روش ارسال بسته به شهرستان با تیپاکس

فهرست مطالب

ارسال بسته به شهرستان با تیپاکس

 ارسال بسته به شهرستان به طرق مختلف و توسط انواع سرویس‌های پستی و وسایل نقلیه گوناگون امکانپذیر است؛ اما تیپاکس یکی از بهترین روش‌ها برای حمل و توزیع مرسولات پستی به‌حساب می‌آید و در حال حاضر حجم عمده‌ای از جابه‌جایی کالا و سفارشات از این طریق صورت می‌گیرد. تیپاکس اولین شرکت خصوصی پست در کشور است که ایده روش درب به درب یا دریافت و تحویل کالا درب محل، نخستین بار توسط این شرکت ارائه شد. سرویس‌دهی عالی به مشتریان و خدمات متنوع در ارسال بسته‌ها توسط این شرکت موجب گردیده که تمامی نیازهای مشتریان در این زمینه پاسخ داده شود. این در حالی است که استفاده از تیپاکس برای ارسال سفارشات هم به‌صورت آنلاین و هم از طریق مراجعه یا تماس با نمایندگی‌های این شرکت امکان‌پذیر است و به‌راحتی می‌توان اقلام گوناگون را در هر نقطه‌ای از کشور به دست گیرنده رساند. برای آشنایی بیشتر با خدمات تیپاکس برای ارسال بسته به شهرستان تا انتهای این محتوا همراه ما باشید.

 

معرفی شرکت تیپاکس

تیپاکس اولین شرکت خصوصی پست ایران است که فعالیت‌هایی در عرصه داخلی و بین‌المللی به مشتریان ارائه می‌دهد و در حال حاضر نیز بیش از یک‌صد نمایندگی فعال در کل کشور دارد. نحوه عملکرد تیپاکس این‌گونه است که با نخستین تماس از سوی فرستند، مأموران این شرکت سریعاً در محل موردنظر حضور پیداکرده و سفارشات را تحویل می‌گیرند. سپس کالا را با دقت کامل و به شکل کاملاً اصولی و استاندارد، بسته‌بندی کرده و به نشانی گیرنده ارسال می‌کنند. پس از فرستادن بسته، مشتری این امکان را دارد که مرسوله خود را تا رسیدن به مقصد، ردیابی و پیگیری کند. محاسبه هزینه ارسال بسته توسط تیپاکس براساس وزن و مسافت شهرها بوده و به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات، این هزینه در مقایسه با پست مناسب‌تر نیز باشد.

ارسال بسته به شهرستان با تیپاکس

مزایای تیپاکس برای ارسال مرسولات

شاید بتوان اولین و مهم‌ترین مزیت ارسال بسته به شهرستان توسط تیپاکس را پوشش بیمه‌ای این شرکت دانست. به‌طوری‌که کلیه مرسولات با هر حجم و وزن و مسافتی، بیمه‌شده و مشتری با اطمینان از جبران خسارات احتمالی، بسته خود را به این شرکت و مأموران آن‌ها می‌سپارد. پرداخت هزینه به دو صورت پیش‌کرایه و پس‌کرایه و همچنین ره‌گیری بسته در تمام طول فرآیند ارسال، به‌صورت آنلاین و یا از طریق تماس با نمایندگی و اپراتورها، از دیگر مزایای مهم سرویس‌های تیپاکس به شمار می‌روند.

ارسال به مناطق دورافتاده‌ای که نمایندگی تیپاکس در آن شهر یا منطقه وجود ندارد نیز از دیگر مزیت‌های همکاری با این شرکت پستی است. علاوه بر آن، ایجاد سرویس‌های اختصاصی برای همکاری با شرکت‌ها و سازمان‌ها برای ارسال تولیدات و محصولات آن‌ها نیز به‌عنوان دیگر ویژگی برتر تیپاکس به‌حساب می‌آید. اما امتیاز فوق‌العاده‌ای که مشتریان می‌توانند برای ارسال سفارشات خود از آن بهره‌مند گردند، جبران خسارات احتمالی واردشده به بسته است. لذا درصورت مشاهده هرگونه آسیب و تخریب مرسوله، مشتری می‌تواند از دریافت آن خودداری نموده تا پس از تنظیم صورت‌جلسه‌ و طی مراحل لازم، شرکت اقدام به تعویض کالا یا جبران خسارت نماید.

 

روش ارسال بسته به شهرستان با تیپاکس

در این سرویس، بسته‌ها از طریق مسیرهای زمینی و هوایی به شهرهای مختلف انتقال داده می‌شوند که علاوه بر سرعت در ارسال و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بسته‌ درب محل به گیرنده تحویل داده خواهد شد. دریافت بسته‌ها در این سرویس توسط ارتباط با نمایندگی، مراجعه حضوری و یا دسترسی به یکی از بسترهای آنلاین این مجموعه پستی انجام می‌شود و کلیه افراد حقیقی و حقوقی، قادر به استفاده از آن هستند. درواقع می‌توانید از طریق پلتفرم‌هایی نظیر وب‌سایت یا اپلیکیشن مای تیپاکس از خدمات پستی این شرکت، نهایت استفاده را ببرید. به‌این‌صورت که از طریق یکی از این موارد، سفارش خود را برای دریافت سرویس برون‌شهری در تیپاکس ثبت نموده تا مأموران این شرکت برای دریافت بسته به آدرس شما مراجعه کنند. البته در ارسال بسته به شهرستان معمولاً مجاز یا غیرمجاز بودن بسته، موضوعی بسیار مهم است که در حضور فرستند، بررسی بسته ارسالی انجام خواهد شد.

درواقع کلیه مرسولاتی که ازنظر قوانین مجموعه و براساس مقررات پستی کشور، دریافت، ارسال و تحویل آن‌ها بلامانع و فاقد هرگونه محدودیت باشد، بسته‌های مجاز هستند. اما بسته‌های غیرمجاز حاوی اقلام و کالاهایی می‌باشند که هم از منظر مقررات کشور و هم قوانین داخلی شرکت تیپاکس با ممنوعیت‌هایی مواجه هستند و جمع‌آوری و تحویل آن‌ها امکان‌پذیر نیست. برای اطلاع از فهرست مواردی که شامل محدودیت در ارسال می‌شوند، می‌توانید به وب‌سایت تیپاکس مراجعه نموده و از جزئیات این بسته‌ها اطلاع پیدا کنید.

پس از مجاز شناخته شدن بسته ارسالی، کلیه اطلاعات اعم از فرستنده و مشخصات بسته در نرم‌افزار مای تیپاکس، ثبت و رسیدی مبنی بر دریافت مرسوله به مشتری داده می‌شود. در ادامه و با طی مراحل ارسال بسته به شهرستان نیز گیرنده می‌تواند کالا یا سفارش خود را درب محل تحویل بگیرد.

ارسال بسته به شهرستان با تیپاکس

اهمیت سرویس برون‌شهری تیپاکس

سرویس حمل سفارشات برون‌شهری تیپاکس، برای تمامی افراد با هر مقصد و هر مسافتی، قابل‌استفاده بوده و مشتریان می‌توانند با اطمینان خاطر کلیه مرسولات خود را برای ارسال به هر نقطه‌ای از کشور به تیپاکس بسپارند. بخش عمده‌ای از اعتماد مشتریان به تیپاکس، به‌واسطه امکان پیگیری و اطلاع از وضعیت بسته خود در هرلحظه است. به این صورت که با ارسال کد ره‌گیری برای فرستنده و گیرنده و واردکردن آن در قسمت مربوط به ره‌گیری مرسولات در وب‌سایت این شرکت، می‌توان موقعیت مرسوله خود را بررسی کرد. همچنین با توجه به امکانی که تیپاکس برای بسته‌بندی مرسولات برون‌شهری در نظر گرفته، مشتریان می‌توانند درصورت لزوم این کار را به شرکت واگذار نموده و از خدمات آن‌ها در این بخش نیز بهره‌مند گردند.

نکته مهم بعدی در ارسال بسته به شهرستان که تأثیر قابل‌توجهی در رضایتمندی مشتریان دارد، بیمه کردن تمامی بسته‌ها از 200 هزار تا 40 میلیون تومان است. بدین ترتیب در صورت بروز اتفاقات پیش‌بینی‌نشده و وارد شدن خسارت احتمالی به مرسولات، با توجه به سقف تعیین‌شده برای پرداخت بیمه، صدمات وارده به بسته جبران خواهد شد.

 

نحوه پیگیری سفارشات توسط تیپاکس

همان‌طور که صحبت شد، وقتی بسته‌ها و سفارشات خود را از طریق تیپاکس ارسال می‌کنید، قبضی به شما به داده می‌شود که در آن جزئیاتی در مورد بسته ارسالی مانند اطلاعات مرسوله، مشخصات فرستنده، نام و نشانی گیرنده و مواردی از این قبیل درج ‌شده است. اما در کنار تمام این موارد، یک سریال یا کد قرمزرنگ نیز دیده می‌شود که این شماره برای پیگیری بسته‌های ارسالی توسط این شرکت کاربرد داشته و با استفاده از آن می‌توان بسته خود را تا زمان تحویل از طریق سامانه‌ای که به همین منظور در نظر گرفته‌شده، ردیابی کنید. حتی می‌توانید با دادن این شماره به اپراتور شرکت تیپاکس، از او بخواهید که اطلاعاتی در مورد مرسوله به شما بدهد.

 

تفاوت ارسال بسته با تیپاکس و پست

پس از آشنایی با پروسه ارسال بسته به شهرستان توسط تیپاکس در این بخش به چند تفاوت‌ این شرکت با پست اشاره می‌کنیم:

 

1- نخستین تفاوت عملکرد تیپاکس با پست در نحوه پیگیری مرسولات است. به‌طوری‌که علاوه بر وارد کرد کد رهگیری در سامانه مرسولات تیپاکس، از طریق تماس با نمایندگی و با ارسال پیامک نیز می‌توانید از موقعیت بسته خود اطلاع پیدا کنید. درحالی‌که برای پیگیری مرسوله پستی تنها از طریق سامانه شرکت پست می‌توانید بسته خود را ردیابی نمایید.

 

  1. هزینه‌های تیپاکس برای ارسال بسته به شهرستان براساس فاکتورهایی مانند وزن بسته و همچنین مسافت مقصد محاسبه می‌شود. به‌طوری‌که از تهران تا شهرهای اطراف به ازای هر ۶ کیلوگرم وزن بسته، یک مبلغ ثابت و مشخص دریافت می‌شود. اما با اضافه شدن هر کیلو به بار، درصدی نیز به هزینه پایه اضافه خواهد شد که این مقدار برای نقاط دورتر تقریباً دو برابر است.

 

  1. بسته‌بندی دقیق و حرفه‌ای و همین‌طور ارسال درب به درب نیز از دیگر تفاوت‌های ارسال بسته از طریق تیپاکس با پست است. ارسال و تحویل بستهها در تیپاکس نیز ظرف مدت‌زمان کوتاهتری انجام می‌شود.
5/5 - (1 امتیاز)
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید.