روش جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده

فهرست مطالب

جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده

جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده و احیای دوباره آن، موضوع مهمی است که برای بسیاری از کاربران مورد سؤال بوده و احتمالاً شما نیز به دنبال کسب اطلاعاتی در این‌باره هستید. این اتفاق معمولاً زمانی رخ می‌دهد که فعالیت یک پیج اینستاگرامی به دلایل مختلف متوقف می‌شود و در نتیجه، نرخ تعامل و بازدید از آن به‌طور قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند. بنابراین می‌توان گفت که این اکانت کاملاً از بین رفته و با توجه به وضعیت ناامیدکننده‌ای که دارد به یک پیج مرده تبدیل شده است. در‌واقع هر زحمتی که صاحب چنین پیج‌هایی برای کسب‌وکار خود و جمع‌آوری مخاطبانی فعال کشیده بودند، عملاً از بین رفته و حتی بسیاری از دنبال کنندگان آن‌ها نیز با مشاهده عملکرد ضعیف پیج، مجبور به ترک صفحه می‌شوند. اما در چنین شرایطی آیا امکان فعالیت و احیای دوباره این قبیل پیج‌ها وجود دارد و یا اینکه دیگر قابل‌استفاده و دسترس نیستند؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله ضمن پاسخ به این پرسش، روش جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده را نیز شرح دهیم.

پیج مرده در اینستاگرام

صفحاتی که اصطلاحاً به‌عنوان پیج مرده در اینستاگرام شناخته می‌شوند به اکانت‌هایی اطلاق می‌گردد که به دلایلی مانند توقف فعالیت و یا عملکرد غیر‌اصولی، محو و ناپدید شده‌اند و مخاطب قادر به دیدن آنها نخواهد بود. این وضعیت معمولاً به‌رغم دی اکتیو نبودن به وجود می‌آید و موجب از بین رفتن تمام زحماتی می‌شود که برای بالا آمدن یک پیج یا کسب‌وکار در اینستاگرام کشیده شده است. در اثر بروز چنین اتفاقی، به‌ تدریج فروش و ترافیک سایت و درنهایت میزان درآمدزایی یک برند کاهش پیدا می‌کند. البته نگران نباشید؛ چرا‌که راهکار‌هایی برای احیای این‌گونه صفحات و جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده وجود دارد که با انجام آن‌ها می‌توانید رونق گذشته را به اکانت خود بازگردانید.

نشانه مرده بودن یک پیج اینستاگرامی

افرادی که آمار و اطلاعات پیج اینستاگرامی خود را به‌ دقت زیر نظر دارند، به‌ راحتی می‌توانند عملکرد حساب خود را ارزیابی کنند و از تمام جزئیات فعالیت و نرخ تعامل اکانتشان مطلع شوند. بااین‌حال برخی پارامتر‌ها و معیار‌ها نیز از جانب اینستاگرام تعیین‌شده است که به‌ واسطه آن‌ها می‌توانید از میزان دسترسی و بازدید‌هایی که از پیج و محتوای شما به عمل می‌آید، اطلاع دقیقی پیدا کنید. علاوه‌بر آن، یک معیار دیگر نیز وجود دارد که از طریق ابزار‌های به خصوصی قابل دستیابی است و با عنوان ERشناخته می‌شود. این امکان برای اندازه‌گیری میزان تعامل پیج، طرح‌ریزی شده و معمولاً پایین بودن آن، نشان‌دهنده عدم فعالیت یا مرده بودن یک اکانت است. به این صورت که اگر درصد ERکمتر از 2 باشد به معنای ضرورت ایجاد تغییر در روند و استراتژی صفحه برای موفقیت و کسب درآمد بیشتر خواهد بود. گفتنی است تنها در صورتی می‌توان از این امکان برای مشاهده نرخ تعامل پیج خود بهره برد که اکانت مورد‌نظر، بیزنس یا تجاری باشد.

روش جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده

همان‌طورکه اشاره شد، بازگرداندن امتیاز فعالیت پیج‌های اینستاگرامی از طریق اجرای برخی اقدامات و راهکار‌ها، امکان‌پذیر است و تنها نیازمند مداومت و صرف زمان خواهد بود. به همین منظور در ادامه این بخش به بررسی برخی از مواردی که در احیای پیج‌های مرده مؤثر هستند، خواهیم پرداخت:

پست گذاشتن زیاد و مستمر

یکی از عمده‌ترین دلایلی که در مردن یا ناپدید شدن اکانت‌های اینستاگرامی نقش اساسی و مهمی دارند، عدم فعالیت و غیبت طولانی‌ مدت است. به این معنی که برای مدت زیاد هیچ پستی در صفحه شما منتشر نشده و مخاطبانتان به همین دلیل شما را فراموش کرده‌اند. بنابراین اولین اقدامی که باید در راستای جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده انجام دهید، انتشار منظم و مداوم محتوایی مناسب است. به‌طوری‌که اینگیجمنت اکانت خود را که در اثر عدم فعالیت کاهش پیدا کرده است را بهبود بخشیده و افزایش دهید. این کار بایستی در بخش‌های مختلف و از طریق گذاشتن پست، استوری، IGTV و لایو انجام شود. در‌واقع شما باید از هر ابزار و امکانی که در اختیار دارید، برای زنده کردن پیج خود استفاده کنید.

افزایش فعالیت و نرخ تعامل

انتشار منظم و مداوم محتوا در پیج موجب افزایش تعداد دنبال‌کنندگان و جذب مخاطبان بیشتر خواهد شد که این مسئله باعث بالا رفتن نرخ بازدید از پیج و نرخ تعامل می‌شود. به این صورت که کاربران با مشاهده پست و استوری‌های شما، شروع به کامنت گذاشتن و واکنش نشان دادن به مطالبتان می‌کنند. بنابراین شما نیز ملزم به پاسخگویی به نظرات و واکنش‌های کاربران و مشارکت در بحث با آن‌ها خواهید بود. همین اقدام برای جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده و احیای پیج غیر‌فعال شما می‌تواند کافی و مؤثر باشد.

ارائه محتوایی مرتبط و مخاطب محور

بدیهی است به‌ محض ازسرگیری فعالیت خود در اینستاگرام و افزایش دسترسی و بازدید از پیج، تعدادی از فالوور‌هایتان از دنبال کردنتان صرف‌نظر کرده و شما را آنفالو کنند. در این صورت باید بدانید که محتوایی که ارائه می‌دهید، ارتباطی با زمینه فعالیت شما ندارد و مخاطب این مطالب، افرادی غیر از دنبال‌کنندگان شما هستند. به همین دلیل تنها کافیست کمی تحقیق کرده و بررسی کنید که چه محتوایی به جذب و ماندن فالوور‌های شما در پیجتان کمک می‌کند. در‌واقع شما بایستی برای احیای پیج مرده خود، یک استراتژی محتوایی داشته باشید و تصویر واضح و روشنی از آنچه به دنبال آن هستید را تهیه نمایید.

همکاری با سایر اکانت‌ها در اینستاگرام

تعامل و همکاری با سایر اکانت‌هایی که عملکردی مشابه شما دارند نیز می‌تواند در جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده مؤثر باشد. به‌ عنوان مثال می‌توانید یک مسابقه را به‌طور مشترک با یکی از پیج‌های همکار برگزار نموده و حتی دیگر صفحاتی را که با فعالیت شما مرتبط هستند را نیز تگ کنید. البته در شراکت با اکانت‌های همکار، بهتر است صفحاتی که برای دنبال کنندگان شما جذاب هستند را برگزینید. ضمن اینکه در اجرای چنین طرحی نباید زیاده‌روی کنید؛ چرا‌که ممکن است اینستاگرام این‌طور تشخیص دهد که شما یک هرزنامه هستید.

بازنشر محتوای سایر کاربران

یکی از راه‌هایی که به زنده شدن پیج‌های مرده کمک زیادی می‌کند، بازنشر محتوای تولیدشده توسط دیگر کاربران به‌ویژه در مواقعی است که از شما یا برند‌تان نام برده می‌شود. با این کار می‌توانید به مخاطبان خود نشان ‌دهید که به آن‌ها و محتوای تولیدی‌شان اهمیت می‌دهید. بنابراین باید توجه خود را به هر نحوی مانند کامنت، تگ، بازنشر، تشکر و… نشان داده و بیان کنید. البته دقت داشته باشید که محتوای آن‌ها در راستای فعالیت شما و پیجتان باشد.

برگزاری چالش و مسابقه

چالش‌ها و مسابقات نیز از دیگر اقداماتی هستند که در جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده نقش بسزایی دارند. البته این به اجرای صحیح و بی‌نقص این رویداد‌ها نیز کاملاً بستگی دارد و بایستی انگیزه‌ای برای مخاطبانتان جهت تعامل با اکانت شما باشد. بنابراین در صورت جذاب، فان و سرگرم‌کننده بودن چالش شما، قطعاً می‌توانید از حمایت کاربران خود مطمئن باشید.

حذف فالوور‌های روح از پیج

توجه داشته باشید که هر دنبال کننده‌ای لزوماً نمی‌تواند برای پیج شما مفید باشد و فالوور‌هایی که ارتباط مؤثری با اکانت شما ندارند، بسیار مخرب نیز خواهند بود. به همین دلیل با حذف اکانت‌های روح و حساب‌هایی که نمی‌توانند با صفحه شما ارتباط برقرار کنند؛ مانند ربات‌ها، پیج‌های فیک، کسب‌وکار‌های فروشگاهی و یا پیج‌هایی با فالوور بالا، یک پاک‌سازی اساسی از دنبال کنندگان خود به عمل‌آورده و تنها افرادی که با شما در تعامل هستند را نگهدارید.

کمک و راهنمایی گرفتن از مخاطبان

برای جلوگیری از تبدیل پیج اینستاگرام به پیج مرده به مخاطبان خود این‌طور نشان دهید که به همفکری با آن‌ها نیاز دارید. مثلاً می‌توانید هرازگاهی، مطالب و محتوایی را منتشر نموده و از آن‌ها بخواهید که نظرات و راهنمایی‌های خود را به‌صورت گزینه و یا کامنت با شما به اشتراک بگذارند. به این طریق نرخ تعامل صفحه خود را نیز بالا می‌برید.

هرچه سفارشات اینترنتی و مرسولات را زودتر به گیرنده برسانید، اعتبار شما نزد مشتری به همان میزان افزایش می‌یابد. این تحویلِ سریع و به‌موقع،مدیریت ارسال بسته ، پیگیری مرسوله پستی  و خدمات پست آنلاین در کنار سایر مزایای ارسالینو، ضمانت ارتقای کسب و کار شماست.

امتیاز دهید post
ارسالینو

ارسالینو، پلتفرم طراحی شده توسط شرکت تـرابر پـژوهان البـرز در قـالب طرح برگــزیده معاونــت فــناوری ریــاست جـمهــــوری می باشـــد این پلتفرم هوشمند به شما امکان می دهد خدمات شرکت های ارسال بار مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و از آن ها استفاده نمایید از طریق ارسالینو می توانید پیش از ارسال بار ، قیمت ، کیفیت ، زمان ارسال بار و نظرات مخاطبان هر ارائه دهنده خدمت را مطالعه کرده , و از این طریق بهترین انتخاب را داشته باشید