چگونه پست یا استوری دیگران را استوری کنیم

فهرست مطالب

چگونه پست یا استوری دیگران را استوری کنیم

استوری کردن پست یا استوری دیگران یکی از قابلیت‌ها و امکاناتی است که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار داده تا به این شکل، بتوانید مخاطبان خود را در جریان محتوای سایر افراد قرار دهید. در‌واقع تفاوتی ندارد که شما با چه هدفی مطالب دیگران را استوری می‌کنید؛ چرا‌که این کار می‌تواند به‌قصد ترغیب دنبال کنندگان به مشارکت بیشتر و تقویت برند مورد‌نظر انجام شود و یا اینکه برای کسب اعتبار از محتوای سایر کاربران صورت بگیرد. در هر صورت استوری کردن پست‌ها و یا استوری‌های دیگران برای صفحه شما نیز می‌تواند اثرات و نتایج خوبی به دنبال داشته باشد. البته ممکن است برخی هنوز نحوه اشتراک‌گذاری مجدد مطالب و محتوای تولیدی سایر کاربران را ندانند که توصیه ما به این افراد، مطالعه مطلب پیش‌رو است. چرا‌که در ادامه قصد داریم روش استوری کردن پست یا استوری دیگران را آموزش دهیم و نکات مهم در این‌باره را گوشزد نماییم.

 

اهمیت استوری کردن مطالب در اینستاگرام

در وهله نخست، استوری کردن مطالب و پست‌های دیگران می‌تواند در افزایش بازدید پست‌ها تأثیرگذار باشد. چرا‌که در حال حاضر، استوری اینستاگرام نسبت به گذاشتن پست از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده و کاربران علاقه بیشتری به آن نشان می‌دهند. از همین‌رو اکثر صفحاتی که فعالیت زیادی در این پلتفرم دارند، تمرکزشان بر انتشار محتوا از طریق استوری است. البته توجه کاربران به استوری نیز باعث شده که گذاشتن پست تا حدودی کاهش پیدا کند و برخی پیج‌ها بیشتر فعالیت خود را در این بخش از اینستاگرام انجام دهند. از سوی دیگر، ترجیح اغلب مخاطبان نیز بر این است که استوری‌های صفحات موردعلاقه خود را دنبال کنند و دیدن محتوای استوری برای آن‌ها جذابیت بیشتری دارد. بنابراین کارایی استوری بیشتر از پست بوده و لذا استوری کردن پست یا استوری دیگران را می‌توان بهترین راه برای افزایش بازدید‌های یک پیج دانست. گفتنی است آسان و بی هزینه بودن این روش موجب گردیده است که اثرات لازم بر جذب مخاطبان هدفمند را نیز داشته باشد.

چگونه پست یا استوری دیگران را استوری کنیم

نحوه استوری کردن پست در اینستاگرام

همان‌طور که می‌دانید، اینستاگرام امروزه به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی در دنیا مبدل گردیده است که بالغ‌بر 300 میلیون کاربر در آن مشغول به فعالیت هستند و از قابلیت‌های مختلف آن به‌ویژه قسمت استوری، استفاده زیادی می‌کنند. یکی از کاربرد‌های این بخش، انتشار پست و استوری‌های دیگران است و همان‌گونه که در پاراگراف قبل نیز اشاره شد، بهترین راه برای افزایش تعامل صاحبان پیج‌ها با مخاطبین و دنبال کنندگانشان به‌ حساب می‌آید. در‌واقع وقتی با یک پست مواجه می‌شوید که دوست دارید فالوور‌هایتان نیز آن را ببینند، می‌توانید با انتشار آن در استوری پیج خود، سایر افراد را نیز برای دیدن آن دعوت کنید. این کار بسیار ساده است و هر فردی می‌تواند به‌راحتی هر محتوایی را در استوری خود به اشتراک بگذارد.

برای استوری کردن پست یا استوری دیگران روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه ابتدا به بررسی نحوه انتشار پست‌های اینستاگرامی در استوری خواهیم پرداخت:

 

استوری کردن اسکرین‌شات پست

گرفتن اسکرین‌شات از پست، یک روش برای استوری کردن برخی مطالب و محتواها است. این روش پیش‌تر و قبل از آنکه قابلیت شیرکردن پست در استوری به اینستاگرام اضافه شود، کاربرد بیشتری داشت. به این صورت که از پست مورد‌نظر اسکرین‌شات گرفته و آن را مجدداً در استوری خود منتشر می‌کردند. درحقیقت می‌توان این روش را یکی از ساده‌ترین راهکار‌هایی دانست که  برای استوری کردن یک پست به کاربرده می شود. به‌طوری‌که در حال حاضر نیز این روش در موارد بسیاری همچنان کارایی دارد.

برای استوری کردن پست به این روش، ابتدا بایستی مطلب موردنظر را باز کرده و پس از گرفتن اسکرین‌شات، آن را ذخیره کنید. اکنون اینستاگرام را باز کرده و با رفتن به بخش استوری و لمس آیکون دوربین، می‌توانید تصویر پست موردنظر را انتخاب و آن را استوری کنید. البته پیش از استوری کردن پست یا استوری دیگران می‌توانید افکت‌ها و تغییرات لازم را نیز بر روی اسکرین‌شات خود، اعمال نمایید.

 

نکته: گرفتن اسکرین‌شات و استوری کردن آن تنها برای تصاویر، مناسب است و محتوا‌های ویدئویی را نمی‌توان به این روش استوری کرد. همچنین کیفیت عکس‌ها نیز در صورت استفاده از این روش، کاهش چشمگیری پیدا می‌کند و باید این نکته را مدنظر قرار دهید.

 

استوری کردن پست از طریق دانلود

روش دیگری که می‌توان با استفاده از آن، یک پست را استوری کرد؛ دانلود و انتشار دوباره آن است. برای انجام این کار ابتدا بایستی اپلیکیشن‌هایی که به همین منظور ارائه‌شده‌اند را دانلود کنید و سپس پست مورد‌نظر را ذخیره نمایید. در ادامه می‌توانید به‌ راحتی آن را در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید.

 

نکته: دقت داشته باشید برای استوری کردن پست یا استوری دیگران به این روش، علاوه‌بر آنکه حجم زیادی از اینترنت شما مصرف می‌شود، سایر کاربران و مخاطبان نیز نمی‌توانند به صفحه و پست اصلی، لینک و متصل شوند.

روش استوری کردن استوری دیگران

استوری کردن پست به روش اشتراک‌گذاری

برای استوری کردن پست، یک شیوه دیگر نیز وجود دارد که بسیار کارآمد و ساده نیز هست. به این صورت که شما می‌توانید هر محتوایی اعم از ویدئو، عکس و ریلز را به‌ راحتی و تنها از طریق آیکون اشتراک‌گذاری، استوری کنید. در‌واقع به این طریق، دنبال کنندگان شما می‌توانند به صفحه اصلی و نام کاربری سازنده این محتوا نیز دسترسی داشته باشند. بازنشر پست‌ها در استوری اینستاگرام در حال حاضر یکی از روش‌های پرطرفدار برای همه کاربران و حتی برند‌ها و اینفلوئنسر‌ها محسوب می‌شود. به‌طوری‌که هر پیجی پس از انتشار یک محتوای جدید از طریق بازنشر آن در استوری، مخاطبان خود را متوجه پست جدید می‌کنند. حتی استوری کردن پست یا استوری دیگران از طریق آیکون اشتراک‌گذاری، می‌تواند راهی برای تبلیغ و معرفی یک پیج یا کسب‌وکار نیز باشد.

به همین منظور، تنها کافیست پست مورد‌نظر خود را باز کرده و با لمس آیکون اشتراک‌گذاری در قسمت زیر پست، آن را توسط استوری اینستاگرام برای مخاطبان خود بازنشر کنید. به این صورت که با انتخاب گزینه share post to your story، پست مربوطه به مدت 24 ساعت در استوری شما به کاربران نمایش داده می‌شود. البته پیش از نهایی کردن فرآیند استوری، می‌توانید تغییرات لازم را نیز بر روی محتوا، اعمال کنید و یا توضیحاتی نیز به آن بیافزایید، سپس گزینه  share your storyرا بزنید.

 

نکته: معمولاً پست موردنظر پس از بازنشر در استوری به‌صورت یک نماد یا تصویر ثابت نشان داده می‌شود و در مواردی نیز بخشی از ویدئو برای کاربر پخش خواهد شد. لذا کاربر برای تماشای کامل آن بایستی روی پست زده تا امکان مشاهده کامل ویدئو و یا مطالعه کپشن را پیدا کند.

 

روش استوری کردن استوری دیگران

اگر‌چه در اکثر اوقات نحوه استوری کردن پست یا استوری دیگران با یکدیگر مشابه است اما برای بازنشر استوری، دو حالت به‌خصوص وجود دارد که در این بخش مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

  • در حالت اول و برای اینکه بتوانید استوری یک کاربر را مجدداً استوری کنید، باید توسط همان فرد منشن شده باشید. به این معنی که، کاربر باید آیدی اکانت شما را در استوری خود درج کرده باشد. به‌ این‌ ترتیب، پیغامی برای شما فرستاده می‌شود که نشان می‌دهد شما در یک استوری منشن شده‌اید. در پایین این نوتیفیکیشن یک گزینه با عنوان Add this to your story دیده می‌شود که به شما اجازه می‌دهد همان استوری را مجدداً به اشتراک گذاشته و در صفحه خود بازنشر کنید.

 

  • حالت دوم یکی از روش‌هایی است که به‌طور مشترک برای استوری کردن پست یا استوری دیگران به‌کاربرده می‌شود و آن، دانلود و ذخیره محتوای استوری مورد‌نظر از طریق برنامه‌هایی است که به همین منظور در مارکت‌های مختلف عرضه می‌شوند. در‌واقع همانند روشی که برای شیرکردن پست‌ها عنوان کردیم، شما می‌توانید ویدئوی مورد‌نظر را ابتدا ذخیره کرده و مجدداً آن را در استوری خود آپلود کنید. در این روش نیز اثری از نام کاربری صفحه اصلی در استوری شما دیده نمی‌شود.

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته و پیگیری مرسوله پستی در کنار سایر مزایای ارسالینو، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.