ویژگی‌های سیستم open pricer چیست؟

فهرست مطالب

ویژگی‌های سیستم open pricer چیست؟

سیستم open pricer یک راهکار عالی و مناسب برای تعیین قیمت‌ها و میزان سود‌دهی در شبکه لجستیک و ارسال کالا به‌حساب می‌آید. به‌ این‌ ترتیب قیمت‌گذاری و آنالیز هریک از مرسولات از نظر مشخصات و مطابقت آن‌ها با تعهدات به شکل بهتر و دقیق‌تری صورت می‌گیرد. زیرا تجزیه‌وتحلیل معاملات در سیستم لجستیک و تعیین میزان سود آن‌ها، بسته به پارامتر‌های گوناگونی است که ارزیابی تمام آن‌ها مستلزم بهره‌مندی از پتانسیل‌های لازم خواهد بود. مواردی همچون تعداد مرسولات، وزن هریک از آن‌ها، اطلاعات مربوط به مبدأ و مقصد، ناوگان حمل‌ونقل و یا حتی خدمات تحویل کالا ازجمله این عواملی هستند که هریک به‌نوعی نقش بسزایی در برآورد هزینه‌ها دارند و این در حالی است که نظارت بر تمام آن‌ها، بسیار زمان‌بر خواهد بود. به همین دلیل، لزوم به‌کارگیری ابزار یا راهکاری که استفاده از آن موجب تسهیل و تسریع فرآیند ارزیابی قیمت‌ها و سود‌دهی معاملات گردد، اهمیت زیادی دارد. بنابراین در این مقاله تصمیم داریم سیستم open pricer و نقشی که این سرویس در بهینه‌سازی و درآمد لجستیک دارد را موردبررسی قرار دهیم.

معرفی سیستم اوپن پرایسر

اوپن پرایسر (Open pricer) یک نرم‌افزار یا پلتفرم جهت ارائه قیمت و داده‌های موردنیاز سیستم‌های لجستیک است که به‌واسطه آن کلیه قرارداد‌ها و معاملات تجاری در این سیستم، بهینه‌سازی می‌شوند. در‌واقع Open pricer با اتصال به شبکه اطلاعاتی شرکت‌ها، کلیه اطلاعات و جزئیات مربوط به حمل‌ونقل را جمع‌آوری کرده و قیمت معاملات و قرارداد‌ها را تعیین و بهینه می‌سازد. به‌ این‌ ترتیب، علاوه‌بر افزایش درآمد، امکان برآورد و پیش‌بینی هزینه‌ها و سودآوری لجستیک در معاملات آتی نیز وجود خواهد داشت. همچنین با بهره‌گیری از این سرویس می‌توان قدرت و سرعت قیمت‌گذاری در فرآیند‌های مختلف شرکت لجستیک را به بالا‌ترین حد ممکن رساند. به این معنی که شرکت‌ها با استفاده از سیستم Open Pricer در مدیریت قیمت‌ها، عملکرد بهتری خواهند داشت که این مسئله منتهی به رشد و سود‌آوری بیشتری می‌گردد. 

نحوه عملکرد سیستم Open pricer

همان‌طور که در تعریف اوپن پرایسر نیز اشاره شد، این سیستم با به اشتراک گذاشتن داده‌های مفید، این فرصت را برای شرکت‌ها ایجاد می‌کند که قیمت‌گذاری را با سرعت، دقت و سهولت بیشتری انجام دهند و همین امر در موفقیت و رشد کسب‌وکار و دستیابی به اهداف استراتژیک نقش پررنگ و با‌اهمیتی دارد. عملکرد این سیستم در محاسبه مؤثر هزینه‌ها و تصمیم‌گیری بهتر برای قیمت‌گذاری با ارائه خدماتی مبتنی بر فضای ابری صورت می‌پذیرد. از این‌رو کسب‌وکارها نیز در فروش خود، سریع‌تر و کارآمد‌تر عمل می‌کنند که نتیجه آن چیزی جز بهبود شرایط اقتصادی و سود‌آوری بیشتر نخواهد بود. به این معنی که کسب‌وکار‌های مختلف با بهینه‌سازی استراتژی قیمت‌گذاری، توانایی بیشتری در ارائه قیمت‌های دقیق‌تر دارند که این موجب نظارت بهتر بر قرارداد‌ها و کمک به حفظ و افزایش تعداد مشتریان خواهد شد.

ویژگی‌های سیستم open pricer چیست؟
ویژگی‌های سیستم open pricer چیست؟

مزایا و قابلیت‌های سیستم Open pricer

سیستم اوپن پرایسر به دلیل ویژگی‌های ممتاز و قابلیت‌هایی که در ادامه برخواهیم شمرد، همواره موردتوجه و استفاده بسیاری از کسب‌وکار‌ها، به‌ویژه در حوزه لجستیک است. این ویژگی‌ها و مزایا عبارت‌اند از:

1- آنالیز داده‌ها برای تبدیل به سود

تصمیم‌گیری مناسب و صحیح در مورد قیمت، آن‌هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن در بحث مدیریت لجستیک، موضوع بسیار مهمی است که ضرورت استفاده از اوپن پرایسر را بیشتر می‌کند. چراکه این ابزار می‌تواند در بهبود امور لجستیک و ارائه راهکار‌های مطمئن، نقش مؤثری ایفا نماید. Open pricer برای اخذ بهترین تصمیمات به‌ویژه در شرایطی که با حجم عمده‌ای از اطلاعات روبه‌رو هستید، کارایی بی‌نظیری دارد و می‌تواند پشتیبانی‌های لازم را از تجارت و کسب‌وکار‌تان به عمل آورد. 

در‌واقع آنچه موجب پررنگ‌تر شدن نقش سیستم Open pricer در هنگام قیمت‌گذاری می‌شود، سازمان‌دهی داده‌هایی است که از بخش‌های مختلف شرکت لجستیک به واحد‌های مالی ارائه می‌گردند. بنابراین داده‌های ارسالی به‌سرعت تجزیه‌وتحلیل شده و برای قیمت‌گذاری مورداستفاده قرار می‌گیرند. در حقیقت این Open pricer است که اطلاعات را نظم می‌بخشد و با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی، روند تعیین قیمت معاملات را سرعت بخشیده و ساده می‌کند.

2- بهبود عملکرد واحد فروش

یقیناً بهتر می‌دانید که واحد‌های فروش و افرادی که در بخش‌های مالی و قیمت‌گذاری فعالیت می‌کنند، نقش مهمی در ارائه با‌کیفیت خدمات به مشتریان و حفظ روابط با آن‌ها دارند. با این حساب می‌توان یکی دیگر از مزایای اوپن پرایسر در لجستیک را کمک به بخش مالی و کارشناسان فروش دانست. چرا‌که این سرویس قابلیت ارائه راهکار‌ها و پیشنهاد‌های لازم به کارشناسان، جهت مذاکره با مشتریان و افزایش فروش را نیز دارد. واحد مالی هم با استفاده از دستورالعمل‌های پیشنهادی، توانایی بیشتری در شناخت فرصت‌ها، تهدید‌ها و تصمیم‌گیری بهتر، خواهد داشت. از طرفی با کمک سیستم Open Pricer قدرت کارشناسان برای ریسک کردن و ایجاد روابطی مطمئن و طولانی با مشتریان نیز بیشتر می‌گردد. بنابراین کیفیت عملکرد واحد فروش و قیمت‌گذاری نیز تحت تأثیر استفاده از اوپن پرایسر بهبود می‌یابد.

3- توسعه تجارت الکترونیک

با توجه به اینکه در Open pricer از هوش مصنوعی برای تجزیه‌وتحلیل داده‌ها استفاده می‌شود، قیمت‌گذاری را در سریع‌ترین زمان ممکن و به‌صورت آنلاین، به واحد فروش و مالی ارسال می‌کند. فرآیند قیمت‌گذاری در این سیستم به‌گونه‌ای است که فاکتور‌های مختلفی مانند نوع معاملات، وضعیت بازار و یا برخی هزینه‌های خاص برای ارائه بهترین قیمت‌ها در نظر گرفته می‌شوند. به همین دلیل، بسته به میزان تأثیرگذاری هریک از این عوامل، مدل و نوع قیمت‌گذاری، متفاوت خواهد بود. نکته جالب‌توجه، دسترسی مشتریان به گزارش‌های مختلف است و اینکه آن‌ها قادر به مشاهده قیمت قرارداد‌های بسته‌شده هستند. علاوه‌بر آن توسط سیستم Open Pricer مشتریان امکان دریافت پیشنهادات ویژه از طریق پورتال آنلاین خود را نیز خواهند داشت.

ویژگی‌های سیستم open pricer چیست؟
ویژگی‌های سیستم open pricer چیست؟

4- افزایش درآمد و سود خالص

مزیت بعدی سیستم اوپن پرایسر به روش قیمت‌گذاری در لجستیک مربوط می‌شود، چرا‌که این فرآیند به شکل قابل‌توجهی در افزایش سود شرکت، مؤثر است. به‌ طوری‌ که نتایج برخی پژوهش‌ها نشان‌دهنده رشد 4 درصدی سود خالص در شرکت‌هایی است که از این سیستم در مدیریت مالی خود بهره برده‌اند. بنابراین Open pricer برای شرکت‌ها و فعالیت‌هایی که به‌طور بلندمدت با مشتریان خود در ارتباط هستند، کاربردی و مؤثر خواهد بود. لازم به اشاره است که این مزیت به همراه سایر مواردی که پیش‌تر مورداشاره قرار گرفتند، تنها در صورت استفاده درست از اوپن پرایسر، دست‌یافتنی خواهند بود. در غیر این صورت نه‌تنها تأثیر مثبتی بر افزایش سود خالص شرکت‌ها ندارد بلکه می‌تواند اثرات مخربی نیز به‌جا بگذارد.

نقش اوپن پرایسر در سود‌دهی بیشتر

در این بخش از مقاله و پس از بیان مزایا و قابلیت‌های سیستم Open pricer به بررسی نقش این ابزار کاربردی برای سود‌آوری بیشتر در لجستیک، خواهیم پرداخت:

  • انتخاب معاملات سودآور

دقت در انجام فرآیند‌های مالی و به‌ویژه قیمت‌گذاری توسط اوپن پرایسر، تأثیر قابل‌توجهی برای رسیدن به سود بیشتر در لجستیک دارد. چرا‌که به این واسطه می‌توانید معاملاتی که سود‌دهی بالا‌تری دارند را برگزینید و قرارداد‌هایی با سود پایین را کنار بگذارید. از طرفی با کمک این سیستم در وقت و انرژی واحد‌های مالی و فروش نیز صرفه‌جویی می‌شود و این امکان وجود دارد که از توانایی‌های کارشناسان این بخش استفاده بهتری برد. این در حالی است که با کمک و بهره‌گیری از قابلیت‌های Open Pricer، بررسی میزان تقاضای مشتریان بر اساس تراکنش‌های پیشین آن‌ها نیز امکان‌پذیر بوده و در ادامه با مقایسه آن‌ها می‌توان تنها مشتریانی که نرخ سود‌دهی معاملات آن‌ها بالا‌تر است را پذیرفت. چرا‌که پس از بررسی قیمت‌ها و در نظر گرفتن هزینه خدمات مختلف، گزینش معاملاتی با سود بیشتر اقدام منطقی‌تری به نظر می‌رسد.

  • جلوگیری از کاهش نقدینگی

پایبندی بر تعهدات و نظارت بر اجرای مفاد قرارداد مابین شرکت و مشتریان از اقدامات مهم برای جلوگیری از کاهش نقدینگی است. در لجستیک با کمک سیستم Open Pricer بررسی کامل قرارداد‌ها به‌راحتی ممکن بوده و در صورت مشاهده عدم پایبندی مشتریان به تعهدات خود می‌توان به آن‌ها تذکر داد. به‌این‌ترتیب می‌توانید هر چند یکبار، مشتریان خود را دوباره رتبه‌بندی کرده و ارتباط خود با آن دسته از افرادی که عملکرد مناسبی در اجرای تعهداتشان ندارند را محدود کنید.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید