ارسال با تیپاکس چند روزه است؟

فهرست مطالب

ارسال با تیپاکس چند روزه

شرکت تیپاکس یکی از بزرگترین شرکت‌های حمل و نقل بسته در ایران است. این شرکت خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد، از جمله حمل و نقل مستقیم و سریع بار، حمل و نقل کالاهای حجیم و سنگین، ارسال بسته تا حداکثر وزن ۳۰ کیلوگرم، ارسال بسته با هزینه پرداخت در مقصد، ارسال بسته به صورت دورکاری (COD)، ارسال بسته با بیمه و غیره. زمان تحویل پستی با تیپاکس به مقصد وابسته است. این زمان برای هر شهر یا منطقه، ممکن است متفاوت باشد. علاوه‌بر این، نوع خدمات ارسالی و شرایط جغرافیایی نیز می‌تواند روی زمان تحویل تأثیر بگذارد. برای مثال، ارسال تیپاکس به شهرهای دورتر در مقایسه با شهرهای نزدیک‌تر به مبدا، زمان بیشتری برای تحویل نیاز دارد. به طور کلی، زمان تحویل بسته با تیپاکس در حدود ۲ تا ۶ روز کاری است.

 

سرویس حمل و نقل تی بار شرکت تیپاکس

یکی دیگر از سرویس‌های حمل و نقل شرکت تیپاکس، سرویس حمل‌ونقل کالاهای حجیم و سنگین یا همان تی بار است نحوه ارائه این سرویس به صورت پلاک به پلاک بوده و از این‌رو مناسب مشتریانی است که کالا‌های آنها دارای وزن بیشتر از 50 کیلوگرم (جرمی یا حجمی) است. می‌توانید طبق برنامه زمانی حرکت ناوگان حمل‌ونقل تیپاکس، ارسال‌های خود را از طریق سرویس حمل و نقل تی بار به مقصد مورد نظر بفرستید.

در ادامه محدوده وزن، حجم و تعداد هر بسته از مرسولات را بررسی می‌کنیم.

 • کم‌ترین وزن در سرویس: 50 کیلوگرم (حجمی یا جرمی، هر کدام بیشتر باشد)
 • بیش‌ترین وزن در سرویس: 300 کیلوگرم (حجمی یا جرمی، هر کدام بیشتر باشد)
 • بزرگ‌ترین ابعاد در سرویس: 200*220*150 (طول*عرض*ارتفاع)
 • تحویل و توزیع بارهای بین 50 تا 100 کیلوگرم، از پلاک مشتری انجام می‌شود.
 • تحویل و توزیع بارهای بین 101 تا 300 کیلوگرم، از هاب یا دفتر منطقه‌ای انجام می‌شود.

ارسال با تیپاکس چند روزه

مزایای سرویس تی بار شرکت تیپاکس

 • جبران خسارت: یکی از مزیت‌های مهم سرویس تی بار شرکت تیپاکس جبران خسارت طبق ارزش اظهار شده در قرارداد است، از این‌رو با خیالی آسوده می‌توانید مرسولات خود را با این سرویس ارسال کنید
 • رهگیری آنلاین: امکان رهگیری آنلاین از دیگر مزایای سرویس تی بار است که باعث می‌شود شما بتوانید از وضعیت بسته خود به صورت آنلاین در هر زمان و مکانی با خبر شوید.
 • صرفه‌جویی در زمان: با استفاده از سرویس تی بار برای ارسال مرسولات خود، در وقت و زمان صرفه‌جویی می‌کنید و دیگر نیازی به حضور در محل بارگیری، تحویل سفارش و غیره ندارید.
 • صرفه جویی در هزینه ارسال: به کمک این سرویس نه تنها در زمان بلکه در هزینه‌های ارسال نیز صرفه‌جویی می‌کنید.
 • امکان بارگیری در مبدا: با استفاده از این سرویس این امکان برای شما فراهم می‌شود تا در هر مکانی که مورد نظرتان است و یا خودتان حضور دارید، مرسوله به پیک تحویل داده شود و دیگر نیازی به مراجعه شما به شعب بارگیری و ارسالات سفارشات نیست.
 • امکان تخلیه در مقصد: سرویس تی بار مرسولات شما را در مقصدی که انتخاب کرده‌اید تحویل می‌دهد.
 • پشتیبانی تلفنی: از طریق پشتیبانی تلفنی در هر ساعتی می‌توانید از وضعیت بسته خود اطلاع پیدا کرده و یا مشکلات و سوالات خود را بیان کنید‌.
 • ارسال روزانه در مسیرهای معین: با استفاده از سرویس تی بار تیپاکس اطمینان پیدا می‌کنید که مرسولات‌تان در طول روز و از طریق مسیر‌های مشخص شده ارسال می‌شوند.
 • ارسال کالاهای حجیم و سنگین: با این سرویس می‌توانید کالا‌های حجیم و سنگین خود را از درب منزل و یا مبدا ای که موردنظرتان است تحویل دهید و در مقصد تعیین شده آن را تحویل بگیرید.
 • بیمه شدن مرسوله: با توجه به اینکه برخی از افراد کالاهای گران قیمت و حساس را جهت ارسال به نقاط متفاوت در اختیار تیباکس قرار می‌دهند این شرکت کالا را تضمین نموده و آن را بیمه می‌کند تا مشتری بتواند با آرامش خاطر کالا را به شرکت تیباکس بسپارد.
 • ارسال به مناطق دور افتاده: امروزه بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل ارتباطی، رساندن بسته به مناطق محروم و دور افتاده را انجام نمی‌دهند؛ اما شرکت تیباکس بدون هیچ گونه چشم داشت این امکان را میسر ساخته و محصولات را به دور‌ترین نقاط و می‌رسانند؛ لازم به ذکر است قبل از تحویل محصول خود به تیباکس حتما از صحت ارسال به منطقه ای که قصد ارسال دارید مطمئن شوید.
 • خدمات‌دهی به شرکت‌ها و کارخانجات: معمولا اکثر کارخانجات و شرکت‌های وسیع در ارسال محصولات خود نیاز به باربری دارند که آن را سریع و بدون اتلاف وقت به مقصد برساند شرکت تیباکس خدمات‌دهی به این اماکن را فراهم ساخته و کار را برای تجار و مدیران این مراکز آسوده نموده است.

 

معایب شرکت تیپاکس

در ابتدا باید گفت که شرکت تیپاکس در مقابل تمامی مزایا، معایب انگشت شماری نیز دارد که مشتری‌ها در صدد دانستن آن هستند؛ البته این معایب تنها شرایط این شرکت بوده و نمی‌توانند در دسته معایب قرار بگیرند.

مورد اول این است که تیپاکس کالا‌هایی با وزن یک کیلوگرم یا کمتر را ارسال می‌نماید اما با توجه به هزینه‌ای که مشتری باید پرداخت کن صرفه اقتصادی برای مشتری نخواهد داشت؛ البته اگر پرداخت مبلغ برای شما مسأله مهمی نیست پیشنهاد می‌شود حتی بسته‌هایی با وزن کم را نیز به تیپاکس بسپارید.

نکته بعدی این است که این شرکت، کاملاً خصوصی بوده و با سایر دفاتر خدمات حمل و نقل هیچگونه ارتباطی ندارد؛ هرچند این مبحث در دسته شرایط قرار می‌گیرد و جزء معایب لحاظ نمی‌گردد اما مشتری‌ها آن را عیب در نظر می‌گیرند.

 

روش‌های پیگیری مرسوله تیپاکس

زمانی که مرسوله خود را از طریق تیپاکس ارسال می‌کنید قبضی با عنوان قبض تیپاکس به ما داده می‌شود این قبض شامل اطلاعاتی از قبیل نام فرستنده، نام گیرنده و تغییرات وضعیت است؛ با مطالعه دقیق‌تر قبض یک شماره قرمز رنگ توجه شما را جلب می‌کند.

شماره قرمز رنگی که درون قبض تیپاکس وجود دارد در واقع کد پیگیری مرسوله است به‌طوری‌که با استفاده از شماره تماس‌های مربوط به شرکت تیپاکس، پیگیری توسط اپراتور‌های پاسخگو انجام می‌گیرد.

علاوه‌بر مورد مذکور می‌توان با مراجعه به سامانه مربوطه، رهگیری مرسوله پستی را انجام داد بدین شرح که کد پیگیری را در قسمت‌هایی که سامانه راهنمایی می‌نماید درج نموده و از مراحل ارسال مطلع شوید.

ناگفته نماند پیگیری از طریق نمایندگی‌هایی که درون شهر یا شهرستان‌های شما وجود دارند انجام می‌گیرد و تنها کافی است به این نمایندگی‌ها مراجعه و از وضعیت بسته خود مطلع شوید.

ارسال با تیپاکس چند روزه

هزینه تیپاکس چگونه محاسبه می‌شود؟

در ارسال‌های تیپاکس معمولاً اولین مسأله‌ای که هر مشتری با آن مواجه شده و پرسش می‌کند دانستن هزینه تیپاکس است؛ در‌واقع هزینه‌های این ارسال‌ها بر اساس وزن و حجم بیان می‌شوند؛ البته ارکان‌های دیگری نیز وجود دارند که تأثیرگذار هستند اما وزن و حجم تأثیر مستقیمی بر قیمت ارسال خواهند داشت.

علاوه‌بر این تعرفه‌هایی چون شهر‌های نزدیک و شهر‌های دور تعیین‌کننده قیمت هستند؛ به عنوان نمونه در ارسال به شهر‌های نزدیک اگر وزن مرسوله بیش از مقدار بیان شده توسط تیپاکس باشد طبق آخرین نرخ مصوب شده به ازای هر یک کیلوگرم افزودن وزن ۳ هزار تومان به مبلغ نهایی اضافه می‌شود اما در مقابل، برای شهر‌های دورتر قاعدتاً قیمت بیشتری لحاظ می‌شود.

 

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید