نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

فهرست مطالب

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

با وجود اینکه کشور ایران از سوی کشورهای غربی تحریم شده است، اما جای خوشحالی است که می‌توان انواع محموله‌های پستی را به بیرون از کشور ارسال کرد. همچنین بد نیست بدانید که کسانی که قصد فرستادن محموله به خارج از کشور ایران را دارند، از خدمات بسیار ارزنده و خوبی برخوردار می‌شوند. کسانی که می‌خواهند انواع محموله‌های پستی خود را به بیرون از کشور ارسال نمایند، می‌بایست از راه پست‌های بین المللی اقدامات لازم را انجام دهند. توجه داشته باشید که این مدل از پست‌های بین المللی متنوع هستند و با در نظر گرفتن انتخاب مشتری، سرویس‌های مختلفی اعم از DTD، ATD، DTA و… را دربر می‌گیرند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور آشنا کنیم.

 

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور به چه صورت است؟

امروزه اکثر اشخاص احتمالا به علت آگاه نبودن از قواعد و قوانین ضروری برای فرستادن یک محموله پستی به بیرون از کشور، به شک دچار شده و در نهایت از انجام اقدامات لازم جهت انجام این کار پشیمان می‌شوند. در سال‌های قبل، مردم با مراجعه به شعبه‌های مرتبط به پست محموله‌های بین المللی در شرکت ملی پست کشور ایران، به راحتی امور لازم را انجام می‌دادند؛ در صورتی که امروزه چنین امکانی در شرکت ملی پست وجود نداشته و کسانی که قصد ارسال بسته پستی به خارج از کشور را دارند، می‌بایست به انواع شرکت‌های غیردولتی فعال در این حوزه، مراجعه نمایند و کمک‌های لازم را دریافت کنند.

از جمله شرکت‌های غیر دولتی و به اصطلاح خصوصی در حوزه فرستادن محموله‌های پستی به بیرون از کشور، شرکت بین المللی تی ان تی است که فعالیت گسترده‌ای در این حوزه انجام می‌دهد. این شرکت بسیار سریع بین المللی، حدودا از ابتدای دهه ۸۰ میلادی در کشور ما فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد. از این رو می‌توان گفت سابقه این شرکت تقریبا به ۵۰ سال می‌رسد و توانسته نمایندگی‌های معتبر خود را در اکثر شهرهای کشور فعال کند و هم اکنون نیز به متقاضیان خدمات لازم را ارائه می‌دهد.

پست بین المللی تی ان تی از جمله دستگاه‌ها با حداکثر سرعت و مقدم در کشور ما بوده که بخش زیادی از دستگاه‌ها و روش‌های به هم پیوسته جابجایی را با در نظر گرفتن وقت و زمان مورد اهمیت قرار می‌دهد. لازم است بدانید که تمامی خدمت‌رسانی‌های شرکت تی ان تی به متقاضیان خود در سراسر کشور، با توجه به قواعد و استانداردهای مهم جهانی و البته اصولی همانند تعهد و کارکرد زیاد صورت می‌گیرد.

در صورتی که شما نیز می‌خواهید یک محموله پستی را به خارج از ایران بفرستید، قادر هستید تا با مراجعه به یکی از نمایندگی‌های این شرکت، مرسوله پستی خویش را به شعبه مورد نظر تحویل بدهید تا آن‌ها اقدامات لازم جهت ارسال این بسته را انجام دهند.

لازم به ذکر است بدانید که شرکت‌های بین المللی بسیار زیادی جهت انجام چنین کارهایی در کشور ایران مشغول به فعالیت هستند که تفاوت چندان زیادی میان آن‌ها از جهت روش فرستادن محموله به بیرون از کشور وجود ندارد. از این رو کسانی که افرادی که قصد ارسال بسته پستی به خارج از کشور را دارند، به راحتی می‌توانند به هر یک از شرکت‌های بین المللی فعال در این حوزه، مراجعه نمایند و بسته پستی خویش را جهت ارسال به آن‌ها تحویل دهند.

با وجود آنکه روش فرستادن محموله‌های پستی در انواع شرکت‌های بین المللی به صورت تقریبی یکسان است؛ اما خدماتی که به واسطه هر کدام از این شرکت‌ها بین مشتریان ارائه داده می‌شود، یکسان نبوده و متغیر است. به صورت کلی می‌توان گفت که شرکت تی ان تی به عنوان یک شرکت پستی خصوصی در نزد مشتریان خود از محبوبیت زیادی برخوردار بوده و بین آن‌ها معتبر شناخته شده است.

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

فرستادن محموله پستی به خارج از کشور از چه طریقی ممکن است؟

فرستادن و پست انواع محموله‌های پستی به بیرون از کشور ایران، با استفاده از شیوه‌های متفاوتی در کشور ما صورت می‌گیرد که هر یک از این شیوه‌ها مزیت و عیوب مخصوص به خود را دارند. انتخاب کردن هر کدام از این سرویس‌های مربوطه به نوع محموله و وضعیت اشخاص وابسته است.

مهمترین شیوه‌های ارسال مرسولات پستی به خارج از کشور عبارت است از:

 

  • روش DTD

روش DTD مخفف عبارت DOOR TO DOOR است. این شیوه را می‌توان از عالی‌ترین روش‌های فرستادن محموله‌های پستی به خارج از کشور دانست. در این شیوه بسته پستی از درب منزل شخص فرستنده دریافت شده و سپس به طور مستقیم به درب منزل شخص گیرنده فرستاده خواهد شد. به دلیل آنکه این مدل فرستادن بسته پستی، به صورت کامل به روش مستقیم انجام می‌شود، می‌توان گفت که از مطمئن و ایمن‌ترین شیوه‌های ارسال است. نکته مهم در رابطه با این روش ارسال این است که به علت ارائه خدمات بیشتر و ارزنده تر، هزینه بهره مندی از آن به مراتب بیشتر از سایر روش‌ها است.

 

  • روش ATD

در شیوه ATD که با عنوان فرودگاه به درب معروف است، محموله پستی از فرودگاه کشور که شخص ارسال کننده در آن وجود دارد، تحویل گرفته شده و سپس بدون وجود هیچ واسطه‌ای به درب منزل شخص گیرنده ارسال می‌گردد. از مزیت مهم این روش در مقایسه با روش قبلی، صرفه جویی در هزینه است و همچنین امنیت این شیوه نیز مورد تایید قرار گرفته است.

 

روش ATA

  • در شیوه ATA بعد از آنکه شخص ارسال کننده، محموله خویش را از فرودگاه مبدا فرستاد، فرد گیرنده از فرودگاه کشوری که در آن زندگی می‌کند، بسته را تحویل خواهد گرفت. در شیوه ATA، به دلیل آنکه نیاز نیست محموله پستی به درب منزل شخص گیرنده ارسال شود، هزینه بسیار کمتری پرداخت شده و از این رو نسبت به دو روش قبلی مقرون به صرفه‌تر است.

 

  • روش DTA

در این روش که به نام درب به فرودگاه نیز معروف است، محموله پستی از درب منزل شخص ارسال کننده دریافت شده و سپس به فرودگاه مقصد شخص دریافت کننده، فرستاده می‌شود. اگر متقاضیان بخواهند که بسته پستی را مستقیم از درب منزل خویش به شرکت پست بین المللی ارائه دهند، به راحتی می‌توانند از این رو استفاده کنند.

 

  • روش DDP

ابتدا بدانید که DDP در واقع یک روش تجاری جهت فرستادن انواع محموله‌های پستی است که در این شیوه، فرد در همان محل خرید، محموله خریداری شده را تحویل می‌دهد و شرکت پستی مورد نظر، انواع خدمات اعم از باربری، آزادسازی کالا و ارائه به کشور مقصد را انجام می‌دهد.

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

مهمترین خصوصیات خدمات پست بین المللی چیست؟

همانطور که می‌دانید پست بین المللی یکی از روش‌های مدرن، ایمن و مطمئن جهت فرستادن انواع اسناد و مدرک‌های خصوصی و محموله‌های پستی ست که مشتریان مربوطه به راحتی می‌توانند از آن برای انجام امور خود استفاده نمایند. این روش در سراسر جهان اجرا شده و امری عادی است که از اصلی‌ترین خصوصیات فرستادن محموله‌ها از راه پست بین الملل، سریع بودن ارسال با وجود قیمت مناسب و ارزان است.

تنها نکته بسیار مهمی که جهت فرستادن مرسوله‌های پستی به بیرون از کشور مطرح است، انجام کارهای اداری و قانون‌های مرتبط به گمرک جهت خارج شدن محموله از کشور است. بدانید که در رابطه با این موضوع جای نگرانی نبوده؛ چرا که تمامی این امور وظیفه شرکت‌های فعال در حوزه خدمات پست بین المللی است و توسط آن‌ها نیز انجام می‌شود تا از این طریق روند ارسال محموله‌ها برای مشتریان سریع و آسان‌تر شود.
مهمترین مزیت‌های ارسال بار به خارج از کشور عبارت‌اند از:

  • هزینه ارزان و مناسب
  • ارائه انواع خدمات متنوع و ارزنده استاندارد به مشتریان
  • سریع بودن مدت زمان ارسال
  • امنیت و اطمینان بالا
  • برخورداری از کارکنان باتجربه و ماهر جهت تحویل سالم بسته‌های پستی به مقصد

 

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید