نحوه ارسال بسته پستی به شهرستان

فهرست مطالب

نحوه ارسال بسته پستی به شهرستان

 امروزه اکثر افراد در مناطق مختلف کشور ایران، به صورت اینترنتی و غیرحضوری از سایت‌های اینترنتی و آنلاین شاپ‌ها خرید می‌کنند که در چند سال اخیر این امر به علت بیماری‌های خطرناک مانند کرونا، آلودگی هوا، ترافیک به خصوص در شهرهای شلوغ، عدم دسترسی به برخی از محصولات در شهرستان‌ها و… افزایش چشمگیری داشته است. لازم است بدانید که افراد ساکن در شهرستان‌ها تمایل بیشتری به خرید اینترنتی نشان داده‌اند و از این رو قصد داریم در این مطلب شما را با نحوه ارسال بسته پستی به شهرستان‌ها آشنا کنیم.

 

نحوه ارسال بسته پستی به شهرستان

در ابتدا لازم است بدانید که روش فرستادن سریع مرسولات پستی و کالاهای مختلف به هر شهرستان قوانین و قواعد مخصوصی دارد که باید با آن‌ها به صورت کامل آشنا شوید. فرستادن محموله‌های پستی به واسطه اداره پست و حتی بعضی از کالاها نیز از طریق شرکت‌های خصوصی و دولتی پستی صورت می‌گیرد.

امروزه تعداد زیادی از فروشگاه‌های معروف و معتبر ایرانی تصمیم به عرضه اینترنتی محصولات خویش از طریق سایت و شبکه‌های مجازی کرده‌اند و از مهمترین مزیت‌های این فروشگاه ها، محدود نبودن به یک محدوده مکانی خاص است. از مهمترین قابلیت‌هایی که این فروشگاه‌های اینترنتی برای متقاضیان خود در سراسر کشور فراهم کرده اند، این است که مشتریان می‌توانند از تمامی نقاط کشور با کیلومترها فاصله یک خرید سریع، آسان و مطمئن را تجربه کنند.

تمامی این فروشگاه‌های اینترنتی جهت فرستادن بسته‌ها به مشتریان خود در شهرستان ها، نیازمند انواع خدمات شرکت‌های پستی خصوصی و دولتی هستند. از اصلی‌ترین خدمات ارزنده شرکت‌های پستی برخورداری از یک بسته‌بندی عالی و مناسب، مراقبت از محموله پستی، ارسال و تحویل سالم و بدون مشکل به مشتریان خود در سراسر کشور است.

از دیگر نکات مهمی که باید در رابطه با ارسال بسته پستی به شهرستان‌ها بدانید این است که، ارسال و منتقل کردن مرسولات پستی در کمترین زمان ممکن با در نظر گرفتن موقعیت شهرستان مورد نظر از راه پست هوایی نیز قابل انجام است که خصوصیت مهم این شیوه پستی، به حداقل رساندن مدت زمان حمل و نقل بسته است. علاوه بر این این روش جهت فرستادن مرسولات پستی در مسیرهای طولانی کاربرد فراوانی دارد. لازم است بدانید که بهره مندی از دستگاه‌های پستی هوایی در مقایسه با سایر شیوه‌های ارسال بسته‌های پستی مانند زمینی، گران قیمت‌تر و البته ایمن و مطمئن‌تر است.

هزینه نهایی فرستادن مرسولات به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به وزن، اندازه و مقدار محصولاتی که قصد ارسال آن را دارید، بستگی دارد و با در نظر گرفتم موارد ذکر شده قیمت نهایی حساب می‌شود. توجه داشته باشید که اگر تعداد مرسوله‌های شما زیاد باشد، ارسال آن‌ها از طریق شرکت‌های اتوبار و باربری صورت می‌گیرد و همچنین فرستادن انواع کالاهای شخصی در تعداد و ابعاد کم توسط اداره پست انجام می‌شود که بسیار بهتر و قابل اطمینان است.

به منظور فرستادن بسته به شهرستان یا یکی از شهرهای خارج از شهر خود و همچنین فرستادن کالا درون شهری جهت حفظ سلامت و کیفیت مرسوله‌ها در زمان ارسال و بین راه، روش‌هایی وجود دارد که تنها با در نظر گرفتن و رعایت این قواعد، کالاهای فرستاده شده بدون مشکل و کاملا سالم به مقصد خواهند رسید و امکان عیب دار شدن بسته‌ها به کمترین حد خود می‌رسد.

نحوه ارسال بسته پستی به شهرستان

مهمترین اصول و اساس در بسته‌بندی محصولات چیست؟

بسته‌بندی انواع محمولات که با عنوان پکیجینگ نیز شناخته شده، اغلب در گروه‌های عملیاتی بسیار حساس در قسمت لجستیک و باربری واقع می‌شوند. دانش لجستیک بسیار گسترده بوده که از مهمترین زیر مجموعه‌های آن می‌توان به مدیریت مراحل گردآوری، بسته‌بندی و منتقل کردن منابع یا کالا از نقطه مبدا به مقصد داخل یک مجموعه خاص است.

توجه داشته باشید که روش بسته‌بندی و متریال استفاده شده جهت بسته‌بندی با توجه به جنس محصول مورد نظر که داخل آن گذاشته می‌شود، متغیر است. در حمل و نقل بارها به شهرستان‌های برون شهری از آنجایی که محموله‌ها مسیر بیشتری را در زمان جابجا شدن طی می‌کنند، نوع و روش بسته‌بندی نیز باید با دقت و ظرافت بیشتری انجام شود.

از جمله نکات مهمی که در زمان بسته‌بندی در یک شرکت باربری می‌بایست مورد توجه و بررسی قرار بگیرد، این نکته است که داخل کارتن و یا هر محفظه‌ای که جهت قرار دادن محصول مورد نظر انتخاب می‌شود، نباید فضای خالی زیادی پس از قرار دادن کالا وجود داشته باشید؛ چرا که وجود فضای خالی در بسته‌بندی درون جعبه در زمان جابجا شدن بسته پستی، سبب حرکت و تکان خوردن وسایل داخل آن می‌شود و از این رو امکان اینکه به محصول داخل بسته‌بندی صدمه کم یا زیاد وارد شود، افزایش می‌یابد. علاوه بر این، فضای خالی باقی مانده امکان دارد در زمان ارسال به دلایل متعدد از جمله وارد شدن ضربه، از بین برود و در نهایت منجر به آسیب دیدن و معیوب شدن کالای داخل بسته‌بندی گردد.

در شرکت باربری و فرستادن بسته به شهرستان‌ها به علت آنکه به مدت زمان زیادی جهت جابجا کردن نیاز است، این احتمال هست که مرسولات پستی در برابر رطوبت قرار بگیرند. از این رو به منظور جلوگیری از انواع صدمه‌ها به علت رطوبت، حتما از بسته‌بندی‌های مخصوص ضد آب استفاده نمایید. البته با در نظر گرفتن جنس کالا به راحتی می‌توان از انواع پلاستیک‌های حباب دار مخصوص، کارتن‌های ضخیم و مقوایی شکل و حتی وکیوم جهت مراقبت در برابر رطوبت استفاده نمود.

به صورت کلی باید گفت که نوع و روش بسته‌بندی می‌بایست به شکلی انجام شود که در زمان جابجا کردن و حمل و نقل در مقابل انواع فشار، رطوبت و ضربه‌ها از مرسوله مراقبت شود و همچنین منتقل کردن آن در زمان بارگیری و خالی کردن خودرو حمل بسیار سریع و آسان صورت گیرد.نحوه ارسال بسته پستی به شهرستان

انواع محموله‌های پستی در فرستادن بسته به شهرستان

امروزه بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولی پستی، کالاهای مختلفی را به شهرستان منتقل می‌کنند و به منظور تحویل سالم این کالاها به مشتریان از باتجربه‌ترین و ماهرترین نیروهای خود در بسته‌بندی استفاده می‌نمایند. به صورت کلی می‌توان گفت که یک بسته‌بندی ایده آل، عالی و خوب نخستین موردی است که مشتریان به آن توجه کرده و اهمیت زیادی به آن می‌دهند.

انواع کالاها مانند مواد خوراکی، انواع وسایل بهداشتی و آرایشی را می‌توان از جمله بیشترین محموله‌های پستی در فرستادن بسته به شهرستان‌ها دانست. از آنجایی که این محصولات بسیار حساس هستند، بسته‌بندی آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید با حداکثر دقت ممکن انجام شوند.

مهمترین و نخستین مقیاس در زمان بسته‌بندی این کالاهای حساس، استفاده از انواع کارتن‌های ضخیم، یونولیت‌های مخصوص یا پلاستیک‌های ضخیم و حباب دارد و مقوا است. از آنجایی که مواد خوراکی بسیار سریع فاسد می‌شوند، می‌بایست از ماشین‌های دارای یخچال جهت جابجایی به شهرستان‌ها استفاده نمود. از سوی دیگر هنگام حمل و نقل انواع مواد خوراکی و غذاهای گرم داخل شهری؛ به علت آنکه غذا می‌بایست کاملا گرم به مشتری تحویل داده شود، رستوران‌ها و فست فودی‌ها از انواع جعبه‌های ویژه که گرمای غذا را حفظ می‌کنند مانند ترموباکس جهت تحویل غذای گرم به مشتری استفاده می‌نمایند.

همچنین در شرکت باربری و فرستادن بسته‌های مختلف به شهرستان‌ها به منظور انتقال محصولات بهداشتی و آرایشی کاملا سالم. توجه بسیار زیادی به این قبیل بسته‌های پستی نسبت به سایر بسته‌ها می‌شود. از آنجایی که کالاهای بهداشتی و آرایشی در برابر ضربه و دما بسیار حساس هستند و احتمال دارد که سریع خراب و فاسد شوند، بهتر است جهت بسته‌بندی کردن این قبیل از محصولات از بسته‌بندی‌های مخصوص ضد ضربه عایق در مقابل گرما استفاده شود. از جمله بسته‌بندی‌های عالی برای محصولات آرایشی و بهداشتی کول باکس‌ها بهترین گزینه هستند.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید