معرفی بهترین نرم‌افزار‌های انبارداری

فهرست مطالب

 معرفی بهترین نرم‌افزار‌های انبارداری

 بهترین نرم‌افزارهای انبارداری به برنامه‌هایی گفته می‌شود که در راستای جلب رضایت مشتریان و پاسخگویی به نیاز‌های مدیران انبار‌ها، طراحی و ارائه ‌شده باشند. در‌واقع با توجه به لزوم حرکت در مسیر پیشرفت و تکنولوژی و ازآنجایی‌که روش‌های سنتی و دستی برای انجام امور مربوط به انبار‌ها، کارایی لازم را ندارند؛ نرم‌افزارهای انبارداری بهترین ایده و راهکار برای انجام دقیق، سریع و کامل فرآیند ثبت و ذخیره داده‌های مهم در انبار محسوب می‌شوند. به‌طوری‌که با کمک امکانات آن‌ها می‌توان کلیه فرآیند‌های یک انبار را مدیریت و هماهنگی‌های لازم جهت ارتباط میان بخش‌های مختلف را به‌ راحتی برقرار نمود. البته در حال حاضر، نمونه‌های زیادی از نرم‌افزار‌های انبارداری طراحی و توسعه داده‌ شده‌اند که هرکدام دارای مزایا و ویژگی‌های خاص خود هستند. لذا برای بهره‌گیری از حداکثر قابلیت این برنامه‌ها و انجام هرچه بهتر امور انبارداری، شناخت بهترین نرم‌افزارهای موجود در بازار بسیار مهم است. به همین دلیل در این مطلب سعی داریم ضمن بررسی ویژگی‌های بهترین نرم‌افزارهای انبارداری، برخی از آنها را نیز معرفی کنیم.

انواع نرم‌افزارهای انبارداری

نرم‌افزارهای تحت وب

این دسته از نرم‌افزارها توسط مرور‌گر‌هایی مانند گوگل کروم، فایرفاکس و … به قابل‌استفاده هستند. از مزایای این نرم‌افزار انبار می‌توان به یکپارچگی و امکان دسترسی به آن در هر شرایطی اشاره کرد.

نرم‌افزارهای ویندوز

این نوع از برنامه‌های انبارداری قابل ‌نصب روی ویندوز هستند و تنها امکان اجرای آن‌ها بر روی سیستم‌عامل ویندوز کامپیوتر وجود دارد. سرعت عمل بالای این دسته از نرم‌افزارها، اصلی‌ترین امتیاز و ویژگی آن‌ها به شمار می‌آید.

نرم‌افزارهای اندروید

استفاده از نرم‌افزارهای انبارداری اندرویدی، مستلزم در اختیار داشتن دستگاه‌هایی با این سیستم‌عامل است. از مزایای نرم‌افزار مدیریت انبار اندرویدی می‌توان به سهولت در استفاده و قابلیت حمل و جابه‌جایی آنها اشاره کرد.

نرم‌افزار اندرویدی تحت اکسل

این برنامه‌ها نیز یکی از بهترین نرم‌افزارهای انبارداری هستند و از امکانات و محیط اکسل برای انجام امور مربوطه استفاده می‌کنند.

 معرفی بهترین نرم‌افزار‌های انبارداری

ویژگی شاخص نرم‌افزارهای انبارداری

به‌طورکلی یک نرم‌افزار انبارداری خوب باید بتواند کلیه نیاز‌های یک انبار را تحت پوشش قرار بدهد. این پاسخگویی به نیاز‌های یک سیستم انبارداری در گرو برخورداری از ویژگی‌های متنوعی است که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

کارایی ساده و آسان

شاید بتوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین شاخصه یک نرم‌افزار انبارداری مناسب را کاربری ساده آن دانست. به‌طوری‌که تمامی کارکنان یک انبار بتوانند به‌راحتی از امکانات آن استفاده کنند. در‌واقع ازآنجایی‌که در یک مجموعه تمام افراد الزاماً از تحصیلات لازم درزمینه انبارداری برخوردار نیستند، لذا یک نرم‌افزار انبارداری باید در وهله اول، از User Friendly یا کارایی ساده‌ای برخوردار باشد تا افراد با گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه نیز بتوانند با آن کار کنند.

هماهنگی با بخش‌های سخت‌افزاری

بهترین نرم‌افزارهای انبارداری باید توانایی ارتباط با سایر بخش‌ها و تجهیزات یک سیستم را داشته باشند. زیرا همان‌گونه که بهتر می‌دانید، سیستم‌های هوشمند انبارداری امروزی، تشکیل‌شده از مجموعه‌ای تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هستند که تنها در صورت وجود هماهنگی میان آن‌ها، کارآمد خواهند بود. مثلاً یکی از ابزار‌های کاربردی و مورد استفاده در انبار‌ها، دستگاه‌های هندهلد هستند که برای سرعت بخشیدن به عملیات‌های انبار و بهبود کارایی فرآیند‌های مربوطه به‌کاربرده می‌شوند و لذا برای بهره‌مندی از این امکانات، نرم‌افزار انبار باید قابل ‌نصب بر روی آن باشد.

سازگاری با سایر نرم‌افزارها

ارتباط یکپارچه میان نرم‌افزارها و سازگاری آن‌ها با یکدیگر، یکی از موضوعاتی است که تنها بهترین نرم‌افزارهای انبارداری از آن برخوردار هستند. چرا‌که اکثر شرکت‌ها از برنامه‌های مختلفی مانند نرم‌افزارهای فروش، حسابداری و… برای مدیریت سیستم خود بهره می‌برند و باید بدون مشکل و به‌ صورت لحظه‌ای بتوانند داده‌های مورد‌نظرشان را انتقال دهند.

امکان سفارشی‌سازی

تمامی انبار‌ها بسته به شرایط و موقعیت کاری خود، نیازمندی‌های خاصی دارند که برای بازدهی و کارکرد بهینه، بایستی آنها را فراهم نمود. مثلاً متراژ انبار، اقلام قابل ذخیره در آن، وضعیت دمایی، نرخ ورود و خروج‌ کالا و مواردی از این‌دست، مجموعه عواملی بوده که برای هر انبار متفاوت هستند. لذا نرم‌افزار انبارداری هریک از آن‌ها نیز باید با توجه به خوا‌سته‌های مورد‌نظرشان، سفارشی‌سازی و ارائه گردند.

قابلیت گزارش‌گیری

قابلیت گزارش‌گیری نیز یکی از ویژگی‌های بهترین نرم‌افزارهای انبارداری به حساب می‌آید و بهره‌مندی از این امکان، موجب می‌شود که مدیران شرکت‌ها و انبار‌ها، تحلیل دقیق و بهتری از وضعیت انبار و فروش خود در اختیار داشته باشند. به‌ این‌ ترتیب می‌توانند تصمیمات و استراتژی‌های هدفمند‌تری را برای کسب‌وکار خود در نظر بگیرند.

مدیریت نرخ ورودی و خروجی

کنترل و مدیریت نرخ ورود و خروج اقلام ازجمله چالش‌هایی است که اکثر مدیران انبار‌ها با آن مواجه هستند و از همین‌رو احتمال اشتباه در ارسال کالا و وارد آمدن زیان‌های مالی در برخی انبار‌ها زیاد است. لذا وجود یک سیستم هوشمند و نرم‌افزار کارآمد انبارداری که به‌ واسطه آن بتوان نظارت دقیقی بر ورود و خروج کالا‌ها اعمال نمود، الزامی است. بر این اساس، نرم‌افزارهای مبتنی بر بارکد، عملکرد مطلوبی دارند و مدیریت فرآیند ورود و خروج کالا را بهبود می‌بخشند.

امکان انبارگردانی

یکی دیگر از مشکلاتی که با استفاده از بهترین نرم‌افزارهای انبارداری قابل‌رفع است، مغایرت موجودی واقعی و موجودی سیستم بوده و این مسئله به‌ویژه در حسابرسی‌های پایان سال بیشتر به چشم می‌خورد. از طرفی، زمان‌بر بودن پروسه انبارگردانی موجب گردیده است که برای دقت در انجام آن، این پروسه چندین بار تکرار شود. به همین دلیل، برخی نرم‌افزارهای انبارداری به‌واسطه برخورداری از قابلیت بارکدخوانی، می‌توانند خیلی زود مغایرت‌های موجودی را تشخیص داده و گزارش دهند.

 معرفی بهترین نرم‌افزار‌های انبارداری

معرفی بهترین نرم‌افزارهای انبارداری

در این بخش و پس از بررسی شاخص‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزار انبار، بهتر دیدیم که برخی نمونه‌های برتر و شناخته‌شده این برنامه‌ها را معرفی کنیم تا درصورت لزوم بتوانید بهترین نرم‌افزار را برای مدیریت انبار خود انتخاب کنید:

  • نرم‌افزار هلو

یکی از نام‌های مطرح درزمینه انبارداری، نرم‌افزار هلو است که با استفاده از آن امکان محاسبه کلیه فرآیند‌ها اعم از ثبت عملیات، موجودی کالا، مدیریت انبار و… وجود دارد. از طرفی با کمک این نرم‌افزار می‌توان مواردی همچون ورود و خروج کالا و ذخیره آن‌ها را نیز به شکل مکانیزه مدیریت کرد.

  • نرم‌افزار کاکتوس

کاکتوس یکی دیگر از بهترین نرم‌افزارهای انبارداری است که از بخش‌های مختلفی تشکیل‌شده و اصلی‌ترین آن‌ها شامل تعریف اطلاعات محصولات، ثبت رسید و حواله و همچنین ارائه گزارشات کاردکس و موجودی است. گفتنی است که نرم‌افزار کاکتوس در قالب یک پکیج بازرگانی و به همراه نرم‌افزارهای دیگری مانند حسابداری، چک و صندوق و یا خریدوفروش عرضه می‌شود.

  • نرم‌افزار انبارداری آسان

در صورت تهیه نرم‌افزار آسان می‌توانید بدون نیاز به داشتن دانش انبارداری، کلیه فرآیند‌های مهم، مانند انبارگردانی را به‌ راحتی انجام داده و رسید ورود و خروج را نیز صادر نمایید. در‌واقع از قابلیت‌های این نرم‌افزار می‌توان به برخورداری از قابلیت ثبت فوری رسید ورود و خروج کالا اشاره کرد که از طریق اسکن بارکد آنها انجام می‌گیرد.

  • نرم‌افزار قیاس

نرم‌افزار قیاس نیز از اسامی قابل‌اعتماد در زمینه سیستم هوشمند مدیریت انبار به شمار می‌رود که در دو پلتفرم تحت وب و  ابری و به‌صورت یکپارچه و حاوی کلیه ضروریات انبارداری ارائه می‌شود. به‌ این‌ ترتیب از بهترین نرم‌افزارهای انبارداری بوده که به‌ واسطه آن کارایی و بهره‌وری انبار به حداکثر می‌رسد.

  • نرم‌افزار میزان

میزان نیز یک نرم‌افزار خوب و حرفه‌ای انبارداری شناخته می‌شود که با کمک آن، آمار و ارقام کالا‌ها به دقت قابل کنترل خواهد بود. به این معنی که کلیه فرآیند‌هایی که پیش از آن به‌ صورت دستی و سنتی انجام می‌شدند؛ با استفاده از این نرم افزار، مطابق با جدید‌ترین استاندارد‌ها و کاملاً اتوماتیک ارائه می‌گردند.

  • نرم‌افزار پندار سیستم

نرم‌افزار انبار پندار سیستم یک برنامه مقداری و ریالی است و با اسنفاده از آن دسترسی سریع به داده‌های مهمی از اقلام و موجودی انبار امکان‌پذیر می‌شود. برخورداری از ویژگی‌های ممتازی مانند قابلیت ثبت فرم‌های انبار، ارائه اسناد به‌ صورت خودکار، گرفتن موجودی و کاردکس محصول به همراه موارد بسیار دیگر، موجب گردیده است که پندار سیستم در زمره بهترین نرم‌افزارهای انبارداری قرار بگیرد.

 

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته ، پیگیری مرسوله پستی  و خدمات پست آنلاین در کنار سایر مزایای ارسالینو، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید