معرفی روش‌های اصولی افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام

فهرست مطالب

معرفی روش‌های اصولی افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام

افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام از پارامتر‌های مهم برای سنجش پیج‌هایی است که در این رسانه اجتماعی، فعالیت حرفه‌ای دارند و نشان‌دهنده، کیفیت محتوا و علاقه مخاطبان به ویدیوی آن‌ها است. از این‌رو، اغلب پیج‌ها در تلاش هستند که مخاطبانشان را برای دیدن محتوا‌های ویدیویی خود ترغیب کنند. اگر‌چه برای بالا بردن تعداد ویوی پست‌ها، روش‌های ارگانیک و متنوعی وجود دارد. اما برخی میانبر‌ها نیز به همین منظور در نظر گرفته‌شده‌اند که توسط آن‌ها می‌توان آمار و ارقام پیج خود را تغییر داد. به همین دلیل توصیه می‌شود که از شیوه‌های اصولی و صحیح بهره ببرید. مسلماً این روش‎ها، زمان‌بر و دشوار هستند اما به‌ مرور می‌توان نتایج آنها را با پیشرفت و موفقیت پیج خود مشاهده کرد.

در محتوای پیش رو، راهکار‌هایی را جهت افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام پیشنهاد خواهیم داد که از شما دعوت می‌شود تا انتها همراه ما باشید.

ساخت ویدیو‌های جذاب

اولین و مهم‌ترین عامل دریافت ویوی بالا برای ویدیو اینستاگرام، تولید محتوا‌های جذاب است. در‌واقع با این کار بدون صرف هزینه و به‌صورت کاملاً طبیعی می‌توانید تعداد بازدید ویدئو و پیج را بالا ببرید. زیرا معمولاً در فضای اینستاگرام، افراد پس از مشاهده یک پست جالب و خاص آن را برای اطرافیان خود نیز ارسال و یا در استوری شیر می‌کنند که همین موجب افزایش تعداد ویوی پست یا ویدیو می‌شود.

استفاده از هشتگ مناسب

هشتگ یک فیلتر عالی برای هدایت مخاطبان به محتوا‌های مورد‌نظرشان بوده و در صورت استفاده صحیح و مناسب از این قابلیت، به‌ راحتی می‌توانید محتوای خود را در معرض دید افراد زیادی قرار دهید.

کپشن حرفه‌ای

اگر‌چه محوریت اینستاگرام، انتشار عکس و ویدیو است، اما این به معنای بی‌اهمیتی کپشن پست‌ها نبوده و یکی از عوامل مهم افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام محسوب می‌شود. ارائه یک توضیح در راستای محتوای پست به ارائه اطلاعات بهتر در مورد پست، کمک زیادی می‌کند. 

معرفی روش‌های اصولی افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام
معرفی روش‌های اصولی افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام

زمان انتشار پست

دانستن بهترین زمان برای انتشار ویدیو، به نمایش آن برای افراد بیشتر و درنتیجه دریافت ویوی بالا‌تر کمک شایانی می‌کند. شما می‌توانید از طریق آزمون‌وخطا و یا استفاده از تجربیات افرادی که مدت‌زمان بیشتری در این فضا فعالیت می‌کنند، بهترین زمان را برای انتشار پست خود در نظر بگیرید. زیرا در ساعات به خصوصی از روز، معمولاً افراد بیشتری در اینستاگرام حضور دارند و این مسئله شانس دیده شدن ویدیو‌های شما را بیشتر می‌کند.

محتوای باکیفیت و به‌اندازه

اگر فکر می‌کنید که افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام شما درگرو انتشار تعداد زیادی پست در طول روز است؛ سخت در اشتباهید! زیرا کاربران معمولاً علاقه چندانی به دنبال کردن پیج‌های شلوغ که روزانه تعداد زیادی محتوا منتشر می‌کنند، نشان نمی‌دهند و حتی ممکن است این کار به آنفالوکردن صفحه و از دست دادن مخاطبان شما بیانجامد. بنابراین بهتر است به‌جای انتشار پست‌های زیاد و ضعیف، در هفته یک یا دو ویدئوی باکیفیت تولید کنید تا به این وسیله مخاطبان بیشتری جذب پیج و مطالب شما گردند.

تعامل بیشتر با دنبال کنندگان

بهبود تعامل با دنبال کنندگان از دیگر راهکار‌هایی است که می‌توان از آن برای جذب مخاطب بیشتر و افزایش ویوی پست‌های ویدیویی بهره برد. روابط صمیمانه با افرادی که مطالب شما را پیگیری می‌کنند باعث جلب‌توجه آن‌ها می‌شود. شما می‌توانید از مخاطبان خود بخواهید، نظر یا پیشنهاداتشان را در بخش کامنت با شما در میان بگذارند تا به این‌ شکل، ایمپرشن پیج را ارتقا دهید. این اقدامات علاوه‌بر آنکه در افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام مؤثر هستند، باعث هدایت پست‌های شما به اکسپلور و جذب فالوور‌های بیشتر نیز خواهد شد.

برگزاری مسابقات ویدیویی

همان‌طور که می‌دانید، برگزاری مسابقه یکی از راه‌های جذب مخاطب است و چه‌ بهتر که این مسابقه به‌ صورت یک پست ویدیویی، منتشر شود. به‌طوری‌که در آن، مخاطبان خود را با پرسیدن یک پرسش چالشی، برای دیدن ویدیو و پاسخ دادن به سؤال و دریافت جایزه ترغیب کنید. این کار در‌واقع یک تیر و دو نشان است که به‌ واسطه آن می‌توانید هم بازدید ویدیوی خود را بالا ببرید و هم لایک و کامنت بیشتری دریافت خواهید کرد.

تولید مداوم محتوای ویدیویی

استمرار و تداوم در تولید پست‌های متنوع مانند ویدیو‌های جذاب، باعث بالا بردن تعداد مخاطب می‌شود که درنهایت به افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام و تعداد لایک پست‌ها منتهی می‌شود. این کار موجب خواهد شد که مخاطبان در طول هفته، منتظر پست‌ها و محتوا‌های ویدیویی شما باشند و به این شکل، احتمال آنفالو کردن پیج شما نیز کاهش می‌یابد.

اد استوری پست‌ها

استوری کردن پست‌ها، یک شیوه رایج برای مطلع کردن مخاطبان از انتشار آن‌ها است. زیرا به دلیل ترافیک بالای پست‌های جدید، احتمال دیده نشدن برخی مطالب در میان این حجم از محتوا، زیاد بوده و همین امر می‌تواند عاملی برای کاهش بازدید ویوی پست‌ها باشد. لذا برای اینکه بازدید ویدئو‌های خود را بیشتر کنید می‌توانید آن‌ها را استوری کرده تا افراد بیشتری این پست‌ها را تماشا کنند. 

معرفی روش‌های اصولی افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام
معرفی روش‌های اصولی افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام

تعامل با پیج‌های مرتبط و همکار

یک پیشنهاد دیگر برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام این است که برخی پیج‌ها که با زمینه فعالیت شما ارتباط بیشتری دارند و به‌ نوعی همکار شما محسوب می‌شوند را دنبال کنید و با آن‌ها تعامل داشته باشید. این کار به تبادل اطلاعات و دستیابی به ایده‌های جدید برای تولید محتوای ویدیویی کمک زیادی می‌کند. ضمن آنکه در مدیریت بهتر پیج و رشد بیشتر آن نیز تأثیر زیادی دارد.

شناسایی نقاط ضعف و قوت نیز، مزیت دیگر تعامل با پیج‌های همکار است. در‌واقع شما با مشاهده ویدیو‌های آن‌ها می‌توانید محتوای تولیدی خود را ارزیابی کرده و با تقویت نقاط مثبت و رفع نقاط ضعف، ویدیوی بهتری تولید کنید. 

خرید بازدید ویدیو 

به‌رغم وجود راهکار‌های اصولی و کسب ویوی ارگانیک، برخی افراد ترجیح می‌دهند یک مسیر ساده و البته هزینه‌بر را برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام خود طی کنند که خرید ویو نام دارد. به این صورت که در ازای پرداخت مبالغی مشخص و در زمانی کوتاه، تعداد خاصی بازدید برای ویدیوی خود خریداری می‌کنند. این اقدام اگر‌چه در کوتاه‌مدت جوابگو بوده و باعث می‌شود بازدید محتوای آن‌ها به‌شدت افزایش پیدا کند؛ اما در طولانی‌ مدت مشکلات زیادی را برای صفحه آن‌ها به دنبال خواهد داشت که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره‌ای خواهیم داشت:

  • نرفتن محتوا به اکسپلور

یکی از بخش‌های مهم و رقابتی اینستاگرام، اکسپلور است و معمولاً پیج‌ها و محتوا‌هایی که مورد توجه مخاطبان بیشتری قرار می‌گیرند به این بخش هدایت‌ می‌شوند و طیف وسیعی از کاربران آن‌ها را مشاهده خواهند کرد. این کار علاوه‌بر افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام، باعث افزایش مخاطبان نیز می‌گردد که در صورت خرید بازدید فیک، هیچ‌ یک از این مزایا قابل‌دستیابی نخواهند بود.

  • از دست دادن اعتبار

این تصور که بالا بودن بازدید ویدیو‌ها، به افزایش اعتبار پیج کمک می‌کند، تنها در صورتی درست خواهد بود که دریافت این بازدید‌ها به‌ صورت طبیعی و ارگانیک باشند. زیرا ایمپرشن، یک فاکتور مهم برای بررسی عملکرد مخاطبان و میزان بازخورد‌های یک پیج بوده که با خرید و افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام قابل جبران نیست. بلکه فرآیند‌های دیگری نیز در این رابطه دخیل هستند که بی‌توجهی به آن‌ها باعث کاهش اعتبار پیج می‌شود. 

  • بن شدن توسط اینستاگرام

از مشکلات شایعی که خرید بازدید به دنبال دارد، بن شدن توسط اینستاگرام است. زیرا حساسیت و توجه اینستاگرام به اکانت‌هایی که از فالوور، لایک، کامنت و ویوی فیک استفاده می‌کنند بسیار زیاد است. در‌واقع با این کار نه‌تنها بهره‌ای از خرید ویو اینستاگرام کسب نمی‌کنید، بلکه با از بین رفتن زحماتتان، زیان بیشتری به پیج شما وارد می‌شود.

  • از دست دادن پیج

تشخیص فیک بودن آمار و ارقام یک پیج، کار چندان دشواری نیست و بسیاری از رقبا و همکاران شما در این فضا به‌ راحتی قادر به فهمیدن این موضوع هستند. لذا دیگر تمایلی برای همکاری با شما ندارند و در صورت کاهش سطح تعامل و تبادل با پیج‌های دیگر، سرعت پیشرفت پیج شما نیز کاهش پیدا می‌کند. از همین‌رو، خرید ویو و افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام در مقابل از دست دادن پیج و اعتبار خود، هیچ ارزشی ندارد.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید