی بدهیم، حذف یا بسته شدن اکانت اینستاگرام است. این اقدام در راستای مقابله کمپانی اینستاگرام با پیج‌هایی است که محتوای غیر‌اصولی و مغایر با دستورالعمل‌های تعیین‌شده، منتشر می کنند. معمولاً اینستاگرام با بررسی عملکرد حساب‌ها و مشاهده فالوور‌های فیک یا محتوای نامناسب و بی‌کیفیت برخی از آن‌ها، مستقیماً اقدام به حذف اکانت مربوطه می‌کند. امیدواریم متوجه شده باشید که چرا نباید پیج اینستاگرام بخریم ولی برای در امان ماندن از خطر حذف پیج، بهتر است هنگام خرید به موارد فوق‌الذکر، توجه کافی داشته باشید.

5/5 - (2 امتیاز)
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.