روش دریافت درگاه اینترنتی

فهرست مطالب

روش دریافت درگاه اینترنتی

در حال حاضر با رشد کسب و کارهای اینترنتی، صاحبان کسب و کار آنلاین نیاز به درگاه پرداخت بیشتری دارند. اگر سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را تأسیس کرده‌اید یا قصد دارید که کسب و کار آنلاین وب سایت خود را ایجاد کنید، به یک درگاه پرداخت احتیاج خواهید داشت. ساخت درگاه پرداخت برای کاربران نسبت به پرداخت حضوری یا از طریق کارت به کارت، بسیار آسان است. همچنین، داشتن یک درگاه پرداخت آنلاین مناسب و سریع می‌تواند به شما در افزایش نرخ تراکنش‌های موفق کمک کند. درگاه اینترنتی به دو روش مستقیم و واسط ارائه می‌شود که در ادامه هریک را بررسی می‌کنیم.

 

درگاه اینترنتی مستقیم

درگاه پرداخت مستقیم به طور مستقیم به بانک وصل می‌شود و برای کسب و کارهای بزرگ و با گردش مالی بالا مناسب است. برای دریافت این نوع درگاه، باید به بانک مراجعه و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. همچنین، برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم، حتما باید سایت شما نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشد. پس از تکمیل مدارک و روال اداری پیچیده، معمولاً در‌بازه ۲ الی ۳ ماهه درگاه مستقیم بر روی سایت مدنظرتان راه‌اندازی می‌شود. این درگاه پرداخت بدون کارمزد عرضه می‌شود، اما متاسفانه برای نصب راحت درگاه، هیچ پلاگین یا مستنداتی در اختیار شما قرار نمی‌گیرد. به دلیل روال اداری طولانی مدتی که دریافت درگاه پرداخت مستقیم دارد و همچنین عدم پشتیبانی از پلاگین‌ها و ماژول‌های مورد نیاز، استفاده از این نوع درگاه پرداخت بانکی برای کسب و کارهای کوچک پیشنهاد نمی‌شود. از ویژگی‌های درگاه اینترنتی مستقیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن روال اداری زمان‌بر و مجوز‌های پیچیده
 • ملزم به داشتن نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت
 • ارائه درگاه پرداخت اینترنتی رایگان و بدون کارمزد
 • تسویه حساب پایا بعد از ۲۴ ساعت
 • پشتیبانی نکردن از افزونه و ماژول‌های پرداخت مورد نیاز برای سایت
 • نداشتن درگاه پرداخت تلگرام یا اینستاگرام
 • دارا نبودن از پشتیبانی قوی

روش دریافت درگاه اینترنتی

درگاه اینترنتی واسط

درگاه اینترنتی واسط به عنوان پرداخت یارهای رسمی بانک مرکزی، فرآیند پرداخت اینترنتی کسب و کارها را تسهیل کرده‌اند. این درگاه‌های اینترنتی به عنوان یک واسط بین کسب و کارها و بانک مرکزی عمل می‌کند. نحوه ایجاد درگاه پرداخت واسط بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از درگاه‌ پرداخت مستقیم است و نیاز به داشتن نماد اعتماد الکترونیکی ندارد. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین، استفاده از درگاه آنلاین واسط را نسبت به درگاه‌های پرداخت مستقیم ترجیح می‌دهند. فرایند دریافت این نوع درگاه پرداخت بسیار ساده بوده و تنها کافیست فرم ثبت نام مربوط به آن را پر کنید. با انجام احراز هویت و ثبت نام درگاه، شما می‌توانید در کمتر از یک روز کاری درگاه اینترنتی را بر روی سایت خود فعال کنید. درگاه‌های پرداخت واسط قابلیت‌های زیادی را برای شما فراهم می‌کنند و به عنوان کارمزد، مبلغ ناچیزی را از شما می‌گیرند که می‌توانید در پنل کاربری خود تعیین کنید که آیا این مبلغ از شما کسر شود یا از مشتریان دریافت شود.

از ویژگی‌های این درگاه اینترنتی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • نصب آن سریع و راحت است.
 • فعالسازی آن کمتر از یک روز کاری زمان می‌برد.
 • به نماد اعتماد الکترونیکی سایت نیازی ندارد.
 • تسویه حساب آن به‌صورت روزانه است.
 • ماژول و افزونه‌های مختلف برای انواع سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس و غیره را داراست.
 • دارای پشتیبانی حرفه‌ای است.
 • می‌توانید با نام و لوگوی کسب و کار‌تان درگاه اختصاصی دریافت کنید.
 • دارای بیشترین نرخ تراکنش موفق است.

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت درگاه اینترنتی مستقیم

برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم همانطور که گفتیم شرایط و ملزومات بسیاری را باید رعایت کنید که در ادامه بیان می‌کنیم:

 • داشتن پروانه کسب و یا جواز کار مرتبط با فعالیت کسب و کار (مجوز شغلی معتبر حقوقی و حقیقی)
 • داشتن شرکت ثبت شده با اقامتگاه قانونی
 • نیاز به داشتن نماد اعتماد الکترونیکی سایت
 • دارا بودن کد رهگیری ثبت نام مالیاتی
 • داشتن سایت آماده جهت فروش اینترنتی
 • دارا بودن مجوز شغلی مناسب با فعالیت کسب و کار
 • اصل قرارداد مهر و امضا شده
 • ارائه تصویر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران و مسئولین صاحب امضا
 • دارا بودن تصویر روزنامه رسمی و آگهی تاسیس
 • داشتن شناسه ملی
 • دارا بودن گواهی امضا برای امضا کنندگان قرارداد
 • داشتن نماد اعتماد از وزارت صمت
 • داشتن حساب معرفی شده حقوقی

روش دریافت درگاه اینترنتی

مدارک مورد نیاز برای دریافت درگاه اینترنتی واسط

برای دریافت یک درگاه پرداخت اینترنتی واسط، نیاز به هیچ مدارک پیچیده یا مجوزهای گفته شده در قسمت قبل را ندارید. فقط باید به سایت پرداخت یار بروید و پس از ثبت نام در درگاه پرداخت، کارت ملی و شناسنامه خود را اسکن کنید و منتظر تأیید هویت باشید. پس از تأیید هویت، می‌توانید آدرس وب سایت خود را ثبت کرده و درگاه پرداخت خود را فعال کنید. این فرآیند بسیار سریع است و در کمتر از یک روز کاری تکمیل می‌شود. پرداخت یار، یکی از رسمی‌ترین واسط های بانک مرکزی بوده و تمامی سرویس‌های پرداختی مورد نیاز‌تان را در کمتر از ۲۴ ساعت به شما ارائه می‌دهد.

 

دریافت درگاه اینترنتی بدون داشتن سایت

 شرکت‌هایی که درگاه پرداخت واسط را ارائه می‌دهند، برای کسب و کارها و افرادی که نیازی به سایت ندارند تا محصولات و خدمات خود را ارائه دهند، راه‌حلی را در نظر گرفته‌اند. این راه‌حل با نام “لینک پرداخت” شناخته می‌شود و اجازه می‌دهد کسب و کارها و افرادی که به فروش محصولات و خدمات پرداخت می‌پردازند، از خدمات پرداخت آنلاین برخوردار شوند، بدون اینکه نیاز به راه‌اندازی و نگهداری سایت باشد. استفاده از لینک پرداخت، برای افرادی که هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی و نگهداری سایت را ندارند یا به آن اولویت نمی‌دهند، مناسب است. این لینک، به کسب و کارها و افرادی که خدمات و محصولات خود را به فروش می‌رسانند، اجازه می‌دهد تا برای دریافت وجه از مشتریان خود، از خدمات پرداخت آنلاین استفاده کنند. با دریافت درگاه پرداخت به صورت لینک، این افراد می‌توانند به راحتی و با سرعت پرداخت‌های خود را انجام دهند.

 

نحوه دریافت لینک پرداخت بدون داشتن سایت

دریافت لینک پرداخت نیز مراحل مشابه دریافت درگاه اینترنتی واسط را دارد. ابتدا باید در سایت شرکت ارائه دهنده خدمات لینک پرداخت ثبت نام کرده و سپس تصویر کارت ملی و شناسنامه خود را بارگذاری کنید تا احراز هویت شما انجام شود. در مرحله بعد، کسب و کار شما توسط کارشناسان شرکت ارائه دهنده خدمات بررسی می‌شود. در نهایت، به طور خودکار و در عرض کمتر از دو ساعت، لینک پرداخت به شما ارائه می‌شود. به این صورت که شما می‌توانید از طریق حساب کاربری خود در سایت شرکت ارائه دهنده، لینک پرداخت خود را دریافت کنید. با استفاده از این لینک، مشتریان شما می‌توانند به راحتی پرداخت خود را انجام دهند.

 

میزان هزینه و کارمزد لینک پرداخت

 برای دریافت درگاه اینترنتی به‌صورت لینک، نیاز به خرید سرویس و پرداخت هزینه اولیه نیست. با استفاده از لینک پرداخت، هزینه خدمات به صورت کارمزد از تراکنش‌هایی که با استفاده از آن صورت می‌گیرد، کسر خواهد شد. در زمان ثبت درخواست لینک پرداخت، وجهی دریافت نخواهد شد. میزان کارمزد بابت ارائه این سرویس در شرکت‌های پرداخت‌یاری مختلف تفاوت بوده و ممکن است به صورت مبلغ ثابتی در برابر هر تراکنش یا به عنوان درصدی از هر تراکنش محاسبه شود. این کارمزد، به عنوان هزینه ارائه خدمات لینک پرداخت، به شما اعلام خواهد شد. استفاده از لینک پرداخت، برای کسب و کارها و افرادی که به دنبال راهی ساده و مقرون به‌صرفه برای انجام تراکنش‌های پرداخت هستند، مناسب بوده و به‌دلیل عدم نیاز به راه‌اندازی سایت و همچنین کاهش هزینه‌های مرتبط با این کار، لینک پرداخت گزینه‌ی مورد علاقه بسیاری از کسب و کارها و افراد است.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید