مزایای ارسال بسته پستی با تیپاکس

فهرست مطالب

مزایای ارسال بسته پستی با تیپاکس

تیپاکس نخستین شرکت خصوصی پست به صورت بین المللی و درون کشوری است که حدودا ۱۰۰ شعبه فعال و حتی بیشتر از این تعداد در نقاط مختلف کشور دارد. به صورت کلی می‌توان گفت که شرکت تیپاکس از جمله سیستم‌های پستی و نوعی شرکت حمل و نقل کالا به صورت شخصی است که استفاده از آن مزیت‌های بسیاری به همراه دارد. جهت آشنایی با مهمترین مزایای ارسال بسته پستی با تیپاکس این مقاله را تا انت‌ها مطالعه نمایید.

 

مهمترین مزایای ارسال بسته پستی با تیپاکس

شرکت تیپاکس به عنوان یک مجموعه‌ی پستی از مزیت‌های بی‌شماری برخوردار است و همین مزیت‌ها سبب محبوبیت ویژه این شرکت در بین مشتریان شده است. از مهمترین مزایای ارسال بسته پستی با تیپاکس این است که تمامی مرسولات و کالاهای دریافتی از مشتریان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند که این امر باعث می‌شود که فرستادن و تحویل مرسوله مورد نظر به طور کاملا سالم به مشتری انجام شود. از این رو مشتریان این شرکت قادر هستند که با اطمینان خاطر تمامی وسایل ارزشمند و مهم خود را به کارکنان این شرکت جهت تحویل به مقصد واگذار نمایند.
لازم به ذکر است که به علت برخورداری کالاها از بیمه، در صورتی که یک مرسوله دچار صدمه شود، مرسوله از سمت شرکت تیپاکس تعویض می‌شود. از این رو اگر محموله شما دچار مشکل و آسیب جدی و حتی جزئی شد، می‌بایست در همان لحظه به همراه مامور تیپاکس به شعبه مورد نظر ارسال نمایید تا در شعبه اقدامات و پیگیری‌های لازم صورت گیرد. پس از طی کردن مراحل لازم، یک کالای کاملا سالم و بدون آسیب برای شما فرستاده می‌شود.
از دیگر مزایای مهم شرکت تیپاکس برای ارسال بسته پستی، فرستادن کالاهای مختلف به سراسر کشور حتی نقاط دور افتاده و غیر قابل دسترس که حتی شرکت تیپاکس در آن مناطق شعبه‌ای ندارد، است. حتما پیش از اقدام به ارسال کالا شهر مبدا و شهر مقصد که قصد ارسال کالا به آن را دارید، از جهت خدمات تیپاکس به طور کامل بررسی نمایید تا به منظور پیگیری تیپاکس با مشکل خاصی روبرو نشوید.
به وجود آوردن انواع سرویس‌های خصوصی به منظور فرستادن انواع مرسولات کارخانه ها، تاجرها و شرکت‌های گوناگون از دیگر مزیت‌های مهم و خدمات ارزنده شرکت تیپاکس به مشتریان خود است که از این طریق به آسانی امکان پیشگیری تیپاکس برای این افراد فراهم شده است.
از مهمترین مزیت‌های ارسال کالا از طریق تیپاکس این است که تمامی امکانات لازم و مرتبط به بسته‌بندی مرسولات طبق استاندارد و قوانین شرکت به طور کامل برای مشتری فراهم می‌شود. همچنین زمانی که یک بسته از طریق تیپاکس ارسال می‌شود، این امکان برای مشتریان فراهم می‌شود که مرسوله خود را در فرایندهای گوناگون، از زمان فرستادن تا دریافت به صورت دقیق و بدون محدودیت پیگیری نمایند.

مزایای ارسال بسته پستی با تیپاکس

رایج‌ترین شیوه‌های پیگیری مرسولات پستی شرکت تیپاکس


از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های پیگیری مرسولات پستی استفاده از قبض تیپاکس و شماره‌ای است که با رنگ قرمز در آن ثبت شده است. هنگامی که کالاهای خود را با استفاده از شرکت تیپاکس ارسال می‌نمایید، یک برگه تحت عنوان قبض تیپاکس به شما داده می‌شود که در آن جزئیات متفاوتی از جمله اطلاعات مربوط به قرارداد، آدرس گیرنده و فرستنده و انواع تغییرات مربوط به وضعیت نوشته شده است.
علاوه بر این در این قبض، شماره‌ای به رنگ قرمز خواهید دید که با کمک این شماره قرمز رنگ به راحتی می‌توانید محموله تیپاکس را به راحتی از نظر وضعیت و موقعیت بررسی و پیگیری نمایید. جهت انجام این کار می‌توان با شماره تلفن ۰۲۱-۸۴۵۷ تماس برقرار کرده و یا با کمک اپراتور مربوطه، به واسطه‌ی این شماره قرمز، پیگیری تیپاکس را به آسانی و در کمترین زمان ممکن انجام دهید.
اگر از طریق شیوه ذکر شه موفق به رفع مشکل و پیگیری تیپاکس نشدید، می‌توانید با کمک نمایندگی پست تیپاکس که در شهر شما شعبه فعال دارد و یا نزدیک‌ترین شعبه به شهر خود، پیگیری‌های لازم تیپاکس را انجام دهید.
از دیگر شیوه‌های پیگیری تیپاکس استفاده از سامانه رهگیری محموله‌های تیپاکس است. بدین صورت که ابتدا باید کد رهگیری محموله تیپاکس را در سامانه رهگیری وارد کرده و سپس اطلاعات لازم از مراحل فرستادن مرسوله خود را به دست آورید.

هزینه ارسال بسته‌های پستی با تیپاکس

هزینه ارسال مرسولات پستی با تیپاکس با توجه به موارد مختلف اعم از وزن مرسوله، فاصله شهر مبدا و مقصد و… متفاوت است و با توجه به این موارد محاسبه می‌شود. علاوه بر این هزینه شرکت تیپاکس از سه تعرفه متفاوت برخوردار است که تعرفه شهرهای نزدیک، دور و تعرفه حمل اکسپرس از جمله این سه تعرفه محسوب می‌شوند. از این رو هزینه تیپاکس به شهری که مرسوله از آن ارسال می‌شود، بستگی داشته و متغیر است.
لازم است بدانید کالاهایی که از طریق سئو در نتیجه‌های جستجو از رتبه برخوردار می‌شوند، به صورت کامل می‌توانند از کانال پستی تیپاکس فرستاده شوند که البته هزینه‌های جانبی و بسته‌بندی مربوط به تیپاکس را نیز شامل خواهند شد. از این رو ابتدا ۵ درصد تخفیف به هزینه حمل حساب شده، اضافه می‌گردد و پس از این نرخ عرضه کارتن به عدد حساب شده نیز اعمال می‌شود. در صورتی که وزن کالا به شکل اعشاری باشد، اغلب به عدد رند تبدیل شده و کرانه زیاد آن جهت محاسبه هزینه نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

پس کرایه چیست؟

با توجه به نامی که بر روی پس کرایه گذاشته شده، می‌توان گفت پس کرایه به مجموعه‌ای که حقوق یا به اصطلاح هزینه خود را بعد از ارائه خدمات به مشتری، دریافت می‌نماید، می‌گویند. در واقع پس کرایه همان پرداخت درب منزل یا در محل است و اکثر خرده فروشی‌ها و شرکت‌های غیرحضوری و اینترنتی از آن استفاده می‌کنند. در این روش شخص خریدار قادر است به جای آنکه هزینه محصول را در زمان خرید یا ارسال پرداخت نماید، آن را در زمان دریافت محصول به نماینده شرکت پرداخت نماید.
همچنین این امکان برای خریدار فراهم است تا هزینه محصول دریافت شده را به شکل وجه نقد و حتی با استفاده از دستگاه‌های کارت خوان به نماینده شرکت تیپاکس واریز نماید. اگر که خریدار در زمان دریافت کالا، هزینه باقی مانده را پرداخت نکند، محموله به فروشنده پس فرستاده می‌شود.

مزایای ارسال بسته پستی با تیپاکس

هزینه ارسال بسته با تیپاکس بر عهده چه کسی است؟

توجه داشته باشید که هزینه‌های مربوط به ارسال بسته با تیپاکس هم می‌تواند بر عهده شخص دریافت کننده و هم بر عهده شخص ارسال کننده باشد که البته هنگام فرستادن کالا شما باید این مسئله را به صورت کامل و واضح تعیین نمایید. در صورتی که می‌خواهید، محصول خود را از طریق تیپاکس ارسال نمایید، حتما به این نکته توجه داشته باشید که حتما در شهر مقصد، شعبه تیپاکس وجود داشته باشد؛ چرا که در صورت نبود نمایندگی تیپاکس در شهر مقصد، همه‌ی هزینه‌های فرستادن و تحویل گرفتن محصول مورد نظر بر عهده فروشنده خواهد بود.
جهت مطمئن شدن از این مسئله، در زمان ارسال حتما از نمایندگی تیپاکس در شهر خود یا مامور مربوطه سوال کنید که آیا شهر مقصد نمایندگی تیپاکس دارد یا خیر. علاوه بر این به راحتی می‌توانید از طریق صفحه لینک شده تمامی نمایندگی‌های شرکت تیپاکس در شهرهای‌های گوناگون را نیز مورد بررسی قرار دهید.
در آخر می‌توان گفت که شرکت تیپاکس با برخورداری از بهترین و باتجربه‌ترین ماموران و متخصصین مربوطه، موفق شده در کمترین زمان ممکن به موقعیت فرستنده رجوع کند و کالاها را از شخص فرستنده جهت ارسال، تحویل بگیرد. با اطمینان خاطر می‌توان بیان کرد که شرکت تیپاکس بهترین و مطمئن‌ترین روش پستی جهت ارسال انواع مرسوله‌های گران قیمت و حساس به آسیب و صدمه است؛ چرا که بسیار سریع بوده و از امنیت بالایی برخوردار است.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.