آشنایی با بهترین شرکت‌های پستی جهان؟

فهرست مطالب

آشنایی با بهترین شرکت‌های پستی جهان؟

بهترین شرکت‌های پستی جهان به لحاظ داشتن ویژگی‌هایی، شناخته‌شده هستند که آن‌ها را از دیگر کمپانی‌های ارائه‌دهنده چنین خدماتی، متمایز می‌سازد. مواردی همچون سرعت در ارسال محموله‌های پستی، ارائه خدمات پشتیبانی مطلوب، قیمت‌های مناسب، برخورداری از اعتبار و انعطاف لازم به همراه موارد بسیار دیگر، موجب گردیده است که این شرکت‌ها در دنیا بیشتر دیده شوند. به همین دلیل اکثر افراد و سازمان‌ها، ترجیح می‌دهند در انتخاب خود دقت بیشتری به خرج داده و شرکت‌هایی را برای حمل‌ مرسولات خود برگزینند که اطمینان بیشتری به خدمات آن‌ها دارند. به‌ این‌ ترتیب، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل تأخیر در تحویل، دستبرد و یا صدمه دیدن بسته‌های پستی به حداقل خواهد رسید. در‌واقع می‌توان گفت که موفقیت شرکت‌های مطرحی که در حوزه پست و لجستیک فعالیت می‌کنند، اتفاقی نبوده و پشت تمام فعالیت‌های آن‌ها، کوله باری از دانش، سرمایه، تجربه و مدیریت پنهان است. آن‌ها برای کسب این جایگاه و اعتبار، سختی‌ها و چالش‌های فراوانی را پشت سر گذاشته‌اند تا بتوانند در بلندترین نقطه از بازار‌های جهانی قرار بگیرند. با این مقدمه، در ادامه به معرفی بهترین شرکت‌های پستی جهان خواهیم پرداخت.

علت موفقیت شرکت‌های پستی معتبر دنیا

به‌طور حتم شرکت‌های پستی شناخته‌شده‌ای که در دنیا حرفی برای گفتن دارند؛ به شکل امروزی خود، سازمان عریض و طویلی نبودند و همانند تمام شرکت‌های نوپا در ابتدای شروع فعالیتشان، در نقطه شروع ایستاده بودند اما اهداف بزرگ و استراتژی‌های بلندمدتی را در سر می‌پروراندند. در‌واقع آن‌ها برای دستیابی به جایگاه کنونی، پشتکار و برداشتن گام‌های بزرگ را در رأس اهداف خود قرار دادند و با ارائه خدمات سریع و هزینه‌های مناسب موفق به جلب اعتماد مشتریان خود در دنیا شدند. به‌عنوان‌مثال آن‌ها با شناسایی بازار هدف و نیاز مشتریان و همچنین فراهم ساختن امکانات ضروی، تلاش کردند تا خلأهای موجود در این عرصه را پوشش دهند.

علاوه‌بر آن، یکی از رموز موفقیت بهترین شرکت‌های پست در جهان را می‌توان بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و به‌روز شدن آن‌ها دانست. حرکت در مسیر تکنولوژی و دانشی که روزبه‌روز و با سرعت ‌بالا در حال پیشرفت است، موجب جلو افتادن آن‌ها از رقبای خود شد. این موضوع به‌ویژه برای شرکت‌های پستی و ارتباط نزدیکی که با حمل‌ونقل و زیرساخت‌های ارتباطی دارند، اهمیت بسزایی دارد. در کنار تمام عواملی که برشمردیم، همکاری و تعامل با سایر شرکت‌های بین‌المللی نیز دیگر عامل موفقیت شرکت‌های معتبر پستی در جهان است. چرا‌که امروزه، حفظ ارتباطات و گشودن در‌های تعامل با سایر کمپانی‌ها، تأثیر شایان توجهی در موفقیت شرکت‌های پستی دارد.

آشنایی با بهترین شرکت‌های پستی جهان؟
آشنایی با بهترین شرکت‌های پستی جهان؟

معرفی بهترین شرکت‌های پستی در جهان

در ادامه این بخش چند نام مشهور و معتبر را در عرصه پست و حمل‌ونقل معرفی می‌نماییم و پیشینه و عملکرد آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد:

شرکت پستی دی اچ ال (DHL)

معرفی شرکت‌های پستی شناخته‌شده در دنیا را از شرکت دی اچ ال آغاز می‌کنیم که امروزه کمتر کسی را می‌توان یافت که این نام و آوازه‌ی عملکرد آن به گوشش نرسیده باشد. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، شرکت DHLهمانند تمام شرکت‌هایی که در ابتدا ناشناخته بودند؛ تنها یک شرکت کوچک با طرح هوشمندانه بود که شخصی به نام فون تاکسیز آن را ارائه و به‌صورت کاملاً محدود در آلمان، فعالیت خود را شروع کرد. اما باگذشت زمان، درک مردم از خدمات این شرکت و مزایایی که برای آن‌ها به دنبال داشت، بیشتر شد و به‌مرور افراد زیادی از این ایده استقبال کردند. تا آنجا که در سال 1969، شرکت بین‌المللی  DHLباهدف ارائه خدمات پستی در دسترس تمام دنیا قرار گرفت و امروزه ازجمله بهترین شرکت‌های پستی در جهان به شمار می‌رود. به‌طوری‌که تاکنون موفق به اخذ جوایز بسیاری در این زمینه شده‌اند و سهام آن به‌طور مداوم در حال رشد است.

البته نمی‌توان این موضوع را در پیشرفت کمپانی دی اچ ال نادیده گرفت که کشور آلمان در حوزه حمل‌ونقل مرسولات پستی دارای تجربه طولانی و سابقه دیرینه‌ای است. در‌واقع استفاده از تجربه شرکت‌های پستی مختلف در آلمان، راه را برای فعالیت دی اچ ال، هموار‌تر ساخت. هرچند در ادامه، استفاده از فناوری‌های مختلف نیز موجب گردید که گستره فعالیت این شرکت به قاره‌های مختلف برسد. تا جایی که اکنون بیش از 180 کشور با این شرکت همکاری دارند و روزانه چیزی حدود 60 میلیون جابه‌جایی مرسولات در این شرکت مدیریت می‌شود که این رقم در نوع خود شگفت‌انگیز است. 

شرکت پستی فدکس (FedEx)

فدکس یکی دیگر از بهترین شرکت‌های پست در جهان شناخته می‌شود که آغاز به کار آن در سال 1971 میلادی بوده و از همین رو یکی از قدیمی‌ترین کمپانی‌هایی است که در حوزه پست فعالیت می‌کند. فدکس نیز همانند اچ دی ال، در ابتدا به‌صورت کاملاً محدود، خدماتی را به مردم ارائه می‌نمود. اما کیفیت و نوع عملکرد این شرکت نیز موجب گردید که خیلی زود جای خود را در میان نام‌های بزرگ و معتبر عرصه پست و لجستیک باز کند. البته در کنار کیفیت مطلوب خدمات، بکر بودن ایده‌های ارائه‌شده توسط این شرکت نیز عامل دیگری است که در موفقیت و محبوبیت فدکس نقش دارد. 

مثلاً ایده ارسال کالا در شب و یا امکان ره‌گیری محموله‌ها ازجمله ایده‌های خلاقانه و بی‌نظیری بودند که موجب گردید ضمن افتادن نام این شرکت سر زبان‌ها، اعتبار زیادی در میان مردم کسب کند. نکته حائز توجه در این‌باره، تعداد نیروی انسانی مشغول به کار در این شرکت است که بالغ‌بر 220 هزار نفر بوده و جالب‌تر اینکه، تلاش تمام این افراد بر بهبود عملکرد و حفظ جایگاه فدکس به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های پستی در جهان است.

آشنایی با بهترین شرکت‌های پستی جهان؟
آشنایی با بهترین شرکت‌های پستی جهان؟

شرکت پستی یو پی اس (UPS)

یکی دیگر از شرکت‌هایی که به‌واسطه خدمات فوق‌العاده‌ای که ارائه می‌دهد و کیفیت بالای آن‌ها، شناخته‌شده و معروف بوده، شرکت یو پی اس است. نام این شرکت برگرفته از عبارت United Parcel Service است و مؤسس آن جوانی نوزده‌ساله به نام جیمز کاسی بود که شروع فعالیت آن به سال 1907 در آمریکا برمی‌گردد. در این برهه زمانی، مردم آشنایی چندانی در مورد شرکت‌های پست نداشتند و این ایده در نوع خود بسیار جالب و تازه به نظر می‌رسید. در‌واقع به همان اندازه که ایده خاص و منحصربه‌فرد جیمز کاسی موجب شهرت UPS گردید، تجربیات او در این عرصه نیز عاملی بود که نام این شرکت در زمره بهترین شرکت‌های پست در جهان قرار داد.

به‌ طور کلی رویه این شرکت با تأکید و توجه بر مدیریت و مالکیت همه پرسنل شکل گرفت. در‌واقع این بدان معنا است که کلیه کارمندان و افرادی که در این شرکت فعالیت دارند، در کنار وظیفه اصلی خود به‌عنوان سهام‌دار و مالک نیز شناخته می‌شوند. نوع عملکرد این شرکت با کارکنان و مشتریان خود از همان زمان به‌گونه‌ای بود که بر طبق آمار، درصد مقبولیت UPS نزد مردم بسیار بالا بوده و میزان رضایت از خدمات این شرکت در سطح بالایی قرار دارد که این به دلیل ارسال سریع مرسولات و رفتار خوب و مناسب پرسنل بوده است.

مشکلات شرکت‌های پست در دنیا

به‌طور حتم تمام آنچه به‌عنوان خدمات بهترین شرکت‌های پست در جهان دریافت می‌شود از ابتدا به این صورت نبوده و به‌مرور، مؤسسین و تیم اجرایی چنین شرکت‌هایی با کسب تجربه و شناخت نیاز‌های مشتریان، خدمات خود را به شکل بهینه‌تری ارائه نمودند. یقیناً در این راستا مشکلات و چالش‌هایی نیز وجود داشته که بارها گریبان مدیران این شرکت‌ها را گرفته است. بنابراین آن‌ها پس از مواجهه با این مشکلات در پی راهکار‌های غلبه نیز بوده‌اند که همین امر موجب پیش افتادن آن‌ها از سایر شرکت‌های پست شده است.

مشکل مدیریت و اینکه در طول دوره‌های مختلف، افراد مختلفی در این جایگاه قرار داشتند که فاقد توانایی‌های لازم جهت اداره امور بودند و یا نبود تکنولوژی موثر در برهه‌ای از زمان، همگی موجب گردید که بهترین شرکت‌های پست در جهان مسیر دشواری را برای رسیدن به این جایگاه طی کنند. 

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.